Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zbyt wysokie spalanie 159 150km

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.9 JTDm 150km sedan
    Postów
    36

    Domyślnie Zbyt wysokie spalanie 159 150km

    Czesc, od jakiegos czasu mam problem ze spalanie gdyz przy normalnej jezdzie bez jakichs wiekszy przyszpieszen w miescie ale bez duzych korkow pali mi około 9-10l. Zauwazylem ze na dochamowaniach zamiast zmniejszac sie chwilowe spalanie rosnie a przy ruszaniu ze swiatel pokazuje okolo 20l co nie jest jakies dziwne ale to gdy juz puszcze gaz to minie okolo 10s zanim bedzie pokazywalo w miare realne spalnie. Czy ktos ma jakies pomysly? Moge podpiac pod kompa i posprawdzac co trzeba ale nie bardzo wiem co a tym bardziej jakie powinno miec wartosci.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    A na jakie spalanie liczysz?
    Zbyt mało danych podałeś żeby cokolwiek powiedzieć. Na samo spalanie ma wpływ o wiele więcej niż spokojna jazda. Na chwilowe spalanie nie patrz. To tylko gadżet. Zatankuj do pełna, wyjeździj do rezerwy, znowu zatankuj i policz ile spaliła.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Masz jeszcze DPF? Jeśli tak, to sprawdź kiedy ostatnio się wypalał. Jak długie odcinki przeciętnie pokonujesz?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.9 JTDm 150km sedan
    Postów
    36

    Domyślnie

    Z 2 miesiace temu dpf byl wypalany. A pozniej do tego 2 trasy po 1500km. Teraz trasy robie roznie najczesnie po ok 20km do pracy. Wczesniej mialem spalanie w granicach 7-7.5 i robilem okolo 300km na 23l teraz robie nieco ponad 200km. A zastanawiam mnie to chwilowe spalanie gdyz wlasnie zapomnialem dodac ze czasami zdaza sie ze wskazuje normalnie na dochamowaniu spada do 2.0l a nie rosnie i tak samo po rozpedzaniu spada do normalnych wartosci alee to tylko czasami. A bywalo ze przy rozpedzaniu pokazywalo 40l. Egr zaslepiony klapy w kolektorze tez usuniete. Na kompie dpf pokazuje prawidlowe wypalenie ale mechanik mowil ze warto by sie go juz pozbyc.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co ile km filtr się wypala?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1224 Zobacz post
    Z 2 miesiace temu dpf byl wypalany. A pozniej do tego 2 trasy po 1500km. Teraz trasy robie roznie najczesnie po ok 20km do pracy. Wczesniej mialem spalanie w granicach 7-7.5 i robilem okolo 300km na 23l teraz robie nieco ponad 200km. A zastanawiam mnie to chwilowe spalanie gdyz wlasnie zapomnialem dodac ze czasami zdaza sie ze wskazuje normalnie na dochamowaniu spada do 2.0l a nie rosnie i tak samo po rozpedzaniu spada do normalnych wartosci alee to tylko czasami. A bywalo ze przy rozpedzaniu pokazywalo 40l. Egr zaslepiony klapy w kolektorze tez usuniete. Na kompie dpf pokazuje prawidlowe wypalenie ale mechanik mowil ze warto by sie go juz pozbyc.
    Co to znaczy 2 miesiące temu DPF był wypalany? Puszczałeś procedurę np z MESa na postoju? Jeśli tak to się robi tylko w ostateczności, jak autem nie da się już jechać normalnie a przez to wypalić filtr w normalnych warunkach jazdy. Olej do wymiany po takim wypaleniu podobno, a filtr już nigdy nie odzyska 100% sprawnosći.

    Ja nigdy nie patrzę na chwilowe spalanie wiadomo że czasem będzie 40L, a innym razem 2L. Nie wiem też jak jest z odświeżaniem nowego przeliczenia chwilowego spalania.

    Ja bym bardziej przyjżał się wężykom paliwa, zarówno zasilanie, jak i powrót. W ostatnim czasie chyba zarówno tu na forum jak i na alfaowner czytałem o pęknięciach czy nieszczelnościach na wężykach, u jednego gdzieś koło filtra paliwa, a u drugiego powrót.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.9 JTDm 150km sedan
    Postów
    36

    Domyślnie

    No mechanik wlasnie puszczal przez mesa bo wywalilo blad i byl wtedy wlasnie problem z moca ale od tamtego czasu spokoj a tak to gdzies co 300km sie wypala. Po przygladam sie tym wezykom jutro a co do tego spalania to nawet nie chodzi o to co tam pokazuje tylko o ta roznorodnosc przy takiej samej jezdzie raz pokazuje realnie a raz liczby jak z kosmosu. Tym bardziej ze gdy mialem to spalanie na poziomie 7l wszystko pokazywalo ok.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    pokazywało że DPF jest mocno zapchany w MESie, że mechanik zdecydował się wypalić go na postoju?

    jeśli coś skacze, może któryś czujnik wariuje? nie do końca CI tu podpowiem, na początek pologować różne parametry kiedy uważasz że coś wariuje i zwracać uwage na anomalie (temperatury, ciśnienia, przepływ powietrza itp)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Wiem, że to niby nie na temat, ale jednak... masz kolektor aluminiowy czy plastikowy? Klapy jeszcze masz?
    Częste wypalanie (i błędy) w aucie z kolektorem aluminiowym sugeruje jego awarie.

    Inna sprawa, że zejść poniżej 10 litrów spalania na krótkich odcinkach na zimnym silniku się nie da.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Tez mi się wydaje że 9-10 po mieście to normalne spalanie w zimie. W 7-7.5 nie uwierzę.

Podobne wątki

  1. [159] Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF
    Utworzone przez CYGANHIO1992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-12-2016, 19:15
  2. Alfa 156 v6 CF3 zbyt wysokie korekty wtrysku
    Utworzone przez lukros w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 20:39
  3. alfa 147 JTDM 16v zbyt wysokie spalanie
    Utworzone przez melixx999 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 23:20
  4. Wysokie spalanie GT 1.9 jtd 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:56
  5. Zbyt wysokie spalanie w trasie - 11l/100km
    Utworzone przez Kris_Nero166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory