Strona 9 z 42 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Kto bogatemu zabroni

  2. #82
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM i Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A skąd pewność że do wymiany cały alternator - zazwyczaj płytka regulatora napięcia pada
    własnie mam nadzieje ze regulator napięcia padł, ale żeby to stwierdzić to trzeba wydłubać alternator z samochodu
    Mam informacje z Carserwisu z Warszawy ze alternator można zdemontować tylko i wyłącznie od spodu auta, luzując poduszkę silnika, z góry nie da rady, bo trzeba by było demontować sprężarkę klimatyzacji - zobaczymy, własnie mechanik zajął się Julką

    P.S czy już komuś się zepsuł alternator albo regulator w Giuliettcie?

  3. #83
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Poczytałem trochę opinii i definitywnie przeszła mi ochota na Bannera.
    Pytanie gdzie można kupić za sensowne pieniądze ten CENTRA Start-Stop EFB ? Poki co znalazłem go za cenę wyższą nawet od Varty, o Bosch nie wspominając.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Pytanie gdzie można kupić za sensowne pieniądze ten CENTRA Start-Stop EFB ?
    Po nieudanej próbie zakupu przez internet skontaktowałem się mailowo regionalnym przedstawicielem handlowym Exide-Poznań, znalezionym na tej mapie: http://www.exide.com/pl/pl/product-s...portation.aspx , który wskazał mi sklep w moim mieście potrafiący sprowadzić żądany akumulator. Po kontakcie telefonicznym za sklepem (czesciarnia.pl) następnego dnia odebrałem CL600 CENTRA start-stop EFB w cenie 370 zł.

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    To teraz napisz jak się sprawuje i jak S&S działa

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    To teraz napisz jak się sprawuje i jak S&S działa
    Nowego akumulatora używam od miesiąca. Start-stop działa przez cały czas. Mój tryb używania samochodu to jazda do pracy i z powrotem (2x0,5h) w weekendy z reguły postój. Poprzednio używane przez rok akumulatory (2 fabryczne + Bosch AGM) zapewniały działanie s-s max. przez 4 dni tylko po ładowania z prostownika, wymianie akumulatora na nowy lub jeździe na dystansie min. 300 km. Nigdy s-s nie udało się "przeżyć" postoju weekendowego. Nowemu akumulatorowi udało się to już 3 razy. Miesiąc obserwacji to czas niezbyt długi aby formułować kategoryczne wnioski co do jakości akumulatora ale patrzę w przyszłość optymistycznie, bo wydaje mi się, że rozumiem dlaczego poprzednie nie działały i dlaczego nowy działa. Akumulatory EFB/ECM i AGM ulegają zasiarczanieniu w warunkach niepełnego naładowania przy s-s z odzyskiwaniem energii hamowania (rekuperacja). W nowym akumulatorze zasiarczanianie jest hamowne przez dodatek węgla do elektrody ujemnej.

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cały czas wstrzymuję się z zakupem nowego akumulatora - tej Centry.
    Sprawdziłem ostatnio aku, który siedzi od nowości, i wszystkie parametry ma dobre, można powiedzieć że akumulator w bardzo dobrym stanie. No ale oczywiście na co dzień S&S nie działa. Ostatnio działał ze 2 dni po 200km trasy.
    W związku z tym pytanie - czy jest sens wydawać 350 zł na nowy aku, mając tak naprawdę sprawny, tylko po to, aby działał S&S?

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał janmar Zobacz post

    Kolega tx555 nie ma racji twierdząc, że można odróżnić klasyczny akumulator ołowiowy od EFB/ECM na podstawie oglądu zewnętrznego. Obie wersje są zalane elektrolitem, który w nich chlupocze, obie mają "otwarte" korki.
    tyle teorii.... a teraz pokaż mi taki akumulator EFB który ma otwarte korki. Nie ma ich napewno Varta, nie ma też Bosch i nie sądzę żeby Centra tu była wyjątkiem. Generalnie wszystkie aku nowej generacji a szczególnie czołowych markowych producentów spełniają ostrzejszą normę bezobsługowości czyli zużycie na poziomie max. 1 g/Ah w związku z czym przy prawidłowej eksploatacji wody starczy na całe życie akumulatora i są to konstrukcje w pełni bezobsługowe więc obecność w nich korków jest zbędna. Jeśli jednak się mylę i Twoja CL 600 jest wyjątkiem i posiada korki to wrzuć fotkę bo to by ciekawostka była
    Dopiero AGM różni się na pierwszy rzut oka - ma zawory ciśnieniowe i elektrolit uwięziony w porach maty szklanej. Akumulator EFB (Enhanced FLOODED Battery) można rozpoznać dopiero po rozebraniu i stwierdzeniu obecności porowatego polietylenu między elektrodami.
    i bez rozbierania mozna stwierdzić że fabryczny aku z korkami w Julce nie jest kontrukcją EFB -czyli taką jaka powinna być od początku ale o tym już było na forum już nie raz pisane . Ewidentnie jest to za słaby aku jeśli ktoś chce używać S&S co widać zresztą po tym jak padają one jak muchy i to nieraz po 1-2 latach. Nawiasem mówiąc chyba nie ma na rynku drugiego takiego aku poj. 63Ah o tak słabym CCA- to tylko potwierdza że to najzwyklejszy standardowy akumulator
    Obserwacja tx555, że fabryczny akumulator działał niezawodnie w sensie rozruchowym przez 5 lat a start-stop nie działał prawie wcale, pośrednio i niezbyt silnie, ale potwierdza moją hipotezę, że ładowanie rekuperacyjne jest stosowane we wszystkich modelach Giulietty.
    Bzdura. Nie siej dezinformacji i nie wprowadzaj w błąd. Nie wiem jak w poliftowych bo nie miałem okazji potestować ale żadna przedliftowa na pewno nie posiada żadnej rekuperacji na którą się tak uparłeś. Napięcie ładowania jest stałe i dla przykładu u mnie wynosi 14.2V i koło tej wartości oscyluje praktycznie w każdych warunkach. To że moj fabryczny aku wytrzymał bezawaryjnie 5 lat to prawdopodobnie zasługa tego że po pierwsze prawie nie korzystałem ze S&S a po drugie starałem sie dbać o niego najlepiej jak sie dało . To że akumulator działa niezawodnie przez x lat kompletnie nie swiadczy o rekuperacji . Znam przypadki że najzwyklejsze kwasowo-ołowiowe akumulatory wytrzymywały 8 lat a zdarzało się czasami że nawet i 12 więc absolutnie nie wiązał bym tu jednego z drugim.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Bzdura. Nie siej dezinformacji i nie wprowadzaj w błąd. Nie wiem jak w poliftowych bo nie miałem okazji potestować ale żadna przedliftowa na pewno nie posiada żadnej rekuperacji na którą się tak uparłeś. Napięcie ładowania jest stałe i dla przykładu u mnie wynosi 14.2V i koło tej wartości oscyluje praktycznie w każdych warunkach. To że moj fabryczny aku wytrzymał bezawaryjnie 5 lat to prawdopodobnie zasługa tego że po pierwsze prawie nie korzystałem ze S&S a po drugie starałem sie dbać o niego najlepiej jak sie dało . To że akumulator działa niezawodnie przez x lat kompletnie nie swiadczy o rekuperacji . Znam przypadki że najzwyklejsze kwasowo-ołowiowe akumulatory wytrzymywały 8 lat a zdarzało się czasami że nawet i 12 więc absolutnie nie wiązał bym tu jednego z drugim.
    Dziękuję za cenną informację o napięciu ładowania w czasie jazdy. Rzeczywiście świadczy to o tym, że w twojej Giuliettcie jest stosowany start-stop w tzw. wersji podstawowej. W mojej (MY-2014) obserwuję ładowanie rekuperacyjne i to zarówno przed i po styczniowym upgradzie oprogramowania komputera centralnego. Świadczy to, moim zdaniem, że mój samochód nie jest jakimś egzotycznym wyjątkiem (w którym np. w fabryce omyłkowo wgrano jakąś deweloperską wersję oprogramowania) a o tym, że ładowanie rekuperacyjne jest cechą wspólną samochodów tego rocznika (bo upgrade oprogramowania wykonany w ASO dotyczył wszystkich smochodów 2014/2015). Gdyby jeszcze inni użytkownicy Giuliett po liftingu zechcieli potwierdzić moje wnioski to chyba byłby dobry powód aby dalszą dyskusję o akumulatorach prowadzić dwuwątkowo biorąc pod uwagę i wyraźnie zaznaczając algorytm ładowania akumulatora.
    Co do dyskusji o akumulatorach EFB/ECM chyba pozostaniemy przy swoich zdaniach...

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory