Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Arna / Nissan Cherry Europe GTI - bokser, gazniki, zaplon, itp.

  1. #11
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    Problem mam taki, ze nie wiem czy jest dobrze, a raczej napewno jest zle, i chce podlaczyc tak jak ma byc - prawidlowo.
    Moze i zmierze kompresje, ale masz w opisie powyzej co bylo z tym silnikiem robione i ze wszystko jest ok (podobno) - nie mam podstaw, twierdzic, ze nei bylo robione - po co robic 2x to samo.
    Kat wyprzedzenia jest tutaj automatycznie czy recznie regulowany?
    Jaki sens rozbierac silnik tylko po to zeby dowiedziec sie jaka kolejnosc zaplonu... to powinno byc wiadome z miejsca, z instrukcji, z powszechnej wiedzy internetowej
    Ale widze, ze nikt na 100% nie potrafi odpowiedziec wiec poeksperymentuje sam.
    Wg wszelki opisow na necie to stojac przed tym silnikiem pierwszy cylinder to ten najblizej nas po lewej, drugi najblizej po prawej, trzeci najdalej po lewej i czwarty najdalej po prawej (tak jak w zalaczonym obrazku)
    A obrotu rozdzielacza nie znam...

    Tutaj ejst fajne A-Z
    Z ktorego wynika tak jak napisalem
    Firing Order- 1324 all models, with 1 being the furthest forward cylinder, 3 behind it, and 2 the other front.


    Chcialem tylko potwierdzenie, czy dobrze zrozumialem
    Ostatnio edytowane przez j0hnny ; 24-04-2012 o 19:48

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jeżeli silnik nierówno pracuje (podejrzewasz pomieszane kable) to pomimo zapewnień byłego właściciela zalecam sprawdzić ciśnienie sprężania (dzięki temu będziesz wiedział czy poprawnie wykonano regenerację oraz kondycję silnika). Pełne zaufanie do sprzedającego jest raczej niewskazane ale to ty niedługo się przekonasz czy był on uczciwy. Kąt wyprzedzenia zapłonu regulowany automatycznie ( w BMW R35 była ręczna korekta wyprzedzenia zapłonu) ale podstawowe wyprzedzenie zapłonu jest ustawiane przez obrót rozdzielacza ,możesz poeksperymentować i zobaczysz jak zachowuje się silnik gdy zmienisz wyprzedzenie. Jeżeli nie mamy wiedzy jaka jest kolejność zapłonu to pozostaje tylko praktyczne zbadanie tematu (ale to wymaga wiedzy i chęci). Miałem kiedyś 33 i chyba numeracja cylindrów jest na silniku. Sprawdzić obrót palca rozdzielacza to bardzo prosta sprawa , trzeba zdjąć kopułkę a druga osoba kręci rozrusznikiem.


    W dziale 33/164 jest manual do 33 tam będziesz miał wszystko o silniku ewentualnie podaj adres e-mail to ci podeślę.
    Ostatnio edytowane przez NOE ; 20-04-2012 o 20:11

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Jasne, że forum jest po to, by o takie rzeczy pytać, aby nie musieć specjalnie kombinować. Szczerze mówiąc bardzo się dziwię, że nie znalazł się tutaj nikt kto potrafiłby udzielić tak prostej odpowiedzi, jaką jest określenie, który przewód na rozdzielaczu odpowiada pierwszemu cylindrowi(bo kolejność miałeś już jednoznacznie podaną wcześniej przez amigasa). Co do numeracji cylindrów to najlepiej po prostu liczyć od 1, idąc od przodu silnika, ponieważ tak naprawdę cylindry obu głowic "zazębiają się", a nie leżą dokładnie obok siebie.

  4. #14
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    pomimo zapewnień byłego właściciela zalecam sprawdzić ciśnienie sprężania (dzięki temu będziesz wiedział czy poprawnie wykonano regenerację oraz kondycję silnika).
    Co z pewnoscia zrobie - ale nie wiem czy tak odrazu. Sadzac po innych rzeczach - jest ok, sprawdzic zawsze warto - wiadomo.

    Kąt wyprzedzenia zapłonu regulowany automatycznie
    .

    W manualu 33 chyba wlasnie pisalo ze odstepy recznie regulowane, ale pewien nie jestem. Musz tez uwzglednic, ze ja oryginalu juz nie mam tylko
    uklad zaplonowy zostal zastapiony nowszym, na module zaplonowym, przy tej okazji zostaly zalozone nowe swiece bosch i kable zaplonowe champion, oraz nowa kopulka i palec rozdzielacza .
    Jest to beru.

    Wyprzedzenia zmieniac/sprawdzac nie bede do czasu ustalenia 100% kolejnosci podlaczenia kabli WN, bo mija sie z celem raczej, potem i owszem.

    Jeżeli nie mamy wiedzy jaka jest kolejność zapłonu to pozostaje tylko praktyczne zbadanie tematu
    Wydaje mi sie ze jednak bedzie to tak jak ktos tutaj (http://www.forum.alfaholicy.org/33_1...ustawilem.html) pisal, a ja powyzej, jesli chodzi o kolejnosc cylindrow natomiast kabli to fakt musze zobaczyc jak jest ustawiony palec na 1 cylinder a potem wskazowki zegara.
    Popytam jeszcze na zagranicznych forach, szkoda, ze nie jest to wiadome na 100% po prostu - a sadze, ze takie rzeczy powinny byc w instrukcji / manualu jasno przedstawione - a nie sa.

    Miałem kiedyś 33 i chyba numeracja cylindrów jest na silniku.
    U mnie nie widac, albo nie wiem gdzie szukac. Napewno poszukam tej srednicy tloka, zeby sie dowiedziec jaki to silnik.

    Sprawdzić obrót palca rozdzielacza to bardzo prosta sprawa , trzeba zdjąć kopułkę a druga osoba kręci rozrusznikiem.
    Spoko sprawdze, pewnie bedzie w prawo - logiczne zreszta.

    W dziale 33/164 jest manual do 33 tam będziesz miał wszystko o silniku ewentualnie podaj adres e-mail to ci podeślę.
    Sciagalem juz, dzieki, nie trzeba - nie wiele niestety pomogl.

    Szczerze mówiąc bardzo się dziwię, że nie znalazł się tutaj nikt kto potrafiłby udzielić tak prostej odpowiedzi, jaką jest określenie, który przewód na rozdzielaczu odpowiada pierwszemu cylindrowi(bo kolejność miałeś już jednoznacznie podaną wcześniej przez amigasa).
    No ja tez sie dziwie, ale co zrobic...

    Co do numeracji cylindrów to najlepiej po prostu liczyć od 1, idąc od przodu silnika, ponieważ tak naprawdę cylindry obu głowic "zazębiają się", a nie leżą dokładnie obok siebie.
    Tak, ale jak od przodu? W rzedowce rozumiem ale w bokserze?
    Przedni lewy = 1 cylinder? Tak jak podpisalem na rysunku czy inaczej?



    Uploaded with ImageShack.us

    pozdro

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał j0hnny Zobacz post
    Tak, ale jak od przodu? W rzedowce rozumiem ale w bokserze?
    Przedni lewy = 1 cylinder? Tak jak podpisalem na rysunku czy inaczej?




    Jest tak jak na rysunku.
    Liczy się dokładnie tak samo jak w rzędówce, czyli kolejno od frontu - nie da się tu nic pomylić, bo jak sam widzisz na rysunku np. cyl. 2 jest bliżej przodu niż cyl. 3

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Musisz uważniej przestudiować manula do 33 tam jest wszystko jeśli chodzi o silnik, gdy miałem 33 to manaul dla mnie był skarbnica wiedzy są w nim wszystkie wiadomości odnośnie regulacji i remontu silnika.Mała podpowiedź , podczas regulacji gaźników musisz mieć podpięte vakuometry 4 szt , po jednym do każdego cylindra.
    Na zdjęciach nie widać jak masz doprowadzony gaz do poszczególnych cylindrów , gdyby cię interesował to mam gdzieś miksery dedykowane do tych gaźników.

  7. #17
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    Jest tak jak na rysunku.
    Liczy się dokładnie tak samo jak w rzędówce, czyli kolejno od frontu - nie da się tu nic pomylić, bo jak sam widzisz na rysunku np. cyl. 2 jest bliżej przodu niż cyl. 3
    OK - od frontu, tylko, ze z frontu mamy dwa cylindry - czy zawsze ten z lewej bedzie pierwszym? OK mozna sprawdzic na rozdzielaczu badz czy nie ma napisow na bloku, a bez tego...

    Musisz uważniej przestudiować manula do 33 tam jest wszystko jeśli chodzi o silnik, gdy miałem 33 to manaul dla mnie był skarbnica wiedzy są w nim wszystkie wiadomości odnośnie regulacji i remontu silnika.
    Moglbys mi podac strone?

    Mała podpowiedź , podczas regulacji gaźników musisz mieć podpięte vakuometry 4 szt , po jednym do każdego cylindra.
    Ja tego sam nie probowalem nawet regulowac - w gaznikach nie mam wiekszego doswiadczenia, a z tym silnikiem to juz prawie w ogole - musze go najpierw poznac.
    Oczywiscie nikt takiego wyrafinowanego sprzetu nie uzywal...

    Na zdjęciach nie widać jak masz doprowadzony gaz do poszczególnych cylindrów , gdyby cię interesował to mam gdzieś miksery dedykowane do tych gaźników.
    Porobie dzis wiecej zdjec.

  8. #18
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    OK temat z glowy, moze komus sie jeszcze przyda z takim badz podobnym silnikiem.
    Cylindry sa tak jak na rysunku - fakt.
    1 lewy przedni
    2 prawy przedni
    3 lewy tyl
    4 prawy tyl

    natomiast kolejnosc zaplonu
    1-3-2-4

    jak na zalaczonym rysunku.

    U mnie palec rozdzielacza jest ustawiony na godzine 5, w instrukcji natomiast jest na 12.
    Poza tym pytanie jak tu zmierzyc/ustawic kat wyprzedzenia zaplonu.
    Dodam, ze przydala by sie lepsza instrukcja od "kup lampe stroboskopowa" bo juz to zrobilem
    Zero fachowcow od tego - ba - nikt nawet sie nie chce podjac w tym aucie, bo sie boi, wiec chyba musze zrobic to sam, a przy okazji sie nauczyc.
    Jak ktos ma jakies krok po kroku to by sie przydalo
    Ponadto z katem wyprzedzenia nie mialem do tej pory do czynienia, gdyz jako drugim(i) autami poruszam sie na codzien BMW, gdzie jest czujnik polozenia walka rozrzadu + komputer + impulsator (czujnik) na kablu od ostatniego cylindra ktory steruje katem automatycznie.

    i dla NOE wiecej zdjec "srodka"
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2049.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	113.6 KB
ID:	53938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2050.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	102.0 KB
ID:	53939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2051.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	71.2 KB
ID:	53940   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2052.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	53941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2053.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	113.2 KB
ID:	53942  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2048.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	219.7 KB
ID:	53913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaplon alfa boxer.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	134.4 KB
ID:	53926  

  9. #19
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    Jakie jest fabryczne/instrukcyjne ustawienie katu wyprzedzenia zaplonu, przejrzalem manual i nie znalazlem w dziale "ignition..." albo przegapilem. Gdzie szukac znacznika?

  10. #20
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    OK skoro nikt nie odpowiada to napisze o postepach


    1) Mam juz lampe stroboskopowa, odnalazlem plastikowy kapsel ktory zakrywa "wlot" do znacznika i kola zamachowego, podlaczylem lampe - miga, tylko... na kole nic nie widac!
    Albo jest tak brudne albo nie wiem?
    I co teraz... wyczyscic to jakos i sie odnajdzie, bo chyba przeciez musi byc!?
    A jaki kat to niestety nie wiem, jedyne co moge sprawdzic to czy sie "pokrywaja", jak juz odnajde znacznik na kole.


    2) Spojrzcie na "kod silnika" badz cokolwiek to jest, wiecie co moze oznaczac w tym miejscu 2004?


    3) potrzebuje takie manetki, to sa od alfy?
    kierunki nie odbijaja, wlaczaja sie same przy skrecie, wycieraczki tylko na
    1 ustawieniu i nie mam dlugich na stale, tylko na krotko.


    4) czy cos ktos po tym nr vin czy szybkach moze ustalic ? jeszcze ten stary, krotki
    KN10012086
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kodsilnika1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	54050   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	manetki1.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	54051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	manetki2.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	82.6 KB
ID:	54052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	manetki3.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	85.5 KB
ID:	54053   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	manetki4.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	106.1 KB
ID:	54054  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vin2.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	119.5 KB
ID:	54058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vin1.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	54057   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba1.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	77.2 KB
ID:	54055   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba2.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	59.4 KB
ID:	54056  

Podobne wątki

  1. wypadajacy zaplon gdzie szukac
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 13:39
  2. Arna
    Utworzone przez amigas w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 19:31
  3. [33] Jak ustawić zaplon
    Utworzone przez romeo33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory