Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Temat: Zakup 156 2.4 JTD - kilka aukcji do oceny

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    i szczerze , zamiast dawać 20k za 156FL jak koledzy radzą , wolałbym szukać jakiejś 159 , między tymi autami jest przepaść
    Gość szuka samochodu za 12 tysięcy, a ty mu proponujesz 159 za minimum 30 jeżeli ma nie być spawana z przystanku albo po potopie.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Gość szuka samochodu za 12 tysięcy, a ty mu proponujesz 159 za minimum 30 jeżeli ma nie być spawana z przystanku albo po potopie.
    Właśnie to miałem pisać. Zakup auta, ubezpieczenie, rozrząd,olej, sprzątanie ma wynieść max 16k. Czy są to marzenia realne?

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Według mnie jeśli mówimy o pełnym pakiecie ubezpieczenia i 16k zamykające zakup auta i pakiet startowy to 2.4 2005 jest praktycznie nierealne.
    Była: 156 1.9JTD SP3

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Gość szuka samochodu za 12 tysięcy, a ty mu proponujesz 159 za minimum 30 jeżeli ma nie być spawana z przystanku albo po potopie.
    czytaj uważnie , mówicie że dobra 156 2,4 to okolice 20tys , a ja mówię że za tyle to lepiej szukać już 159 a nie rdzewiejącej 156
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    czytaj uważnie , mówicie że dobra 156 2,4 to okolice 20tys , a ja mówię że za tyle to lepiej szukać już 159 a nie rdzewiejącej 156
    Ty również czytaj uważnie. Odradzasz mu 156 polifta za 12 tysięcy a proponujesz 159 za 20 który będzie takim samym albo jeszcze większym złomem za te pieniądze w dieslu? Myśl chłopie, przecież napisałem, że realna dobra 159 w dieslu to 30 tysięcy i więcej, poniżej tego masz same łodzie podwodne i ulepy po szkodzie całkowitej.

    Cytat Napisał rynkov Zobacz post
    Właśnie to miałem pisać. Zakup auta, ubezpieczenie, rozrząd,olej, sprzątanie ma wynieść max 16k. Czy są to marzenia realne?
    W tym budżecie szukaj raczej 2002-2003 roku, czyli tzw. półlifta - będzie miał nowe wnętrze w starej karoserii, to jest realna szansa na dobre 2,4 i zostanie jeszcze na zrobienie podstawowych rzeczy: rozrząd, filtry, itd.
    Ostatnio edytowane przez KHOT ; 14-03-2014 o 11:37
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cassiel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 SW FL 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    466

    Domyślnie

    Można jeszcze pójść w druga stronę i zejść z wersji 2,4 na rzecz 1,9 140 lub 150 kucy. Poza tym kolega chce jeszcze kupić AC a to w przypadku 2,4 na pewno będzie bardziej kosztowne wiec powinien doliczyć to do kosztów samochodu. Wydaje mi się ze jednak nie jesteś przygotowany finansowo na zakup takiego auta o którym piszesz i jeśli chcesz mieć je teraz to musisz iść na kompromis. Albo zbierać kasę dalej. Inaczej wejdziesz na minę i będziesz niezadowolony. Okazje sie rzeczywiście zdarzają ale chyba nie takie.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    dlaczego z góry sie nastawiacie ze w tej cenie sie nie da? widzieliście te auta?
    ja swoje 2.4 20v sprzedawałem w styczniu, miała wymieniony rozrzad, sprzęgło, dwumase, i poza jednym wahaczem górnym była w pełni sprawna i w bardzo przyjemnym stanie. Cena końcowa była w okolicach tych z ogłoszeń, pierwszy oglądający kupił. nie zawsze wysoka cena jest gwarantem jakości.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post

    W tym budżecie szukaj raczej 2002-2003 roku, czyli tzw. półlifta - będzie miał nowe wnętrze w starej karoserii, to jest realna szansa na dobre 2,4 i zostanie jeszcze na zrobienie podstawowych rzeczy: rozrząd, filtry, itd.
    chłopie , za te pieniądze spokojnie dobrze rokującą 156 po pełnym lifcie , myślisz że do starej , po połowicznym lifcie nie będzie musiał robić pakietu startowego , wyższa cena nie jest gwarancją lepszego stanu , używana 156 to szukanie po prostu mniejszego zła z racji słabej jakości auta ;
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Czyli szukać i tyle. Na co głównie zwracać uwagę przy oględzinach? Warto zrobić przegląd przed zakupowych w aso fiata?

    Cytat Napisał molten Zobacz post
    dlaczego z góry sie nastawiacie ze w tej cenie sie nie da? widzieliście te auta?
    ja swoje 2.4 20v sprzedawałem w styczniu, miała wymieniony rozrzad, sprzęgło, dwumase, i poza jednym wahaczem górnym była w pełni sprawna i w bardzo przyjemnym stanie. Cena końcowa była w okolicach tych z ogłoszeń, pierwszy oglądający kupił. nie zawsze wysoka cena jest gwarantem jakości.
    Mogę wiedzieć za ile dokładnie poszła? Masz może jakieś zdjęcia?

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    chłopie , za te pieniądze spokojnie dobrze rokującą 156 po pełnym lifcie , myślisz że do starej , po połowicznym lifcie nie będzie musiał robić pakietu startowego , wyższa cena nie jest gwarancją lepszego stanu , używana 156 to szukanie po prostu mniejszego zła z racji słabej jakości auta ;
    Stary, najpierw każesz mu szukać 159 w cenie złomu, a teraz odwracasz kota ogonem. Pakiet startowy trzeba mieć do każdego używanego samochodu: czy to będzie 156, 126, czy a6c6. Wyższa cena nie jest gwarancją, za to niska cena na pewno tą gwarancją jest, tylko raczej złomu - dobry samochód nie sprzedaje się za połowę, czy 2/3 ceny, nie ma cudów - nie w tym kraju.
    Cytat Napisał molten Zobacz post
    sprzedawałem w styczniu, miała wymieniony rozrzad, sprzęgło, dwumase, i poza jednym wahaczem górnym była w pełni sprawna i w bardzo przyjemnym stanie. Cena końcowa była w okolicach tych z ogłoszeń
    Czyli dobry samarytaninie dołożyłeś do tego interesu i oddałeś sprawnego polifta z wymienionymi drogimi rzeczami (dwumasa) poniżej jej realnej wartości, oby więcej tak życzliwych i hojnych ludzi było w tym kraju.
    Cytat Napisał rynkov Zobacz post
    Czyli szukać i tyle. Na co głównie zwracać uwagę przy oględzinach?
    Napiszę trochę przewrotnie: na początek pojeździj dokładnie obejrzeć w najbliższej okolicy największe trupy. Dzięki temu po kilku takich złomach obejrzanych będziesz wiedział dokładnie co, gdzie, jak i dlaczego unikać i przy szukaniu tej właściwej będziesz miał pogląd jak to nie ma wyglądać.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Alfa 159 - kilka aukcji
    Utworzone przez Amator91 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 23:22
  2. kilka 147emek do oceny
    Utworzone przez jan dukat w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 22:47
  3. Zakup 147 JTD, kilka egzemplarzy do oceny
    Utworzone przez damianel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 14:05
  4. Kilka belli 159 do oceny...
    Utworzone przez osqarq w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 19:59
  5. kilka belli do oceny
    Utworzone przez konzi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory