Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dorabianie kluczyka Alfa 166 na bazie stacyjki

  1. #1
    dawo142
    Gość

    Angry Dorabianie kluczyka Alfa 166 na bazie stacyjki

    Witam wszystkich,
    Mam pewien problem z dorobieniem klucza na bazie stacyjki w alfa romeo 166, zgubiłem kluczyk od samochodu niestety miałem tylko 1.
    Obchodziłem wszystkie oddziały zajmujące się dorabianiem kluczy w Koszalinie i nikt nie chce mi z tym pomoc. Sam juz nie wiem co mam robić, każdy mówi że nie podejmie się dorobienia tego kluczyka bo poprostu nie potrafią. Jeśli ktoś miał juz podobny problem lub wie jak rozwiązać te sprawe to prosze o szybką odpowiedź. Z góry dzieki !!

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    alfa romeo 166 2,0 TS + LPG
    Postów
    154

    Domyślnie

    powiem Cie kolego ze niezly problem z tym jest. Moj znajomy tez mial tylko jeden kluczyk i go zgubil. ta przyjemnosc kosztowala go 1700 zl. Zalatwial to taki magik z mojej okolicy, który ma jakies dojscia do serwisu alfy. Ale robota piersza klasa. Samochod zawieziony do niego na lawecie i kluczyk zrobiony, zakodowany i wszystko smiga, tylko ta cena ;/ dla mnie lepsza opcja to znalezienie jakiegos rozbitka i wyciagniecie stacyjki petelki immo razem z modulem i komputerem i do tego klamki albo same wkladki. Wtedy zamkniesz sie max w 400 zł

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz55562 Zobacz post
    ta przyjemnosc kosztowala go 1700 zl
    To nie taniej samemu do ASO pojechać? Po numerze VIN dorabiają nowy za ~1200. Przy czym różne serwisy różnie cenią.


    Cytat Napisał mariusz55562 Zobacz post
    lepsza opcja to znalezienie jakiegos rozbitka i wyciagniecie stacyjki petelki immo razem z modulem i komputerem i do tego klamki albo same wkladki
    I to jest chyba jedyne rozsądne wyjście....

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    U mnie dorobienie klucza na podstawie stacyjki plus kodowanie immo to koszt około 400 zł. Mowa o kluczu bez pilota.
    Ostatnio edytowane przez cytryn ; 22-04-2013 o 20:02

  5. #5
    dawo142
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cytryn Zobacz post
    U mnie dorobienie klucza na podstawie stacyjki plus kodowanie immo to koszt około 400 zł. Mowa o kluczu bez pilota.

    Dowiedziałem się ze tylko ten samochod ma taka stacyjke i dorobienie klucza na bazie stacyjki jest niemozliwe recznie, jedynie mozna rozbierac stacyjke i komputerowo grawerowac klucz. Zadzwoniłem do serwisu alfy, jak kolega wyżej napisał powiedziano mi że jedynie pozostaje opcja z kupieniem nowego klucza w cenie 903 zł ;P i następnie pozostaje opcja z zakodowaniem klucza I chyba wlasnie to bede musiał zrobic ;]
    Dziękówka wszystkim za pomoc !!!!

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawo142 Zobacz post
    Dowiedziałem się ze tylko ten samochod ma taka stacyjke i dorobienie klucza na bazie stacyjki jest niemozliwe recznie, jedynie mozna rozbierac stacyjke i komputerowo grawerowac klucz. Zadzwoniłem do serwisu alfy, jak kolega wyżej napisał powiedziano mi że jedynie pozostaje opcja z kupieniem nowego klucza w cenie 903 zł ;P i następnie pozostaje opcja z zakodowaniem klucza I chyba wlasnie to bede musiał zrobic ;]
    Dziękówka wszystkim za pomoc !!!!
    Nie tylko A166, Lancia też
    Jeszcze nie spotkałem stacyjki na podstawie której nie dało by się zrobić klucza. Czasem problematyczne jest jej wyjęcie, ale zawsze można zrobić na podstawie zamka Frezarkę komputerową ma większość dobrych punktów dorabiania kluczy, więc nie widzę żadnego problemu. Kodowanie transpondera do Alfy to max 0,5 godziny, docięcie klucza około 2 godziny, czyli kompletny klucz masz w ciągu niecałych 3 godzin. 400 to nie 903, ale ostateczna decyzja zawsze należy do klienta.

  7. #7
    dawo142
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cytryn Zobacz post
    Nie tylko A166, Lancia też
    Jeszcze nie spotkałem stacyjki na podstawie której nie dało by się zrobić klucza. Czasem problematyczne jest jej wyjęcie, ale zawsze można zrobić na podstawie zamka Frezarkę komputerową ma większość dobrych punktów dorabiania kluczy, więc nie widzę żadnego problemu. Kodowanie transpondera do Alfy to max 0,5 godziny, docięcie klucza około 2 godziny, czyli kompletny klucz masz w ciągu niecałych 3 godzin. 400 to nie 903, ale ostateczna decyzja zawsze należy do klienta.
    Obchodziłem wszystkie punkty z dorabianiem kluczy u mnie w mieście i nikt nie chcial mi z tym pomoc ;D Moze to wina braku kompetencji albo chęci na piepsz...nie sie z tym ;p Trudno juz zamówiłem z serwisu i dorobie sobie z 5 kompletów w razie W. Dziekowka za pomoc alfaholicy )

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Mogłeś też podesłać mi wkładkę zamka, puchę immo. Zakładając 1 dzień wysyłka w jedną stronę plus 1 dzień w drugą miałbyś klucz w 3 dni . ASO pewnie każe czekać 2 tygodnie?

Podobne wątki

  1. Dorabianie kluczyka 147
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 06:28
  2. Dorabianie kluczyka
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 12:58
  3. Dorabianie/zamiana kluczyka
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 14:37
  4. Dorabianie kluczyka.
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 22:22
  5. Dorabianie kluczyka 156
    Utworzone przez pedro_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 23:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory