Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: Giulietta wymiana żarówek na Philips H7 LED

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    weź mi wytłumacz- 85 tkm w Giulietcie HID siedział i lampy jak nowe - wystarczyło 5 tkm na H7 i wypalenie o średnicy 1 cm. Odbłyśnik niszczy temperatura i jego słaba jakość - HID nie wytwarza nawet 15 % tej temp co Halogen
    podobnie w Bravo 115 tkm - non stop na światłach - odbłyśniki jak nowe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Moim zdaniem to tzw. "pic na wodę i fotomontaż" ten artykuł to chyba jakaś wydumka studenta. Ja nie widziałem w żuciu żadnych "czarnych" reflektorów. Nie widziałem też aby wnętrze reflektora jakiegokolwiek było w jakikolwiek inny sposób uszkodzone jak od ciepła i pyłu. Reflektory w środku po latach zwykle pokrywają się "mgłą" jak chociażby przednia szyba po długim niewycieraniu. Wystarczy to przetrzeć/umyć. Odbłyśniki się wypalają od ciepła a pliwęglan (jeżeli jest) to płowieje od słońca a nie od żarników. No i tyle. Ja nie widziałem nigdy żadnego wpływu promieniowania UV. Zdjęcia które są w tym artykule to zwykłe przegrzanie. Gdyby to było promieniowaniu UV to nie było by tego tylko u góry ale i dookoła równo. Czyli od razu teoria autora legła w gruzach
    dokładnie Marku jak piszesz- miałem w poprzednie HID 55W - lampy nówki. w obecnej to samo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hadeu Zobacz post
    Widzę, że nic Cię nie przekona. Skoro to tylko ciepło, to czemu o 20W mociejszy halogen nie niszczy odblyśnika, tak silnie jak hid 35W? To różnica około 60% mocy. Więc teoria chyba nie jest taka słaba, żeby legła w gruzach.


    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    KAŻDY HALOGEN w układzie przede wszystkim soczewkowym wypala odbłyśnik bo energia cieplna która wytwarza żarówka skupia się na małej powierzchni. Fizyka kolego nic więcej. Nie znam współczesnego auta w którym nie ma z tym kłopotu już po małych przebiegach.

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał hadeu Zobacz post
    Widzę, że nic Cię nie przekona. Skoro to tylko ciepło, to czemu o 20W mociejszy halogen nie niszczy odblyśnika, tak silnie jak hid 35W? To różnica około 60% mocy. Więc teoria chyba nie jest taka słaba, żeby legła w gruzach.
    Ja nie wiem skąd się wziąłeś tak, halogen niszczy odbłyśnik jeszcze bardziej. Degraduje go w tempie proporcjonalnym do mocy.
    Z tym promieniowaniem uv to po prostu bzdura co udowadniają zdjęcia tego samego artykułu. Jakim cudem promieniowanie uv przez okrągły emiter jakim jest żarnik niszczy odbłyśnik tylko u góry?? gdyby to była prawda to odbłyśnik wypalony by był dookoła. A jest tylko u góry? Dlaczego? Bo ciepło unosi się do góry i tam się zbiera. Nie twierdzę że nie ma promieniowania uv. Ale niszczenie odbłyśników to efekt ciepła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    KAŻDY HALOGEN w układzie przede wszystkim soczewkowym wypala odbłyśnik bo energia cieplna która wytwarza żarówka skupia się na małej powierzchni. Fizyka kolego nic więcej. Nie znam współczesnego auta w którym nie ma z tym kłopotu już po małych przebiegach.
    Tak. Zużywanie się odbłyśników ma miejsce wszędzie. Ale z różnym skutkiem. Jeżeli lampa jest duża, ma dużo miejsca i odpowiednie przewietrzanie to trwałość jest większa. Do tego producenci stosują np odbłyśniki aluminiowe. Robią je otwarte itd. Metod jest sporo. Przez te kilkanaście/kilkadziesiąt lat się sporo nauczyli. Widać ewolucję w stosunku do świateł projekcyjnych z lat `90.
    Ale problem świateł projekcyjnych polega też na precyzji. Z jednej strony daje ona doskonały efekt na drodze, z drugiej zaś, sa podatne na minimalne braki i zanieczyszczenia.
    Dla przykładu klasyczny reflektor z gładkim szkłem może być nawet zakurzony i straci co najwyżej kilka % swojej sprawności. Zakurzona soczewka to strata kilkudziesięciu % efektywności. A odbłyśnik matowy/zakurzony to już ponad 50% mniej światła na drodze. A wiele do tego nie trzeba.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Im bardziej zużyty hid, tym więcej UV emituje i niszczy materiał go otaczający. To, że głównie u góry, to może splot czynników.
    Zgadzam się, lampy soczewkowe bardziej dostają w d..ę, że w względu na skupienie energii na małej powierzchni. Tu się nie kłucę. Często wystarczy założyć kijową żarówkę, która okopci odbłysnik i lipa.
    Autor artykułu ma pewno nie pytał o opinie żula spod sklepu, tylko rozmawiał z fachowcami, którzy znają temat na podstawie tysięcy przypadków, a nie na podstawie 2, 3 aut, które mieli. Skoro nie widać UV, to nie znaczy, że go nie ma. Większość testów starzenia materiałów robi się pod promieniami UV.
    Ziemia też może wydawać się płaska, dopóki się nie spojrzy z innej, szerszej/wyższej perspektywy.
    Wesołych świąt Panowie!


    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez hadeu ; 25-12-2017 o 19:49

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał hadeu Zobacz post
    Autor artykułu ma pewno nie pytał o opinie żula spod sklepu, tylko rozmawiał z fachowcami, którzy znają temat na podstawie tysięcy przypadków,
    Bardzo wierzący jesteś. Zasmucę Cię. Większość takich ludzi to podrostki ledwie ogarniający kuwetę.
    Ja nie mam zamiaru się spierać czy uv jest czy nie. Ale przewaliłem tyle tych lamp że gwarantuję Ci i mogę z łatwością udowodnić że zdjęcia z artykułu jak i rzeczywiste zużycie odbłyśników jest spowodowane wygrzaniem temperaturowym i ma miejsce w górnej części odbłyśnika (czyli nie od promieniowania uv). Nie ma znaczenia czy hid czy h7. Odbłyśniki wypalają się zawsze tak samo. Po hidzie/ksenonie ze względu na mniejszą moc proces tra trochę dłużej. Tak więc jeżeli efekt jest taki sam to w takim razie to promieniowanie uv z hida nie ma nic do rzeczy.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja tylko dodam do tego, co pisał Marek, że często wypalanie odbłyśnika przebiega szybciej, jeśli w lampie jest dużo kurzu, zatrzymującego wilgoć i samej wilgoci. Wtedy warstwa metalizowana utlenia się szybciej a zmiany temperatury temu sprzyjają. W wersjach z soczewką dochodzi jeszcze większe nagrzewanie poprzez łatwiejsze brudzenie się tych elementów i gorsze oddawanie ciepła. UV działa destrukcyjnie głównie na poliwęglan, z którego są zrobione szybki. Odbłyśnikowi to nie szkodzi w tak dużym stopniu.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    To w takim razie co zakładać żeby świeciłodobrz i byłozgodne z prawem?

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ponoć osram laser są przyzwoite

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anakin1 Zobacz post
    To w takim razie co zakładać żeby świeciłodobrz i byłozgodne z prawem?
    To do czego jest dedykowana lampa. Regenerujesz i wkładasz tam to co powinno być. Żarówki nowe dobrej jakości (znani producenci OEM) albo jak nie przeszkadza Ci częstsze wymienianie jakieś niby mocniejsze.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    No to Panowie jestem gotów się podzielić moimi wrażeniami po zamontowaniu zestawu żarówek H7 LED firmy Bosma:
    Montaż - jest trochę trudniejszy niż w przypadku żarówek H7, ale do ogarnięcia (Giulietta ma dobry dostęp do tyły reflektora w porównaniu do innych aut). Żarówkę da się normalnie zapiąć klipsem/drucikiem zabezpieczającym (oczywiście po odkręceniu radiatora), kable i układ elektroniczny (przetwornica?) bez problemu da się zmieścić w reflektorze i zamknąć wszystko gumowym dekielkiem,
    Barwa światła - ładna, czysta biel, dobrze harmonizuje z DRL,
    Jak to świeci? - i tu niestety zaczynają się schody. Julka ma żarówki montowane w oprawie pod pewnym kątem (20-30 st. ?). Wypust pozycjonujący nie jest ustawiony zgodnie z pionową osią symetrii żarówki. W przypadku zwykłej H7 nie ma to może dużego znaczenia, ale w przypadku LED'ów powoduje to znaczne pogorszenie rozproszenia światła i przed autem mamy czarne nieoświetlone plamy! Wiem, że LED'y Philipsa mają regulację katą montażu, więc można to lepiej ustawić i uniknąć tego problemu (pewnie wymaga to trochę zabawy). To jeszcze nie wszystko - natężenie światła (mierzyłem apką na smartfona): H7 Osram Original 7000 luksów, a LED 4000 luksów - porażka! Przejechałem na ledach wokół osiedla i niestety, pomiary nie kłamią. Nie świeci to za dobrze.
    Finał jest taki, że towar odesłałem do sklepu i czekam na zwrot kasy.

    Mam kilka zdjęć po montażu - wrzucę później.

    Nie polecam!

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Zwykle osramy maja tyle luxow? [emoji108] jestem w szoku! W Grnde Punto (wiem wiem inna lampa i bez soczewki philips te Blue coś tam ze niby 130% światła miały 800!

Podobne wątki

  1. Wymiana żarówek w GT
    Utworzone przez kazikx w dziale GT
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-10-2019, 13:54
  2. Identyfikacja i wymiana żarówek w 166
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 17:40
  3. Wymiana żarówek od pokręteł
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 12:39
  4. Wymiana żarówek
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 20:06
  5. [159] Wymiana żarówek xenon
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory