Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Szukam alfy proszę o rady

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    szukam
    Postów
    7

    Domyślnie Szukam alfy proszę o rady

    Witam! Mam na oku parę Alf 156 2.4 JTD i 1.9JTD
    Dużo osób mi odradza kupna alfy praktycznie wszyscy. Lecz moja upartość nie zna granic Więc mam do was prośbę jako osób posiadające takie samochody jak jest z eksploatacją tych samochodów, kosztami części (podobno dość drogie) tak samo jak i serwis ich u mechanika.. O awaryjności słyszy się więcej niż to że komuś się nie psuje ale jak mówiłem opinie osób które nie miały z tym samochodem styczności. Znajomy mówi że to auto weekendowe bo resztę tygodnia stoi w warsztacie.
    Wiele dobrego czytałem natomiast o JTD interesuje mnie 2.4 lecz liczę również na ekonomię i dlatego się zastanawiam nad 1.9.

    P.S szczególnie jestem zainteresowany tą alfą http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#ce0c8b70be

    Dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuberek Zobacz post
    Dużo osób mi odradza kupna alfy praktycznie wszyscy.
    Nie znają się! Części wcale nie są takie drogie (znajdź sobie tylko dealera z tanimi dobrymi wahaczami ) i ciesz się AR!
    Cytat Napisał Zuberek Zobacz post
    O awaryjności słyszy się więcej niż to że komuś się nie psuje ale jak mówiłem opinie osób które nie miały z tym samochodem styczności. Znajomy mówi że to auto weekendowe bo resztę tygodnia stoi w warsztacie.
    Pfff... mało śmieszny dowcip
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Na razie doświadczenia z Alfami dużego nie mam, bo swoją mam niecałe 5 miesięcy, ale już coś tam powiedzieć mogę. Tak więc kupiłem swoją za nieco mniej, niż średnia rynkowa, na początku zostały zmienione wszystkie standardowe rzeczy typu rozrząd, oleje, filtry + kilka innych rzeczy, które już prosiły się o wymianę. Później chyba niecały miesiąc temu wymieniłem drążek reakcyjny, który kosztował niecałe 100zł (zamiennik, ale objawy zużytego drążka nieco ustąpiły, więc śmiem twierdzić, że nie najgorszej jakości), oraz kolejne ponad 100zł wydałem na prostowanie felgi, ale to już, jak się można domyślić, z mojej winy. Po prostu wjechałem w mega dziurę Na razie zawieszenie jest w dobrym stanie mimo poruszania się po Poznańskim serze szwajcarskim, który szumnie nazywany jest przez miejscowych drogowców i polityków 'drogami'. Tyle że zawsze staram się omijać dziury, a nie jadę przed siebie nie zważając na nic.

    Poza tym póki co jeżdżę, tankuję, silnik pali niewiele, bo 6,5-7 litrów przy normalnej jeździe, sama jazda jest super przyjemna mimo, że auto już ma 10 lat. Także ja nie potwierdzam stereotypu o 'awaryjnych alfach'.

    Co do 156 którą podesłałeś w linku - wydaje mi się, że jest trochę za tania, żeby mogła być kompletnie sprawna. Także zostawić sobie dodatkowe 2-3k zł na naprawy i może wystarczy. Dodatkowo słyszałem głosy, że 2,4 jest dość ciężkim silnikiem, przez co przednie zawieszenie wymaga częstszych wizyt u dystrybutorów wahaczy

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Morbob
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Wrocław
    Auto
    GT 3.2 V6 2004
    Postów
    552

    Domyślnie

    Ogólnie to nie słuchaj rad pajaców którzy jeżdżą VW i nawet w Alfie nie siedzieli Alfa jest raczej tańsza niż BMW w utrzymaniu - tylko zawieszenie trochę mniej trwałe i częściej trzeba wymieniać, ale za to jest stosunkowo tanie.

    Jechałem kiedyś 156 2.4 i przyznaje, że miażdży 1.9 po każdym względem. 2.4 ma genialny dźwięk jak na diesla i pali chyba 1-2 litra więcej od 1.9. No i do tego fajnie się zbiera. Jechałem też 147 1.9 tylko, że tym najsłabszym (100km) i moim zdaniem to wcale się nie zbierało (ale podobno 1.9 115km w 156 daje radę).

    Co do ciężaru to 2.4 jest cięższe od V-ki

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuberek Zobacz post
    P.S szczególnie jestem zainteresowany tą alfą http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#ce0c8b70be

    Dziękuję za odpowiedzi

    to szrot...którego ktoś nie może sprzedać od zimy...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Mam j.9 jtd, 2000 przejechałem 50 tyś w 2 lata dołożyłem 4000 z oponami bez ubezpieczenia- notuje każda pierdółkę, nawet za 2 zł- naaajdroższe było sprzęgło, a tak to wachacze przód czujnik walu linki ręcznego poduszki stabilizatora koło pasowe a reszta to pierdółki-

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    szukam
    Postów
    7

    Domyślnie

    No właśnie alfa jest świetna szczególnie silniki JTD W alfie którą wskazałem na tablicy gość ponoć wymienił sprzęgło tylko nie wiem czy z dwumasą. Dylemat jest bo jutro jadę patrzeć audi 80 b4 automat 1.9TDI kombi tylko nie wiem jak będzie ze spalaniem tego automatu zależy mi też na ekonomi (jeździłem wcześniej BMW w samej benzynie) więc teraz wolę bardziej ekonomiczniejsze auto. Wymiana rozrządu w R5 jest kosztowna? Podobno alfy miały problemy z klimą dokładnie z elektryką.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuberek Zobacz post
    Dużo osób mi odradza kupna alfy praktycznie wszyscy. Lecz moja upartość nie zna granic
    Nie przejmuj się, mi nawet po zakupie tak mówili. Dopiero po pewnym czasie zaczęli oglądać i stwierdzać " wiesz bo w sumie sobie też chciałem kupić Alfę, ale się niepotrzebnie bałem" itp.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Morbob
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Wrocław
    Auto
    GT 3.2 V6 2004
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuberek Zobacz post
    No właśnie alfa jest świetna szczególnie silniki JTD W alfie którą wskazałem na tablicy gość ponoć wymienił sprzęgło tylko nie wiem czy z dwumasą. Dylemat jest bo jutro jadę patrzeć audi 80 b4 automat 1.9TDI kombi tylko nie wiem jak będzie ze spalaniem tego automatu zależy mi też na ekonomi (jeździłem wcześniej BMW w samej benzynie) więc teraz wolę bardziej ekonomiczniejsze auto. Wymiana rozrządu w R5 jest kosztowna? Podobno alfy miały problemy z klimą dokładnie z elektryką.
    Audi 80 vs Alfa 156 - LOL

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    szukam
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morbob Zobacz post
    Audi 80 vs Alfa 156 - LOL
    Wiem duża rozbieżność jaki jest koszt wymiany sprzęgła z dwumasem?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 21:56
  2. [156] KSENONY pomocy i rady szukam !!!
    Utworzone przez jengo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 05:57
  3. Kontorlka wtryskiwaczy - Proszę o rady
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory