Strona 6 z 46 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 453

Temat: [147] Dobór sportowego zawieszenia, felg, opon

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał marshall Zobacz post
    dokładnie zmienisz felgi na inne to zawsze mozna sobie ustawic zawias na inny a najwiekszy + tego ze wrzucasz zimówki to nie musisz zawieszenia wymieniać tylko sobie gwintem pokrecisz
    To oczywiście jest plus tego rozwiązania ale jednak na chwilę obecną nie znalazłem takiego z regulacją w zakresie od -20mm lub mniej najmniejsze minimalne obniżenie znalazłem 25mm - 50mm MTS

    http://www.mts-technik.pl/files/Cenn...GWINTOWANE.pdf


    ___
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 26-01-2011 o 12:28

  2. #52
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na Jamex'y

    Poniżej dla przykładu 147ka JTD na Jamex'ach i seryjnych amortyzatorach. Właściciel jeździ już tak od około roku i zachwala takie rozwiązanie. Jest niżej ale dalej w miarę komfortowo, nic nie obciera. Dla mnie jeśli chodzi o wygląd na tych springach, Ideał!

    http://img198.imageshack.us/img198/2487/jamexm.jpg
    http://img338.imageshack.us/img338/1999/jamex2.jpg

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Northampton (UK) / Borek Szlachecki (PL)
    Auto
    166 Super
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Zdecydowałem się na Jamex'y

    Poniżej dla przykładu 147ka JTD na Jamex'ach i seryjnych amortyzatorach. Właściciel jeździ już tak od około roku i zachwala takie rozwiązanie. Jest niżej ale dalej w miarę komfortowo, nic nie obciera. Dla mnie jeśli chodzi o wygląd na tych springach, Ideał!



    http://img198.imageshack.us/img198/2487/jamexm.jpg
    http://img338.imageshack.us/img338/1999/jamex2.jpg

    Ile niżej jest na tych springach?? -20??


  4. #54
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackdaniels Zobacz post
    Ile niżej jest na tych springach?? -20??
    35mm od stanu fabrycznego auta, myślałem że to za dużo będzie ale w sumie prześwity w 147ce są naprawdę spooore więc wychodzi idealnie

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Northampton (UK) / Borek Szlachecki (PL)
    Auto
    166 Super
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    35mm od stanu fabrycznego auta, myślałem że to za dużo będzie ale w sumie prześwity w 147ce są naprawdę spooore więc wychodzi idealnie
    I nie ma problemu a seryjnymi amorami?? Dają radę?? Nie dobijają???


  6. #56
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    cytuję co usłyszałem od właściciela tej Alfy ze zdjęcia

    "Witam, z czystym sumieniem polecam te sprężyny http://allegro.pl/jamex-sprezyny-obn...397492023.html . Jeżdżę już na nich prawie rok i jestem bardzo zadowolony. Nie są za bardzo twarde, ale zapewniają lepsze trzymanie pozostawiając jeszcze komfort. Sam Piotr Nagórski /to taki sprawdzony poznański zakład specjalizujący się w Alfach, znam ze słyszenia/, który mi je zakładał w serwisie w Łęczycy stwierdził, że bardzo dobrze się teraz prowadzi. Plusem ich jest jeszcze to że pasują do seryjnych amorów no i że mają gwarancję. p.s. Kiedyś kupiłem używki eibach w dobrym stanie do AR 155 i po krótkim czasie jedna się złamała."

    a dalej

    "moja ALFA to 147 1.9 JTD (115KM) 2002 rok. Tak jak 147 mi się podoba to uważam, że prześwit jaki ma seryjnie jest skandaliczny jak na auto ze sportowym rodowodem. Ja mam felgi 17" seryjne amortyzatory i sprawuje się to świetnie z tymi JAMEX'AMI. Zresztą jest to również opinia Piotra Nagórskiego, że seryjne amory pasuje bez problemu. Nic nie obciera, nic nigdy nie urwałem ani nie rozwaliłem miski, a w Poznaniu jest więcej dziur niż asfaltu. Powiem szczerze, że te 35mm co obniżają te sprężyny to jest minimum, bo dla mniejszego obniżenia nie będzie już efektu i szkoda wydawać pieniądze"

    mnie to przekonało

  7. #57
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackdaniels Zobacz post
    I nie ma problemu a seryjnymi amorami?? Dają radę?? Nie dobijają???
    Jak pisałem w poprzednim aucie miałem Jamexy i tak dobijało, seryjny amor nie radził sobie z tłumieniem (gazowy KYB) i auto lubiło się na wybojach dziwnie zachowywać. Jedynym plusem dla mnie takiej rzeźby był wygląd auta. Kolejna sprawa Jamex do alfy ma dwie wersje -30 i -45 obie nie mają rozróżnienia jeśli chodzi o TS i JTD więc jak pisałem n postów wcześniej nie wiadomo ile faktycznie usiądzie w jakiej wersji silnikowej. Jamex sam w sobie nie jest zły ale tylko z amortyzatorem o skróconym skoku zwykły amortyzator będzie cały czas ściśnięty o wartość obniżenia i nie będzie pracował w przewidzianym dla siebie zakresie. Jak pisałem już bym woleł się chwile wstrzymac i kupić najtanszy kit niż najtansze sprężyny chyba, że auto ma tylko i wyłącznie wyglądać... też kiedyś chwaliłem takie rozwiązanie aż do momentu gdy nie przejechałem się autem na zawieszeniu z prawdziwego zdarzenia, wtedy zdałem sobie sprawę, ze tak naprawdę to co mam na aucie niewiele ma z takim zawieszeniem wspólnego... BTW zgadnijcie gdzie produkują sprężyny Jamex'a?

    drift-r 25-50 to imo zakres w sam raz pozostaje kwestia tego czy ten MTS jest warty 2Kzł... to samo do vag'a kosztuje niewiele ponad 1kzł i przy takiej cenie i 2latach gwarancji można już zaryzykować...

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    To, że gwint do vw czy bmw kosztuje 1000zł strasznie mnie zdziwiło. Do alfy koszt 2000zł MTS lub 1500zł ta-technix mam nadzieję, że ta różnica cenowa wynika z lepszej jakości zestawu do alfy..

  9. #59
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    (...) Kolejna sprawa Jamex do alfy ma dwie wersje -30 i -45 obie nie mają rozróżnienia jeśli chodzi o TS i JTD więc jak pisałem n postów wcześniej nie wiadomo ile faktycznie usiądzie w jakiej wersji silnikowej (...)
    do dziś też tak sądziłem sugerując się stroną JAMEX.com ale jak sie dowiedziałem to nie jest strona producenta tylko holenderskiego dystrybutora. Tam rzeczywiście są podane 2 wersje dla 147ki. Zamawiając dziś sprężyny w sklepie Dars Tuning zdziwiłem się że podane tam obniżenie jest inne niż to na stronie Jamex.com. I oni właśnie wytłumaczyli mi że to tylko dystrybutor a ci z Darsa dostają katalogi prosto z fabryki i tym trzeba się sugerować. I wg tego katalogu jedyne dostępne Jamexy do AR 147 obniżają o 35mm. Katalog jest dostępny na stronie sklepu w excelu, można sobie sprawdzić.
    Poza tym zdjęcie które wrzuciłem pochodzą z JTD a właściciel też zamawiał swoje sprężyny w Dars Tuning więc np ja już wiem mniej więcej jaki będę miał efekt końcowy, mam przynajmniej taką nadzieję

  10. #60
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    To, że gwint do vw czy bmw kosztuje 1000zł strasznie mnie zdziwiło. Do alfy koszt 2000zł MTS lub 1500zł ta-technix mam nadzieję, że ta różnica cenowa wynika z lepszej jakości zestawu do alfy..
    Nie liczył by ma to wszystko klepane w tej samej fabryce na tych samych komponentach cena wynika raczej z ilości sprzedawanych sztuk...

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    do dziś też tak sądziłem sugerując się stroną JAMEX.com ale jak sie dowiedziałem to nie jest strona producenta tylko holenderskiego dystrybutora. Tam rzeczywiście są podane 2 wersje dla 147ki. Zamawiając dziś sprężyny w sklepie Dars Tuning zdziwiłem się że podane tam obniżenie jest inne niż to na stronie Jamex.com. I oni właśnie wytłumaczyli mi że to tylko dystrybutor a ci z Darsa dostają katalogi prosto z fabryki i tym trzeba się sugerować. I wg tego katalogu jedyne dostępne Jamexy do AR 147 obniżają o 35mm. Katalog jest dostępny na stronie sklepu w excelu, można sobie sprawdzić.
    Poza tym zdjęcie które wrzuciłem pochodzą z JTD a właściciel też zamawiał swoje sprężyny w Dars Tuning więc np ja już wiem mniej więcej jaki będę miał efekt końcowy, mam przynajmniej taką nadzieję
    Co nie zmienia faktu, że obniżenie między TS, a JTD będzie różne... Strona holenderska bo jamex to chyba marka holenderska, a sprężyny produkują z tego co mi wiadomo w PL. Może zamiast dwóch wersji wprowadzili tylko jedną -35 co mogło być spowodowane tym, ze wersja -45 nie miała certyfikatu ze względu na umiejscowienie kierunkowskazu w 147...

Podobne wątki

  1. [159] Podniesienie zawieszenia (z obniżonego sportowego do normalnego)
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 13:31
  2. Alfa 147 1.9 JTDm 16V bez sportowego zawieszenia
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:54
  3. zmiana zawieszenia ze sportowego na zwykłe
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 16:26
  4. Zmiana sportowego zawieszenia
    Utworzone przez Carlos 1979 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory