Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 180

Temat: 159 czy 166-co kupić, co kupić? ;)

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    No mowa o jak najnowszych, aby do 159 się zbliżyć. A dzieci przerysowują, ale są spostrzegawcze Przez chwilę miała jeszcze niechcący zapach skór gliptone, to już w ogóle się zrobiła biblioteczka literata z przełomu wieku , a nie samochód
    Zresztą się zgadzam z nimi osobiście. 166 we wnętrzu praktycznie żadnego FL przecież nie przeszła (w odróżnieniu od 156 choćby, nie porównując już do znacznie świeższego i długo jeszcze świeżego stylistycznie wnętrza 159tki). Ot na siłę guziki dodali do kierownicy i chyba tyle nie ? To takie w Alfowskim stylu było, byle się nazywało że coś nowe jest. Co może być zaletą dla celów mini-kolekcjonerskich-hobbystycznych jak ktoś lubi takie klimaty, ale w codziennym użytku jest męczące.

  2. #42
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Ale co takiego jest męczące we wnętrzu 166 czego nie ma w 159? W sensie męczącego?

  3. #43
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Przecież napisałem "starożytna" stylistyka wnętrza. Widać, że to stare auto po prostu, nie gra mi z zewnętrzem, nawet przed FL-a, o FL nie wspominając
    Wnętrze 159 jest świeże i dające trochę energii.
    Nawiązując dalej do reklam - prędzej 159tka ożywi (stylistycznie) Pana Leniwca z reklamy 147ki z serii "Stay Alive", niż 166tka.
    A z fizycznie męczących spraw to ten cały bezsensowny ICS.
    Fotele też mnie osobiście męczą, ustawiają się w tempie wspomnianego Leniwca.

  4. #44
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A z fizycznie męczących spraw to ten cały bezsensowny ICS
    Ciekawe czy w Porsche też tak narzekają na ICS
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #45
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Andrzej nie wiem o co Ci chodzi. Na prawdę wnętrze 166 nie jest wcale archaiczne. Wiele nowszych aut bardziej trąca myszką Siedzę w 159 i szczerze poza wyświetlaczem między zegarami i dziesięcioma przyciskami na kierownicy nie widze w tym aucie zupełnie nic co mogło by był takie WOW nowoczesne. Fakt, świadomość że 159 jest dużo nowsza automatycznie podsuwa Ci do głowy wniosek że wnętrze jest nowsze ale.... zastanawiałeś się czemu? Co ma 159 czego nie ma 166??? Trochę większa navi? wyświetlacz między zegarami? I....???? To wszystko no może jeszcze B&M.
    Fotele elektryczne? 166 ma większe, wygodniejsze. Elektryka? Gdzie Ci szybciej działa? Jakoś mam/miałem 4 auta z elektryką i jeździłem innymi. W żadnym szybciej nie działają. I teraz też mam w 166 i 159 elektrykę - działa tak samo. Nawet powiem więcej. W 159 gorzej działa podnoszenie przodu fotela bo jest "oszukane". Podnoszenie przodu realizowane jednocześnie z ukosowaniem siedziska i przesuwaniem. W 166 jest to znacznie lepiej rozwiązane.
    Dlatego zachodze w głowę o co Ci chodzi
    Po prostu 159 jest nowsza, solidniejsza ale wygląd to subiektywne odczucie.

  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    A co mnie porsche i inne.
    Mówię o stylistyce, ogólnym wrażeniu i odczuciach przebywania we wnętrzu Tego się nie mierzy rozmiarami wyświetlacza.
    Jedna , gdyby nie silnik, zachęca do czytania gazety w niej, przyciągać będzie niedługo kolekcjonerów. Druga ożywia i wciąż jest współczesna. Oczywiście tragedii jak w jag'u nie ma w końcu to alfa, ale to nascie/dziesiat lat różnicy w stylistyce i grupach docelowych. Też nie lubię tego pojęcia ale nie wzięło się znikąd.
    166 jest nie wiem, pomiędzy thesis a marea zwłaszcza z tym zielonym podświetleniem. 159 z konsolą na kierowcę, blachą a nie luszczaca z czasem farbą jest wnętrzem dla tego z przodu po lewej, a nie na tylnej kanapie.
    Oczywiście przerysowuję, ale nie wiem jak to inaczej nakreślić.
    Tylko kurde to właściwe V6. I co tu zrobić

    Edit - z tą jakością i solidnością nie przesadzajmy - skaczący żaglówek pasażera, podlokietnik, farba uchwytów drzwi popielniczki itp, wspomniane sreberko wokół lewarka, dzwignia kierunkowskazów, klamki drzwi, listwy chrom i uszczelki pod nimi itp. Tak znów przerozowo to nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-02-2017 o 23:55

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Właśnie 159 jest solidniejsza a nie 166 tego nie da się zaprzeczyć. Tylko nie wiem coś tak się tej stylistyki uczepił, przecież poza paroma pierdolami o których pisałem to 159 niczym nie jest lepsza w środku. Gdzie w niej niby ta nowoczesność bo nie czaję Konsola przekręcona na kierowcę? Też mi nowość. A 166 to niby nie ma odwróconej? Czyżbyś nie zauważył?

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    81

    Domyślnie

    Tak sobie dziś postanowiłem 166 jechać do pracy i stwierdzam, że 166 jest świetnym autem.
    Ale.....
    Kupujący potrzebuje jako auto rodzinne, w miarę niezawodne, nowoczesne i bezpieczne.
    Będzie jeździł z fotelikiem, czyli nie będzie miał czasu na zbytnie grzebanie się z autem.
    Kupiłby sobie 166 a tu nagle
    do wymiany nagrzewnica, rozkminianie dlaczego centralny nie działa, trzeba reflektory dać do regeneracji, znowu jeba%$@ wiązka się przetarła w bagażniku, ooo czas na wymianę tulei pływającej, wrrrr zmieniarka padła - szukać loudlinka czy starych kaset; a może sieczkę z radio, gdzie znaleźć końcowy tłumik, kto mi wymieni _poprawnie_ rozrząd, .....
    i kilka jeszcze innych dupereli.
    Myślę, że kupujący nie będzie miał czasu, ochoty, pieniędzy ani zdrowia aby grzebać przy aucie.
    Dlatego lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, będzie dla kupującego zdecydowanie wybór 159
    No chyba, że będzie miał dwa auta jednocześnie....
    Potencjalnie w 159 mniej usterek na start i mechanicy nie uciekający przed autem...
    jest: Alfa Crosswagon, Volvo S80 Rdesign
    była: Alfasud Ti 1.3, Alfasud Sprint QV 1.5, Alfa 75 2.0, Alfa 155 1.8 TS 8V,
    Alfa 166 3.0 V6 24v Super, Alfa 147 1.6 TS, Lancia Lybra 1.6, Fiat Ulysse,
    auta zastępcze: 159 2.4 JTDm Q4 Ti, GT 2.0 JTS
    były: 164 3.0 V6, 164 3.0 V6 Super, 156 1.9 JTD, 147 1.6 TS, 147 2.0 Ti

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Przecież napisałem "starożytna" stylistyka wnętrza. Widać, że to stare auto po prostu, nie gra mi z zewnętrzem, nawet przed FL-a, o FL nie wspominając
    Dopiero teraz zrozumiałem Twój żal i niezadowolenie ze 166. Masz polifta... że też wczesniej o tym nie pomyslalem. I zgadzam sie teraz z Tobą ze w aucie z 2007 ten ICS to jest starozytnosc, ze w polifcie za malo sie postarali jezeli o wnetrze chodzi, bo z zewnatrz to auto nadal wyglada bardzo swiezo... Przedlift jest idealny stylistycznie i zgrany, kolory tapicerek, wykonczenie ( moza poza pseudo drewnem)... Jak na tamte czasy nie ma lipy i do dzis wnetrze 166 w por do aut z tamtych lat jak e39 itp wyglada nowoczesnie... A polift IMO to bylo upychanie lezakow magazynowych ludziom na sile.. Nie jestem milosnikiem polifta w 166 bo to taki odgrzewany na sile kotlet... Biksenon i kaseciak...Przedlift przynajmniej niczego nie udaje. Jest jaki jest. albo sie podoba albo nie. Tobei nie pasuje, w sumei to wiekszosci nie pasuje co bylo widac po wynikach sprzedazy, ale trza wspomniec ze w tamtych czasach konkurencja byla wieksza.. safrane, omega itp itd...

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    jeździ się nią super. Jest mega komfortowa, szybka i z charakterem. ALE... pod warunkiem, że jeździsz w trybie przynajmniej 50/50 albo z przewagą tras. W mieście to auto się męczy... z
    idealnie to ujales. Cos w tym jest to jest auto ktore idealnie sprawdza sie "w terenie niezabudowanym" W miescie czuc gabaryt, za kazdym razem auto chce wystrzelic jak z procy a tu zonk trzeba hamowac i tak wkolko, hamowanie, ruszanie... w tej roli idelnie sprawdzalo sie u mnie 156. a teraz mam sejka... Male autko ale jezdzac na zmiane tymi dwoma bolidami dopiero widac do czego oba autka zostaly stworzone
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 07-02-2017 o 09:12
    [C

  10. #50
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jop, też się zgodzę. Jazda 166 w trasie jest spoko, w mieście porażka. Chyba, że w środku nocy jak nie ma ruchu i człowiek się dymnie dla przyjemności pustym miastem. Wtedy taki krążownik jak 166 jest pierwsza klasa.

    Czarna 166 w środku nocy - włoska mafia jedzie się bawić

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. Początek przygody z Aflą. Alfa 159 1,9 jtdm - kupić czy nie kupić?
    Utworzone przez emil10000 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 13:27
  3. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 17:17
  5. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory