Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Temat: Alfa Romeo GTV 2.0 TS

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie Alfa Romeo GTV 2.0 TS

    Witam! Z tego powodu, ze pilnie potrzebuje zmienic samochód, ponieważ jest mi nie zbędny, wybór padł na alfę.



    Czy ktoś może na "oko" powiedzieć co myśli o tym aucie?
    Do Krakowa mam kawałek, a jeśli przypadkiem ktoś z was wie coś więcej o tym aucie to proszę pisać, poprostu nie chcę jechać na daremno.

    Z tego co ja zauważyłem wytarty boczek w fotelu kierowcy.

    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez kobielczak ; 22-03-2011 o 22:45

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    "Na oko" przedni i tylny zderzak były kombinowane więc teoretycznie stuknięty.Klapa bagażnika jakoś dziwnie odstaje, spora szczelina między nią a światłami. Pojemnik na płyn chłodzący ma dziwny kolor, ciekawe co tam wlane. Osłona kolektora chyba była wymieniana na nową bo za ładnie wygląda, pod maską chyba było jakieś mycie tylko teraz dla samego wyglądu czy ukrycia wycieków? Jak sam zauważyłeś, wytarty trochę boczek lewy kierowcy ale to normalne od wsiadania. Ta czerwona skóra Momo powala mnie na kolana - świetnie wygląda to w samochodzie. Jeśli jesteś nim zainteresowany to jedź ale wydaj parę złotych i sprawdź ją na komputerze jak i na jakiejś stacji diagnostycznej. Pamiętaj że zawieszenie jest dość kosztowne, tylne koła MUSZĄ stać I--I a nie /--\ i sprawdź w jakim stanie jest miska oleju (niski samochód i często jest uszkodzona w jakimś stopniu)
    Właściwie to tyle moich uwag

    edit:
    kluczyki powinny być 3 a nie tak jak pisze sprzedający 2, 2x czerwony i masterkey bordo do tego jeszcze karta kodów - pytaj o nie bo dorobienie nie jest proste (czujnik imo w kluczyku)
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 07-03-2011 o 04:42
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dziekuje za uwagi, ktos jeszcze cos znalazl?

    Przejade sie tam, czy ktos moze jest z tamtych okolic i wie gdzie moge znalesc kogos z komputerem i ta stacje diagnostyczna?

    A to ze autko bylo pukniete - no coz... jak jest dobrze naprawione, to kazdemu sie moze zdazyc Z reszta to tylko fotki, moze w rzeczywistosci bedzie inaczej to wygladalo

  4. #4
    thing
    Gość

    Domyślnie

    gdzieś na forum pisali o tej alfie. Ktos oglądał nawet. Pamiętam że ta alfa jest ponoć właściciela komisu, zadbana itp.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie, czy bedac w komisie moge wziasc autko i pojechac na stacje sprawdzic auto? Czy to moze byc FIAT czy alfa romeo? Nie mam doswiadczenia, a tym bardziej znajomych w tamtych okolicach zeby pojechac do kogos zaufanego, tak wiec co polecacie zrobic, jesli autko z "wygladu" bedzie ok?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Może być fiat, też powinni wiedzieć co i jak sprawdzić.
    Ja też obczajam ją mojej żonie znudziło się Bravo HGT i będzie sprzedawać. Wystawię lada dzień. I właśnie próbuje ją namówić na GTV gdyby było bliżej to już bym oglądał bo cena atrakcyjna i rarytasowe zestawienie - czarna z czerwoną skórą - bajka. Tyle tylko że żona jeszcze nie do końca zdecydowana jaki ma być następca.... Tak więc chętnie zapoznam się z opinią po oględzinach. Choć jak będzie ok to pewnie kobielczak opis wstawi już do działu "nasze belle" swoją drogą dłuuugo już stoi ta GTV.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    No pewnie Opis bedzie i to obszerny. Pewnie w sobote tam sie wybiore.

    Nie chce zakladac nowego tematu, aczkolwiek powiedzcie mi tak na "oko" - rozrzad, oleje, itp itd moze wyniesc koszt naprawy - oczywiscie po zakupie. Nie chce zeby mnie ktos naciagnal, bo chce miec to pod kontrola.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Rozrząd to w zależności od tego u kogo go zrobisz, jeśli dobrze pamiętam to ASO bierze 2500zł (czy coś koło tego) a u prywaciarza jakieś hm..
    paski, rolki, pompa wody etc - 600/700zł
    wariator - 400/450zł
    olej, filtry itd w zależności co wlejesz 150/250zł
    robocizna - 300/500zł
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    na sam silnik rozrzad .pompa wody ,paski 2 bo 2.0 ma walki wyrownowazajace ,wariator ,swiece(kolega z forum sprzedaje komplet ngk platynowe 250zl w sklepach ok 400zl) ,olej to tak 2 tys musisz miec i musisz to zrobic na dobrych czesciach wtedy mozesz spokojnie jezdzic oczywiscie jak silnik ok .Jak masz mozliwosc to wez kogos do ogledzin silnika kto ma 2.0 i jest kumaty bo czasami auto wyglada ok a silnik lipa zwlaszcza ze to ts 16v i latwo go zniszczyc ,zebys dupy nie zmoczyl i po zakupie remontu nie robil bo zas koledzy wlasciciele 8v beda sie smiac na forum z 16v ze to bubel sorki aniol mnie wyprzedzil ale moze sie przyda
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Rozumiem
    Z tego co widze cena rozrzadu do tej alfy na moto.allegro to ok 310 - 500zl.
    Swiece - narazie sie wstrzymam z nimi, zobacze w jakim stanie sa te co beda
    Wariator - co to? Nie widze tego na allegro nigdzie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory