Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rysunek kokpitu

  1. #1
    Virtuocity
    Gość

    Domyślnie Rysunek kokpitu

    Witam!
    Posiada ktoś z Was może przypadkiem rysunek kokpitu? A dokładniej tej części, która jest albo szara albo drewniana. Chodzi o to, że chcę wyciąć taki kształt z forniru by zamaskować ten paskudnie wyglądający plastik. Szukałem, szukałem i niestety nie znalazłem...

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie będzie łatwo to zorganizować. Nie sądzę żeby ktokolwiek to miał. Zawsze możesz to zdjąć i przerysować A wydaje mi się prościej to okleić. Obecnie jest tyle doskonałych imitacji tworzyw i metali że jest w czym wybierać.
    A fornir? Jak cienkiego być nie miał to i tak będzie widać boki wycięć. Nie zawiniesz go przecież pod przyciski.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    w planach miałem kiedyś fornirowanie tego panelu ... musiał byś mieć najlepiej drugi panel ... następnie zaślepić od tyłu otwory po przyciskach np taśmą zrobić skrzynkę i wykonać odlew ... może być gipsowy wazne zeby byl gruby i mocny, później z odlewu po stronie oczywiście panelu robimy drugi odlew ... dzięki czemu uzyskaliśmy matrycę kształtu panela .... teraz gotujemy fornir i jak jest już miękki i elastyczny wkładamy go między matryce i ściskamy ... po wyschnięciu mamy idealny drewniany kształt panela wystarczy wyciąć otwory z miejsc na przyciski polakierować i nakleić na panel właściwy w dolecowym miejscu ... :-)

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale jak chcesz "zawinąć" fornir między przyciski a plastik? Przecież tam ledwie folia przejdzie.... A jak tego nie zrobisz to będzie plastik widać pod kątem w szczelinie między przyciskiem a panelem. Trzeba by było mieć fornir o grubości jednej, dwóch dziesiątych mm. Nie wiem czy nawet taki jest. Moim zdaniem to jest w praktyce nieosiągalne. Lepiej się sprawdzi okleina albo lakierowanie. Tylko nie drewno bo każda podróbka trąca tandetą. Czarny mat jak miałem w poprzedniej albo może coś ze srebrnych carbonów.

  5. #5
    Virtuocity
    Gość

    Domyślnie

    Hmm... Wygląda na to, że to rzeczywiście ciężka sprawa. Problem z okleiną jednak jest taki, że nie trzeba być geniuszem by zobaczyć, że to okleina. prawdę mówiąc nie wiem jakie grubości forniru są w ogóle dostępne, więc może zabieram się za robotę od d**y strony. Z tym odlewem jednak to nie taki głupi pomysł. A co do tego, że pod kątem było by widać, że to jednak samoróbka, to myślę, że można by pilniczkiem spiłować odpowiednio ten kształt- podobnie zresztą jak w przypadku "wcięcia" wokół odtwarzacza na kasety. Choć tu planowałem go w ogóle zaślepić, bo z kaset nie korzystam i zamiast tego doprowadzić tam złącze usb pod loudlinka. Reasumując- kupa roboty. Ale dzięki za wszelkie bardzo pomocne uwagi i sugestie!

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Hydrografika. Chyba najsensowniejsze rozwiązanie. Ja chciałem szczotkowane aluminium (bo bardzo blisko oryginału a jednak fajniej ), ew. carbon, ale to mi jakość średnio do 166 pasiło (no i carbon to na połowie lanosów jest)
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    2,4 JTD 136KM 2000 rok
    Postów
    47

    Domyślnie

    ale ja myślę że można by spiłować te szczliny na przyciski żeby szersze otwory były i wtedy można jakąś tkaninę zawinąć i by było gites sam o tym myślałem

Podobne wątki

  1. [156] Rysunek + zbiorniki
    Utworzone przez Maska156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 22:07
  2. rysunek techniczny
    Utworzone przez quanto w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 22:51
  3. rysunek MiTo :)
    Utworzone przez biagi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 15:42
  4. Flansza rysunek do 2.0 TS 1998
    Utworzone przez bercolek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 21:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory