Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Zjada oponę od wewnątrz

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie Zjada oponę od wewnątrz

    nie mam pojęcia co może być problemem ...

    zaraz po zakupie alfy wymieniłem z tyłu dolne wahacze ( nowe) i banan oczywiście tylne koła wyglądały tak /.\. Po wymianie z kołami było już ok stały prosto.. Oponki oczywiście do wymiany.. Wstawiłem używki w dobrym stanie a dziś przy okazji spawania wydechu ( okazało się że kat od ford'a a końcowy od renault ) zauważyłem ...*zdjęcie* o dziwo tylko po prawej stronie , po lewej jest ok ..

    Co to może być ?


    ps. gdzie znajduje się ( o ile takowy jest) jakiś otwór do uzupełniania oleju skrzyni biegów .. ? Wcześniejsze tematy nie pomogły ( podobno jest gdzieś obok bagnetu , ale ja tam nic nie widze)...

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140725_195550.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	41.6 KB
ID:	139243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140725_201744.jpg
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	84.7 KB
ID:	139244  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 25-07-2014 o 19:44 Powód: GearBox

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Zjadanie opon to temat bumerang. Wałkowany mnóstwo razy. Nie przytoczę tu wszystkich konkluzji ale generalnie masz coś uwalone w zawiasie. Wymieniłeś tylko dwa element. A gdzie reszta???? w dużej mierze odpowiadają za to np tuleje pływające między zwrotnicą a wahaczem. Ale to nie wszystko.
    A tak w ogóle to może pojedź na zbieżność. Ustawiałeś po wymianie wtedy?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Zbieżność praktycznie co 5 min po wymianie wahaczy 10kkm temu i 3kkm temu ( przed wyjazdem) te 3kkm temu robiłem w ASO i o 1mm było źle .. (ale oni lubią często robić zbieżność ... Wydaje mi się ,że porostu mnie naciągną ..)

    Patrząc teraz w rachunki ( tyle tego było)
    widzę ,że robiłem jeszcze
    -Silent zwrotnicy koła tylnego ( cokolwiek to jest...)
    -Tuleja Wachliwa

    Zostało mi jeszcze taka tuleja to nie jest przypadkiem ta pływająca ??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140725_211736.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	79.7 KB
ID:	139248  

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Tak. To ta. Myślę że musisz znaleźć kogoś kto się zna na zawiasie w 166 i namierzyć usterkę. Nie ma cudów. Coś jest walnięte skoro zdziera opony.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Ja tez walczylem z tym zdzieraniem opon. W zasadzie to poleglem a mialem wymienione wszystko lacznie z amorami i sprezynami. Doszedlem do wniosku ze ktos musial ja puknac z tylu. Zreszta kolega mial to samo i tez byla puknieta tyle ze z boku. Ja nie wiedzialem on tak. Oboje sprzedalismy po roku walki z zawiasem. Co nie znaczy ze u ciebie nie wystarczy zmienic tych tuleji. I nie proponuje robic samemu, jedz tam gdzie sie znaja i maja porzadna prase. Ja walczylem 2 dni pod domem bez prasy, bo nikt sie nie chcial tego podjac w okolicy.

    Dodano po 9 minutes:

    A doszedlem do tego po zdjęciu tylnej kanapy, pelno szkla bylo i pod kanapa i pod polka. Czyli tylna szyba walnieta byla. Zdejmij kanape, to 5 minut roboty, zobacz czy nie masz odlamkow. Zaoszczedzisz sobie czasu i bedziesz wiedzial czy sanki z tylu sa proste. Tam to jest tak zrobione ze lekka stluczka wszystko sie rozjedza na boki.
    Ostatnio edytowane przez FifthGear ; 26-07-2014 o 08:08 Powód: Dodano

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    To na foto to chyba nie jest tuleja pływająca.... to tuleja wahacza tylnego. Ją byłem w czwartek na geometrii w dobrym serwisie bo wymieniłem tuleje pływająca w zwrotnicy i Koles mówił że mam złe kąty ustawień zwrotnicy. Tył i przód. W sensie że mimo iż na oko tego nie widać to koła są bardziej poxhylone /--\ niż powinny. Wiadomo że już fabrycznie one muszą mieć lekkie pochylenie żeby autem dało się jechać ale nie aż tak. Na oko wszystko wygląda ładnie, auto nie jest rozkraczone jednak mówił że to może powodować szybsze zużycie wewnętrznej strony bieżnika w oponach. I nic z tym nie mogli zrobić bo w 166 się tych kątów nie da ustawić. Ani z przodu ani z tylu. Z tylu w zasadzie żeby było dobrze to trzeba by było wymienić wszystko co się da, łącznie z tulejami gumowymi w amorze. I to na oryginały bo mówił , że zamienniki nie trzymają często wymiarów. Temat olalem bo auto prowadzi się pięknie no ale coś tam jest nie tak.
    Także tylny zawias w 166 trza by robić kompleksowo żeby było dobrze. Banany zetki tulejki itp .
    wysłane z WC
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 26-07-2014 o 08:45
    [C

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Kątów regulować się teoretycznie nie da ale można przy mocowaniu dolnych wahaczy z przodu dawać np podkładki i na pewno też można coś wstawić z tyłu. Albo coś podfrezować. Auto nie koniecznie musi być walnięte. Ja np w coupe mam tak że auto miało z tyłu idealne ustawienia do momentu kiedy urwał mi się drążek..... Okazało się że od tego szarpnięcia coś się w sankach albo wahaczu skrzywiło i po wymianie drążka już tak idealnie nie jest.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Coz, tak czy siak nie jest to takie latwe do ogarniecia. I tylko dobry spec od zawiasu alfy sobie z tym poradzi bez wymiany wwzystkiego na nowe. Ta na zdjeciu to nie jest plywajaca do zwrotnicy. To jest od wahacza.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Aktualnie Vw Polo Variant 1.4 16V 75 KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cześć kolego miałem z tyłu taki sam problem. Wymieniłem tuleje, ustawiłem zbieżność i jest cacy.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    166 2,4 jtd 2000r. 166 2,4jtd 1998r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tak. To ta.
    Marek, ściągałeś chociaż koło przy swoim samochodzie? Na foto, to nie jest tuleja zwrotnicy, ani nawet nie jest to typu ''pływająca'', tylko zwykła tuleja metalowo-gumowa dolnego wahacza, ta przy progu.

Podobne wątki

  1. Kopci na siwo, zjada olej. JTD
    Utworzone przez BushiWojownik w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 18:07
  2. Ścina mi lewą przednią oponę od wewnątrz
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 20:53
  3. Zjada tylne opony od wewnątrz
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 21:51
  4. ruda zjada tłumik
    Utworzone przez Monia w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 21:27
  5. ścina oponę od wewnątrz - potrzebna pomoc.
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 23:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory