Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: na ile można zaufać naszej belli

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    alfa 145 1.9 jtd
    Postów
    34

    Domyślnie na ile można zaufać naszej belli

    zbieram się do wyjazdu na dłuższa trasę moją 145 1.9 jtd i tak się zastanawiam czy mnie nie zawiedzie, mam ją od nie dawna i jest to mój pierwszy diesel, proszę o radę właścicieli tej belli na co zwrócić szczególna uwagę i jakie mają własne doświadczenia,jak już pisałem mam to autko od nie dawna i jest to mój taki okres zapoznawczy ale już zauważyłem że po przejechaniu ponad 1000km znikło mi troszkę płynu chłodzącego no ok. 200ml i tak się też zastanawiam jaki jest dopuszczalny wydmuch spod korka wlewu oleju bo po jego odkręceniu czuje wydmuchiwane powietrze, za cenne uwagi dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Мoδεrдтor Romeo Avatar Jagiel
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Ford Mondeo, VW Paserstti, Lancia Kappa
    Postów
    685

    Domyślnie

    Był już podobny temat, wystarczy poszukać http://www.forum.alfaholicy.org/foru...e_o_pomoc.html
    Ostatnio edytowane przez Jagiel ; 05-05-2010 o 20:05



  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    podjedź do sprawdzonego mechanika i sprawdź wszystko

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    płyn chłodzący w sprawnym aucie nie ma prawa znikac,musisz znależc przyczynę ubytku(200ml/1000km to dużo). Co zrobisz w trasie gdy np. "sparciały" przewód wodny lub nieszczelna chłodnica, (nie daj Boze uszkodzona uszcz. pod głowicą) teraz lekko puszcza płyn a w drodze wyciek się zwiększy?
    Przedmuchem przejmowałbym się mniej.Jak na 1000km. nie wziął oleju jest ok.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Zajmij sie ubytkami płynu, a tak poza tym, to nie trzeba nic robić. Wsiadasz i jedziesz, przecież to jest auto jak każde. Ja do swojego starego fiata, wsiadam i jadę 1000 km, jeśli coś się będzie miało zepsuć, to się zepsuje i tyle

    Nie wybierasz się chyba na wycieczkę dokoła świata?
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    alfa 145 1.9 jtd
    Postów
    34

    Domyślnie

    jeśli chodzi o płyn to nie mogę zlokalizować gdzie ubywa ale mam podejrzenie że to uszczelka bo przewody wyglądają na całe i pod autem nic nie widać a co do przedmuchu z wlewu oleju to tak sobie porównałem z astra 2 silnik 2.0 dti z przebiegiem 150 tys mojego znajomego i powiem ze nic tam nie poczułem nawet lekkiego dmuchania i zastanawiam się czy w różnych dieselkach wygląda to inaczej czy jednak zaworki już puszczają

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    ja przed swoja długa trasą 800 km ( długa podróz prosze o pomoc to mój temat ) tez miałem problem z wyciekiem płynu jednak udało mi sie go zlokalizowac mianowicie jeden wąż mi sie zsunoł delikatnie i ciekło co prawda mi wyciekło 300ml przez 10kkm ale to nie zmienia faktu ze ma wogóle nic nie ubyc . a tak to powiem ci ze 800km przeleciałem bez najmniejszych problemów w 8 godzin niecałe pozdrawiam napisz jak zajedziesz

  8. #8
    MTechnix
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem swoją 500 km od domu i na początku był lekki strach, że coś się stanie podczas powrotu, ale w miarę upływu km czułem się tylko pewniej
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    ja moja przelecialem prawie 1400km zaraz po zakupie
    i bez przygod dojechala do PL
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. Pomysł na konsole środkową naszej belli
    Utworzone przez KostasVip w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 09:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory