Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Kupno alfa 156 2.0ts- prośba w doradzeniu, czy warto.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Nikt nie sprzedaje w dobrym stanie samochodu zwłaszcza Alfy w cenie 4tyś, tyle to kosztuje remont zawieszenia w tym aucie... ja kupiłem 1,5 roku temu 156 1.8ts za 13tys i dołożyłem już do niej 7tyś, tylko stan "prawie igła". Jak chcesz to Ci sprzedam moją z 2003 ale za 15tyś


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Arczii Zobacz post
    Chciałem zapytać czy ktoś Ci autorze sprawdzał to auto, pisałeś że kogoś poprosisz. Napisz czy coś z nim było czy może kupiłeś.

    PS. Już nie przesadzajcie że 4000 za Alfe 156 to mało, jest to normalna a nawet wysoka cena. To już stare auto i nie jest więcej warte. Można kupić 156 za 2000 i też będzie jeździć. Te auta mają 15 lat to ile miałyby kosztować. Rozumiem miłość do marki i w ogóle, też mam sportowy samochód który dla mnie jest wart 10k ale nie sprzeda się za więcej niż 3k bo jest z 1996r. I nikogo nie będzie obchodziło że zrobiłem remont za 5k. To normalne.

    PS2. Parafrazując za roczne oszczędności nawet zwykły Kowalski może kupić Porsche.
    2tyś? chyba żartujesz tyle to kosztuje wymiana rozrządu w TS, oczywiscie można kupić za 2tyś ale należy doliczyć 20tyś na doprowadzenie auta do stanu
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AR1.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	167564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0148.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	167565  

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    15 koła za ts co ma 12 lat . Fantazja jest .
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 23-05-2015 o 20:28

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek91 Zobacz post
    No właśnie tak staram się coś kupić, że myślę o tej rezerwie. Będę miał około 3000tys w zapasie właśnie na jakieś małe zmiany i inne wydatki. Wiem, że porywam się może z motyką na słońce, ale w takim razie jak nie to, to które byś polecił w gazie? Silnik maks 2.0 ze względu na opłaty. Jest sporo ogłoszeń z alfami, ale większość już na starcie widać, że mało zadbana. Może jednak pominąłem jakiś fajny "okaz"?
    Proszę o pomoc w wyborze
    PS. nie mam zamiaru lamentować, bo jak coś kupię nie mam zamiaru zamieniać się w tych co narzekają, że kupują tanie auto i wymagają żeby jeździło jak nowe. Liczę się, że lata robią swoje, ale jeśli udałoby mi się bez większego wkładu pojeździć pół roku. Później wymienić podstawowe rzeczy o których mowa na tym forum, (te, które się najczęściej zużywają i eksploatują w alfach) to wydaje mi się, że może to dobry interes, ale strasznie boję się, że zamiast pół roku pojeżdżę miesiąc
    Alfa to samochód - skarbonka bez dna, taka prawda, zawieszenie na naszych polskich drogach sypie się co chwile, do tego dochodzą inne drobnostki a wiadomo auta już mają pare lat a to kosztuje... Kolego to są na prawde drogie samochody w eksploatacji, palą dużo, wymagają dbania, co chwile lubi się coś popsuć itp, itd. np. padnie Ci przepływka... nie Twoje 500zł, padnie regulator faz rozrządu - 1000 nie Twoje... itd, wymiana świec w TS 500zł...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Kolego kwintus po pierwsze nie porównuj auta z 2003 roku z takim z 2000 czy jeszcze starszym. A po drugie sam wiesz ze nikt nigdy nie zapłaci tyle za twoją alfe
    No to jej nie sprzedam bo mi sie nie opłaci, w niej od akumulatora po świece, wariator, hamulce, wszystkie płyny nawet od wspomagania są nowe, konserwa, zero rdzy itd. Chodzi o to że nie wierze w to że ktoś sprzeda Alfe w "dobrym" stanie za 4tys czy nawet 6 bo to sie nie opłaca

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Tutaj już z sensem piszesz . Większość kupujących nie jest w stanie pojąć jak auto za 4 tysiące może być tak drogie w utrzymaniu.
    A prawda jest taka ze jeśli nie stać cię na dwie alfy to nie kupuj żadnej.

    ja wymieniałem niedawno sprzęgło i dwumas i będę sprzedawał. Mi to się dopiero nie opłaca.

  5. #25
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    gdzie Ty robisz rozrząd za 2 tys w TSie ??

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    gdzie Ty robisz rozrząd za 2 tys w TSie ??
    Z wariatorem, tyle mnie skasowali w serwisie Alfy na starcie , zresztą na wszystko mam rachunki i gwarancję ale mniejsza o to. Chodzi o to że ktoś się napalił na alfę a nie wie w co brnie. Fakt te samochody potaniały na maksa, ale dlaczego? bo wiek zrobił swoje i zadbany egzemplarz spotkać z tamtych lat jest jak wygrana w totka i dlatego chce za swoją 15 tyś i przechodzę na najmocniejszą po sprzedaży

  7. #27
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiv88 Zobacz post
    Co ty tak sie uparłeś na tego ts-a?
    Może nie na samego ts'a, ale podoba mi się sam samochód. Ładnie wygląda w środku (skórzana tapicerka, czarny kolor, brak wykończeń w stylu "ala drewno" nie podoba mi się to i ogólnie ładne auto). Wiele ogłoszeń przejrzałem, ale wiele aut było niezadbanych czy nawet w tej samej cenie, ale bez tych bajerów;/ Jak znalazłbym coś innego niż tego ts'a w podobnym stanie wizualnym to oczywiście bym go rozważał

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek91 Zobacz post
    Może nie na samego ts'a, ale podoba mi się sam samochód. Ładnie wygląda w środku (skórzana tapicerka, czarny kolor, brak wykończeń w stylu "ala drewno" nie podoba mi się to i ogólnie ładne auto). Wiele ogłoszeń przejrzałem, ale wiele aut było niezadbanych czy nawet w tej samej cenie, ale bez tych bajerów;/ Jak znalazłbym coś innego niż tego ts'a w podobnym stanie wizualnym to oczywiście bym go rozważał
    Chcesz z silnikiem to auto w miarę bezpiecznym, wybierz diesla (ale to już nie alfa), ewentualnie szukaj benzyny v6, ale to szukanie igły w stogu siana...

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    No chyba nie za 5 tysięcy... Każdy tego teesa odradza, a to zależy jak kto trafi. Jak dla mnie nie ma reguły. Kolega sprzedał swoją 156 z przebiegiem 285 tys. Silnik w tej chwili jeździ w 147 innego i nie zamierza klękać.

  10. #30
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.0 16V TS, 155km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Kupilem taka 156 z tym samym silnikiem i w identycznej wersji tylko ze granatowa skora, no po prostu sie zakochalem ;-). Mialem kilka mniej "standardowych" samochodow i powiem Ci tak...

    Ten model moze Ci sprawic wiele przyjemnosci jesli chodzi o wlasciwosci jezdne, przyspieszenie, ogolne wrazenia z jazdy, trzeba tez przyznac ze pomimo wieku linia wciaz sie swietnie prezentuje. ALE....

    Jesli nie masz specjalistycznej wiedzy, dobrego zaufanego mechanika - ktory zna sie na Alfach, nie bedziesz potrafil wielu rzeczy zrobic sam to w przypadku gdy nie masz odpowiedniego budzetu, odpusc sobie ten samochod, tym bardziej jesli to by bylo Twoje jedyne auto do jazdy na codzien.

    Oczywiscie moge sie mylic ale jesli od razu musisz wymienic swiece i zrobic geometrie - to prawdopodobnie z kwestia swiec jest zwiazana inna usterka a zanim bedziesz mogl zrobic geometrie to bedziesz musial wpakowac strzelam 500 - 1000 pln w zawieszenie.

    Ja przez dwa tygodnie wydalem juz ok 1600 pln robiac tylko wymiane filtrow, olej i zawieszenie. Jeszcze nie zabralem sie w ogole za silnik a cena samych czesci ktore juz musze kupic wynosi drugie 1500 pln... Zatem jak widzisz kupisz auto za 5000 ale tak na prawde prawdopodobnie bedziesz zaraz potrzebowal kolejne 2000 czy 3000.

    Oczywiscie wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest ten egzemplarz, jesli juz bardzo chcialbys go kupic to najlepiej wybierz sie z jakims mechanikiem, ktory dobrze zna sie na Alfach.

    Ja poki co mam mieszane uczucia... Jednoczesnie ja uwielbiam i nienawidze ;-), w koncu nie kupuje sie samochodu po to zeby stal przed domem i ladnie wygladal.

    Oczywiscie to tylko moje skromne zdanie, gdyz poki co jestem tutaj tylko "embrionem" ;-).

Podobne wątki

  1. Prośba o opinię nt. ogłoszenia. /kupno Alfa GT
    Utworzone przez Zygfryd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 11:49
  2. Kupno 159 SW doradzcie czy warto
    Utworzone przez Koko w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:52
  3. Alfa 147, prośba o ocene czy warto jechać i obejrzeć
    Utworzone przez Drst w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory