Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Alfa Romeo 146 boxer

  1. #11
    Toldi
    Gość

    Domyślnie

    Wiecie, jeżeli chodzi o te alfe co pytałem to tam nie ma sensu chyba jej sprawdzać skoro silnik i tak umarł. natomiast jeżeli chodzi o ten silnik z włoch co ściągnąłem to to jest ściągnięte przez firmę, która handluje tego typu częściami. jeżdżą tam na szroty i rozbierają całe auta i przywożą. niestety nie jestem w stanie potwierdzić czy ten silnik co biorę, rzeczywiście ma 70k kilometrów. ALE facet pokazywał mi skrzynię biegów która była z tym silnikiem i patrzyłem na nią, a ona praktycznie jakby z fabryki wyszła. nawet żadnych odbarwień, nic. Zębatki idealne.

    Ale na razie i tak czekam na sprzedaż mojego golfika. jużjest kupiec tylko kredyt trza załatwić

    ---------- Post dodany o godzinie 09:59 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:55 ----------

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    Może i przebieg autentyczny,bez kompa nie sprawdzisz. Ale za tą cene nie robiłbym sobie zbyt wielkiej nadzieji. Myśle że taka alfa w dobrym stanie jest warta 5-6 tys, no ale cuda się zdarzają A jak chcesz by auto ktoś sprawdził pisz na forach regionalnych, tam są przyklejone tematy do tego.
    A powiedz mi: znasz adres regionalnego fora na śląsku, koło bielska?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    no i ta Alfa została obejrzana przezemnie i 'Rudego' i wam powiem że jakimś cudem ten przebieg 70k jest bardzo prawdopodobny..... naprawde niesamowite że takie furki za takie pieniądze sie zdarzają....

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  3. #13
    qwe
    Gość

    Domyślnie

    Mysle ze tym razem bedzie dobrze i nie zostanie temat zablokowany A wiec jeszcze raz:
    Moje pytanie dla niektórych z Was moze wydać sie banalne,natomiast dla mnie,jako osoby nie posiadajacej do tej pory AR jest dość problematyczne.
    Nosze sie z zamiarem kupienia AR 146 1.6 boxer+LPG. Mam juz nawet upatrzony egzemplarz,ktory stoi u mnie pod domem
    Jest to auto przywiezione z Włoch z przebiegiem 177tyś i przebieg ten wydaje sie bardzo rzeczywisty(jestem w 100% przekonany ze jest autentyczny). Posiada na wyposarzeniu el.szyby oraz lusterka,klime,wspomaganie i takie tam pierdoly. Stan określiłbym na lepiej niz BDB,biorac pod uwage wiek auta. Jedynym mankamentem jest podsufitka...no i mala wgniotka na błotniku.Jest to mankament,natomiast zaden problem.Oczywiscie auto jest 100% bezwypadkowe. Silnik odpala bez problemu,chodzi bardzo ladnie a dzwiek poprostu powala.
    Problemem natomiast jest to,ze jednak "boje" sie tego silnika po usłyszeniu kilku opinii. Nawet moj znajomy-wielki milosnik AR-odradza mi boxera.
    Zbierałem informacje dotyczace tych silnikow i mam jeden wielki mlyn. Chcialbym od Was uslyszec co sadzicie na ten temat,oraz zdobyc wszelkie mozliwe informacje na temat silnikow boxer w AR(artykuly,linki do stron itd)
    Z gory zaznaczam ze TS nie wchodzi w gre,bez tego "bulgotu" spod maski auto traci wiekszosc uroku
    Jak wyglada sprawa z ewentualna naprawa tego silnika,co w nim siada,czy podstawowe czesci jak:panewki,pierscienie itp mozna kupic bez problemu.

  4. #14
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Nie ma się czego bać tylko trzeba dbać, silnik boxera brzmi jak żaden inny a i części nie są problemem

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #15
    qwe
    Gość

    Domyślnie

    Nie byłby to moj pierwszy samochod,wiec z dbaniem o niego sobie poradze,nawet jesli potrzebuje "szczególnej" opieki.
    Co jest najczęstszym problemem w tych silnikach? Slyszalem też że ze wzgledu na jedynie 3 podpory wału,"lubi" sie on wygiąć. Piszesz ze z dostępem do części nie ma problemu,wiec rozumiem ze np.panewki na nominalny rozmiar moge dostac w dobrym sklepie motoryzacyjnym czy to nie az tak bezproblemowy dostep?
    Moze jakiś mały cennik,np. jaka cena za rozrząd,kable,ile wchodzi oleju w silnik,jaki dobrze byloby wlac(ta alfa jest zalana polsyntetykiem 10W40). Zastanawialem sie tez czy dobrym pomyslem jest wymiana panewek zaraz po kupnie.
    Na pewno te wszystkie informacje juz gdzieś sie na forum pojawiły,lecz fajnie byloby gdyby wszystko na temat boxera znalalo sie tutaj

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwe Zobacz post
    Nie byłby to moj pierwszy samochod,wiec z dbaniem o niego sobie poradze,nawet jesli potrzebuje "szczególnej" opieki.
    Co jest najczęstszym problemem w tych silnikach? Slyszalem też że ze wzgledu na jedynie 3 podpory wału,"lubi" sie on wygiąć. Piszesz ze z dostępem do części nie ma problemu,wiec rozumiem ze np.panewki na nominalny rozmiar moge dostac w dobrym sklepie motoryzacyjnym czy to nie az tak bezproblemowy dostep?
    Moze jakiś mały cennik,np. jaka cena za rozrząd,kable,ile wchodzi oleju w silnik,jaki dobrze byloby wlac(ta alfa jest zalana polsyntetykiem 10W40). Zastanawialem sie tez czy dobrym pomyslem jest wymiana panewek zaraz po kupnie.
    Na pewno te wszystkie informacje juz gdzieś sie na forum pojawiły,lecz fajnie byloby gdyby wszystko na temat boxera znalalo sie tutaj
    Co do dostępności części to powiedziałbym tak - choć wielu części na pewno nie znajdziesz w bieżącej sprzedaży to nie można powiedzieć że są niedostępne, kwestia zamówienia, bądź szukania na własną rękę po numerach części. Generalnie musisz nastawić się na ryzyko, zresztą jak w przypadku każdego starego auta.
    Największe miny: Pompa oleju, która potrafi przyczynić się do padnięcia panewek - nowej raczej nie dostaniesz i trzeba ratować się używkami. Co do panewek to sam nie szukałem, ale do tej pory wiele osób wymieniało i nikt nie skarżył się że nie ma. Natomiast ze znalezieniem dobrego wału(nawet używanego) może być kłopot, a szlif jest wykluczony. Problemy są z dostępnością przednich amortyzatorów, ponadto gdy były w bieżącej sprzedaży to kosztowały fortunę(600zł/szt) nawet jak coś się znajdzie w jakiejś wyprzedaży to i tak nie będzie zdecydowanie drogo jak na ten element. Reszta gratów albo jest dostępna w sklepie, albo na tyle sie nie psuje, że można ratować się używanymi.
    Eksploatacyjne części mają bardzo przeciętne ceny(biorąc pod uwagę unikatowość auta to wręcz bardzo przystępne), najlepiej sprawdź sobie sam w IC, czy na allegro.
    Jaki olej wlać? Weź no nie zadawaj takich pytań w "normalnym" wątku - od takiego tematu-rzeki są specjalne wątki, które łatwo omijać, bo i tak w nich nic nie można znaleźć. Generalnie dostajesz silnik, który lubi się kręcić pod ogranicznik ale nie jest powiedziane że tak będziesz jeździć non-stop, więc sam sobie odpowiedz jaki olej dla Ciebie będzie najlepszy
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 31-07-2010 o 22:09

Podobne wątki

  1. [146] Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Utworzone przez rokal888 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:49
  2. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory