Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem z odpalaniem 2.0 TS

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie Problem z odpalaniem 2.0 TS

    Auto 156, 2.0 TS 155KM.
    Samochód po nocy ma problem z odpalaniem - przekręcam zapłon, rozrusznik, samochód odpala tak szybko, jak powinien, wchodzi na 900 obr. i momentalnie gaśnie. Drugie odpalenie - to samo. Przy trzecim przeważnie już jest dobrze, na początku też się trochę dusi, ale już nie gaśnie. Jak przy odpaleniu doda się gazu no to oczywiście nie zgaśnie.
    Ale jak już uda się samochód odpalić to na początku, jak wciskam pedał gazu to obroty najpierw spadają z 900 do ok. 500 i dopiero potem wzrastają. Mocy na początku też jest mało. Jak już się raz nim ruszy to potem leci dobrze, chociaż coraz częściej też się zdarza, że przy ruszaniu spod świateł tej mocy brakuje, samochód jest zduszony jakby miał z 100 KM mniej i dopiero od 3k idzie normalnie, następne biegu już bez problemu.

    I teraz pytanie: Gdzie szukać problemu? Mi to wygląda na świece/ przepływomierz, ale czy może to być jeszcze coś innego?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawlon13
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    156, 1,8 TS
    Postów
    209

    Domyślnie

    Kiedyś w lagunie miałem podobnie i padł czujnik temperatury wody.
    Powiedz jak Ci kręci rozrusznik, czy normalnie czy się krztusi przy odpalaniu

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Mam to samo (nie zawsze, im cieplej tym gorzej, ale to też nie ma reguły), ale moja wchodzi na 500 obr. i nie wyjdzie z nich nawet z butem w podłodze. Czasem po poczekaniu kilku sekund wchodzi na normalne.
    A przyspiesza normalnie, czasem tylko na zimnym przy prędkościach parkingowych się jakby przydusza ale wtedy wystarczy odpuścić, dodać gazu i jest wsio ok.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie

    Rozrusznik kręci normalnie, żadnych zmian względem stanu wcześniejszego. Teraz na przykład próbowałem odpalić i tak jak pisze @KOSKAR nawet z gazem mi zgasła za pierwszym razem.
    Odczytałem z kompa błędy:
    P0335, P1173, P0130, P0170, P0655. Po skasowaniu ich i krótkiej przejażdżce został tylko ten od kontrolki temperatury wody (który BTW już mnie męczy od długiego czasu, wskaźnik też nie pokazuje 90, ale to raczej norma w tych silnikach). Jak robię przez MES test tej kontrolki to oczywiście się nie zapala, chociaż żarówka w zegarze jest dobra.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jakiś czas temu wyrzuciło mi jednorazowo marchewkę + błąd czujnika położenia wału korbowego, więc to dziś wymieniłem. Niestety problem odpalania pozostał, błąd czujnika wału nie powraca (do czasu, o czym niżej).
    Za to doszedł błąd P1173 - Samoadaptywny parametr FRA, P0170 - Integrator Sondy Lambda, P0130 - Sonda Lambda. Z tego co wiem wszystkie te 3 błędy dotyczą sondy lambda, więc jest ona po prostu do wymiany.
    Do tego zmierzyłem przepływomierz - przy 7k obrotów miał 192 kg/h, przy odcince (czyli 7320) ledwo ponad 200 kg/h, czyli wynika, że on też jest uszkodzony, więc trzeba będzie wymieniać komplet sonda + przepływka i jechać na regulację gazu (nie wiem czy to jest koniecznie, ale pewnie nie zaszkodzi). Wartość parametru FRA to u mnie 1,211, a z tego co pisał w jakimś temacie bubu "Zakres poprawny FRA to zakres od 0.8 do 1.2", więc u mnie jest chyba dobrze, tym bardziej nie wiem czemu błąd ten wyskakuje.

    Bardziej mnie martwi, że przy przeciągnięciu silnika do odcinki (oczywiście był rozgrzany i na jałowym) pojawiła się marchewka (która po spuszczeniu z obrotów zgasła) i wyskoczyły błędy P0336 - Czujnik obrotów i P0340 - Czujnik fazy. Wygląda na to, że czujnik położenia wału jest też walnięty (chociaż włożyłem ze swojego starego silnika, gdzie nie było żadnych problemów), mam jeszcze jeden w domu więc podłączę i sprawdzę. Co jednak z 0340 - czujnikiem rozrządu to sam nie wiem. Powoli zaczynam mieć dość tego auta...
    Wymienię przepływkę, sondę, świece, jak to nic nie da to już sam nie wiem co będę dalej z nim robić...

    EDiT: Po wykasowaniu P0336 i P0340 błędy póki co nie powracają. Z cztery razy przeciągnąłem go do odcinki na jałowym i marchewy nie było.
    Ostatnio edytowane przez Czipsu ; 17-08-2015 o 14:34

Podobne wątki

  1. AR 147 1.6 TS 105 KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez nwj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 13:08
  2. Problem z odpalaniem v6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 10:13
  3. problem z odpalaniem 1.6 ts
    Utworzone przez brozek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. [159] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez ziomek887 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 19:57
  5. problem z odpalaniem
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory