Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: Brak ciśnienia turbodoładowania, i błąd P0240

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    MiTo 1.4 T-Jet 155KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć!!Przejechałem się bez tego zaworu i nie było żadnej poprawy a nawet było dużo gorzej. Auto przyśpieszało do 3 tyś. obrotów a później od 3 do 4 tyś. to potrzebował by ze 2 minuty aby osiągnąć tą prędkość obrotową. Ciśnienie doładowania na wyświetlaczu nie zmieniło się. Przeczyściłem również czujnik ciśnienia doładowania na rurze dolotowej(to on przenosi ciśnienie na skale kreskową na wyświetlaczu) i dalej bez poprawy. Ktoś ma jeszcze jakieś inne rady co można sprawdzić samemu?
    Ogólnie obstawiam, że padło turbo, chociaż wolałbym żeby to nie była prawda. Na koniec lipca umówiłem się w serwisie Alfy w Bydgoszczy- jeżeli do tego czasu nic nie zdziałam zobaczymy co "magicy od Alf" wyczarują. Ostatecznie jestem w punkcie wyjścia.

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Czyściłeś map sensor? Może załapał jakiś syf , nie wiem czy może to mieć jakikolwiek związek ale wyczyścić nie zaszkodzi jeśli nie było to nigdy robione. W tym temacie masz wskazówki
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...e_obrotow.html
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 29-06-2016 o 20:37

  3. #43
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siurek21 Zobacz post
    Cześć!!Przejechałem się bez tego zaworu i nie było żadnej poprawy a nawet było dużo gorzej. Auto przyśpieszało do 3 tyś. obrotów a później od 3 do 4 tyś. to potrzebował by ze 2 minuty aby osiągnąć tą prędkość obrotową. Ciśnienie doładowania na wyświetlaczu nie zmieniło się. Przeczyściłem również czujnik ciśnienia doładowania na rurze dolotowej(to on przenosi ciśnienie na skale kreskową na wyświetlaczu) i dalej bez poprawy. Ktoś ma jeszcze jakieś inne rady co można sprawdzić samemu?
    Ogólnie obstawiam, że padło turbo, chociaż wolałbym żeby to nie była prawda. Na koniec lipca umówiłem się w serwisie Alfy w Bydgoszczy- jeżeli do tego czasu nic nie zdziałam zobaczymy co "magicy od Alf" wyczarują. Ostatecznie jestem w punkcie wyjścia.
    Nie wiem czy mi to gdzieś umknęło ale czy sprawdziłeś szczelność całego dolotu?
    Pewnie w tym temacie co tx555 ci podał to jest ale przeczyść jeszcze czujnik tzw. potocznie MAP na dolocie w okolicach 1 cylindra.Jest łatwy dostęp.
    Nic nigdzie nie wspomniałeś ale ciekawi mnie jakim programem sprawdzasz te wartości ciśnienia?
    W mesie masz taką funkcję jak.
    Zmierzone ciśnienie doładowania
    Oczekiwane ciśnienie doładowania
    Jeżeli dolot masz szczelny i nigdzie nie jest nic przytkane np. w filtrze powietrza
    A te wartości bez odpalenia silnika / kluczyk w pozycji MAR/ znacząco się różnią lub na wolnych obrotach znacząco się różnią to masz na 90 % czujnik do wymiany /czujnik ciśnienia/
    Ale dla pewności załóż od kogoś taki czujnik na podmiankę może też być taki czujnik od opla 1.4 turbo /generalnie taki sam czujnik jest montowany w dość sporej ilości aut doładowanych /
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 30-06-2016 o 13:22
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    MiTo 1.4 T-Jet 155KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Nie wiem czy mi to gdzieś umknęło ale czy sprawdziłeś szczelność całego dolotu?
    Pewnie w tym temacie co tx555 ci podał to jest ale przeczyść jeszcze czujnik tzw. potocznie MAP na dolocie w okolicach 4 cylindra.Jest łatwy dostęp.
    Nic nigdzie nie wspomniałeś ale ciekawi mnie jakim programem sprawdzasz te wartości ciśnienia?
    W mesie masz taką funkcję jak.
    Zmierzone ciśnienie doładowania
    Oczekiwane ciśnienie doładowania
    Jeżeli dolot masz szczelny i nigdzie nie jest nic przytkane np. w filtrze powietrza
    A te wartości bez odpalenia silnika / kluczyk w pozycji MAR/ znacząco się różnią lub na wolnych obrotach znacząco się różnią to masz na 90 % czujnik do wymiany /czujnik ciśnienia/
    Ale dla pewności załóż od kogoś taki czujnik na podmiankę może też być taki czujnik od opla 1.4 turbo /generalnie taki sam czujnik jest montowany w dość sporej ilości aut doładowanych /
    1.Sprwadzalem szczelnosc dolotu jest ok. Czujnik MAP czyscilem wczoraj(ten na dolocie) dzis przeczyszcze ten drugi MAP sensor(okolice 1 cylindra).
    2.Cisnienie doladowania nie mierzylem zadnym programem typu examiner itd. Dane odczytuje na podstawie wykresu z komputera pokladowego(skala slupkowa). Wykres w trybie D dochodzi do polowy skali tak zreszta jak i w innych trybach N i A. Choc w trybie D czuc wyrazna roznice autko jest bardziej zrywne- czyli komp jako tako dziala tylko nie ma tego cisnienia.

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jeśli nie korzystasz z żadnego programu diagnostycznego to jak w takim razie odczytujesz i kasujesz błędy w ECU?

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    MiTo 1.4 T-Jet 155KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jeśli nie korzystasz z żadnego programu diagnostycznego to jak w takim razie odczytujesz i kasujesz błędy w ECU?
    Korzystam z Torque OBD na telefonie- wiem ze to bardzo prymitywna forma ale cos tam pokazuje. Dzis sciagam i instaluje MES-a jezeli odpali na WIN 10. Pozatym jak wspominalem predzej czyszcze drugi MAP sensor(przy pierwszym cylindrze)ten co jest na dolocie czyscilem wczoraj.

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    w torque bez problemu odczytasz ciśnienie doładowania. U mnie w 1.4MA 170 przy pełnym bucie szczytowa wartość oscyluje między 1.5-1.6 bara ale nie wiem ile powinno być u Ciebie w wersji 155KM
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-06-2016 o 23:26

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    MiTo 1.4 T-Jet 155KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Torque nie daje pomiaru cisnienia doladowania tylko vaccum. Przynajmniej u mnie. Sciagne MES-a i sie tym pobawie, chyba ze polecasz jakis inny program moze byc rowniez na smartfona.

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jak nie daje , zawsze było , poniżej dzisiejszy screen z ciśnienia doładowania oraz ciśnienia w kolektorze dolotowym. Ja bym nie powiedział że torque jest prymitywny,tam jest naprawdę bardzo dużo parametrów do zdiagnozowania jeśli chodzi o ECU
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-06-2016 o 18:59

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    MiTo 1.4 T-Jet 155KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć.
    Po po paru dniach nieobecności powracam z moim problemem z MiTo. Dziś na chłopski rozum sprawdziłem overboosta, podłączyłem strzykawkę, do niej podpiąłem przewód którego koniec znalazł się w zaworze overboost. Dźwignia pracuje normalnie. Natomiast zawór ciśnienia doładowanie z którego odczepiłem przewód nie puszczał żadnego ciśnienia przy odpalonym samochodzie i przy nawet "przygazówkach" może reszta przewodów jest do niego źle podłączona czy mógłby ktoś dać jakiś schemat albo napisać co gdzie powinno iść? Kiedy ten zawór powinien puścić ciśnienie do overboosta to działa tylko pod obciążeniem(podczas jazdy) wydaje mi się że nie. Zaraz wstawię zdjęcia zaworu jak jest to w mnie podłączone. Pozdro Forumowicze

Podobne wątki

  1. Błąd P0191 czujnik ciśnienia na listwie
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-11-2019, 18:19
  2. [159] błąd p203 brak ciśnienia na wtryskach
    Utworzone przez tomlemur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 17:46
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 14:46
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. [156] błąd ciśnienia doładowania / zawór EGR
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2008, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory