Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 1.4 Boxer + BLOS -> Krk

  1. #1
    los3r
    Gość

    Domyślnie 1.4 Boxer + BLOS -> Krk

    Witam. Jako, że auto kupiłem po to żeby jeździć, a nie na nie tylko na nie patrzeć (w gruncie rzeczy ) zdecydowałem się popełnić zbrodnię i założyć instalację LPG*. Dużo naczytałem się pozytywnych opinii o starszej już, II generacji z BLOSem zamiast miksera, dobrze sprawującej się w tych silnikach i tu kilka pytań.

    - z tego co patrzyłem na stronkach gazowników, zakładają II generację tylko z mikserami, czyli jak to wygląda - płacę za wszystko, razem z mikserem, do tego kupuję BLOSa za 400zł i daję go fachowcom przy instalacji, czy może obniżony jest koszt o zbędne elementy, których w oferowanej przez nich instalacji u mnie nie będą zakładać?
    - kto w Krakowie dobrze mi to wyreguluje? Chodzi mi o sprawdzony zakład, który z powodzeniem robił już takie rzeczy, a nie na zasadzie 'no dobra, pokaż pan to'
    - z ciekawości - przy jakiej prędkości obrotowej w tym silniku ustawia się optimum - wyczytałem, że zazwyczaj przy 3500rpm, a w boxerku przyspieszając na rozgrzanym silniku zazwyczaj kręcę wyżej, takie ustawienie nie spowoduje podawania zbyt słabej mieszanki (100km/h ten silnik z tą skrzynią osiąga właśnie przy 3500rpm)?
    - zaznaczam, że wybór padł na II generację z racji dużej różnicy w cenie, a montaż będzie odbywał się w aucie o, nie bójmy się tego stwierdzenia, dosyć niskiej wartości rynkowej, więc jeżeli jest możliwość oszczędzenia przy zachowaniu bardzo podobnych parametrów - nie chcę przepłacać


    *Zdaję sobie sprawę z opinii niektórych zagorzałych przeciwników LPG lub Alfistów na temat tego rodzaju instalacji w tych samochodach, ale jak to ktoś mądry kiedyś na tym forum napisał - 'mijając Alfę nie wącham jej spalin, a pozdrawiam jej kierowcę'. Ważniejsze jest dla mnie doprowadzenie auta do rozsądnego stanu mechanicznego i wizualnego, niż zagorzałe lanie NoPB i płacz na stacji przy miesięcznych przebiegach rzędu 1000km wyłącznie po mieście. Dlaczego o tym piszę? Czytający to Alfaholiku/Alfaholiczko, jeżeli masz ochotę komentować mój wybór słowami w stylu 'kup se rower jak cie nie stać na benzyne', proszę daruj sobie, ponieważ zdaję sobie sprawę z istnienia osób o takich opiniach i nie wniosą one do tematu kompletnie nic wartościowego. Liczę na rzeczowe odpowiedzi na moje pytania oraz porady doświadczonych w kwestii LPG Alfistów.

  2. #2
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało - przy wtrysku sekwencyjnym gazu ustawia się temperaturę przełączenia z benzyny na LPG zazwyczaj w okolicach 30st.C, w II generacji przełączanie odbywa się o ile dobrze pamiętam po przekroczeniu danej prędkości obrotowej silnika (w okolicach 2200rpm chyba). Takie obroty osiąga się praktycznie od razu ruszając z miejsca, a siłą rzeczy w ciągu tych kilku sekund od uruchomienia silnik nie zdąży się rozgrzać. Jak to wpływa na żywotność silnika? Może w II generacji nie występuje taki problem jak przy wtrysku sekwencyjnym?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie

    Był już na forum dosyć obszerny temat o blosie, poszukaj dobrze Mi się wydaje, że żaden zakład przy montażu instalacji nie założy Ci blosa, w większości przypadków użytkownicy sami to zakładali i regulowali. Zresztą najlepiej zadzwoń do jakiegoś zakładu i zapytaj, gorzej jak odpowiedzą pytaniem co to jest blos A obroty przy których silnik przeskakuje na gaz można ustawić wg własnego widzi mi się Tak w ogóle to jakbyś założył instalkę na mikserze, z wydajnym parownikiem i dobrze byłoby to wyregulowane to też by w miarę chodziło

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Jak to wpływa na żywotność silnika?
    Generalnie pozytywnie, ewentualnie w ogóle bez znaczenia. Przy zabrudzonym reduktorze i butowaniu na zimnym silniku może wpłynąć negatywnie na membrany reduktora.

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Może w II generacji nie występuje taki problem jak przy wtrysku sekwencyjnym?
    O problemach II generacji w boxerze możesz poczytać tu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_..._1_4boxer.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...win_spark.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...a_boxerze.html

Podobne wątki

  1. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:36
  2. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 12:59
  3. 164 2.0 V6 turbo + BLOS :))
    Utworzone przez jacoff w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 15:15
  4. BRC BLOS do silnika V6
    Utworzone przez skory.go.pl w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 21:37
  5. jesli gaz to tylko blos!!!
    Utworzone przez Hades w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory