Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Temat: Alfa Romeo 145 JTD vs LPG ?

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Też muszę zdementować stwierdzenie majstra że po 100 tys. nie wiadomo co się dzieje... Też miałem nie jedno auto na LPG. Jednym zrobiłem ponad 100tys km, drugim (aktualnie) prawie tyle i uwierz że gdyby nie te dodatkowe elementy to nie zauważysz różnicy nawet na diagnostyce. Żadnego zużycia. Przy czym warto wspomnieć że w tym obecnym mam mocny silnik 5cyl 147KM a śmiga już parę lat na biednej instalacji (II gen). Poza nieco większym spalaniem (w porównaniu z sekwencją) nie ma żadnych problemów.

  2. #22
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    piękna riposta panowie. jeszcze wczoraj byłem za dieslem, teraz znów za gazem

    ciągnąc dalej wątek mam pytanko. czy za ok. 2,3k kupie dobrą instalacje gaz. ?
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    powiem tak mam mam alfine w dieslu a 2 w gazie ( to moja 2 w gazia) zalezy co sie lubi fajnie mi sie jezdzi dieslem ale lubie tez benzynowe silniki a instalacja dobrze załozona nie bedzie trudna w obsłudze moze minusem małym jest tankowanie dla niektórych diesla mozna pod korek nalac i latać latać i latać a co do gazu jesli auto lata wiecej po miescie niz na długich trasach to chyba gaz lepszy
    ja na któtkie odcinki to nawet do diesla nie podchodze
    na gazie zrobiłem juz 70 tys
    teraz 20
    wczesniejsza alfian 50
    i zero problemów
    wybór nalezy do Ciebie

    co do instalacji czy kupisz dobrą za 2-3 tys to tak czesto instalacje juz sa gotowe czesc elementów lepszych reszta słabszej jakoscie najlepiej znalesc dobrego instalatora i poskłądac cała instalacje
    wspomne ze latam na stag 300 wczesniej tez na stagu 3 alfistów tez nakłoniłem na staga i zadowoleni
    Ostatnio edytowane przez marshall ; 23-08-2010 o 06:30
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    piękna riposta panowie. jeszcze wczoraj byłem za dieslem, teraz znów za gazem

    ciągnąc dalej wątek mam pytanko. czy za ok. 2,3k kupie dobrą instalacje gaz. ?
    Za około 3000 jesteś w stanie założyć już konkretną sekwencję współpracującą z OBD i sprawdzającą się w silnikach typu TS. Tyle, że jak kupisz auto za np 7000-8000 to będzie to procentowo spory wydatek. W tym przypadku to chyba lepiej poszukać gotowe auto z LPG. Jeszcze musisz się zastanowić czy rzeczywiście tak dużo kilometrów będzie to auto robić bo żeby nie wiem jak liczyć to montaż takiej instalacji wróci się po około 40000 km.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-08-2010 o 07:33

  5. #25
    Rentgen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    piękna riposta panowie. jeszcze wczoraj byłem za dieslem, teraz znów za gazem

    ciągnąc dalej wątek mam pytanko. czy za ok. 2,3k kupie dobrą instalacje gaz. ?
    Tak tryzmaj bobryt ...w sprawie instalacji odezwij się do Grześka, bo on jest tu chyba nadwornym magikiem jeżeli chodzi o LPG

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    40 000km to wcale nie tak duzo. Zwroci sie po roku, moze dwoch. Jezeli chodzi o instalacje LPG to faktycznie najlepiej napisac do Grzeska

  7. #27
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ja nie uważam żeby diesel był taki bezawaryjny. Pamiętajmy że są diabelnie czułe na jakość paliwa a z tym u nas najgorzej. A jak zalejesz kiepski gaz to co najwyżej mniej przejedziesz ale nic się nie stanie. Poza tym fakt że auto z LPG ma "podwójne" koszta przeglądu i kilka dodatkowych gratów do LPG ale jak przyjdzie wymiana układu (lub elementów) paliwowego w dieslu to można pójść z torbami. W Twoim wypadku jeżeli chodzi o właściwości jezdne to faktycznie JTD wypada lepiej bo porównujemy do najmniejszego benzyniaka. Ale za to w tym wypadku LPG będzie o wiele tańsze w tankowaniu.
    Jak ma jeździć nim kobieta to może jej spytaj czego oczekuje. Moja jeździ na LPG i jak spróbowała kilku diesli to od razu je skreśliła. Jakby jej nie przekonywać to nie chce.
    Ale kolego dalej wyciągasz wnioski rodem z PRlu... Jak ktos tankuje u zdzicha w stodole to nie ma sie co dziwic. Ja szybciej wymieniałem wtryski w benzyniaku niż w dieslu.

  8. #28
    Rentgen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Ale kolego dalej wyciągasz wnioski rodem z PRlu... Jak ktos tankuje u zdzicha w stodole to nie ma sie co dziwic. Ja szybciej wymieniałem wtryski w benzyniaku niż w dieslu.
    Poczytaj kolego zestawienie stacji skontrolowanych w ubiegłym roku (było gdzieś u nas na forum) Nie trzeba tankować u P.Zdzicha w przysłowiowej stodole ....wystarczą takie renomowane firmy jak BP, Orlen czy Shell żeby wylądować w serwisie na wymianie wtrysków ...a to już troszkę kosztuje
    Oczywiście tak samo jest z benzyną czy gazem, poza jedną zasadniczą różnicą o której koledzy już pisali.... chrzczony gaz = mniej kilometrów na zbiorniku - nic poza tym !!!!

    Pozdrawiam
    -Rentgen-

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Dokladnie tak jak Rentgen napisal - wszystko w temacie.

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    No coż kolega chyba źle przeczytał, jak pisałem ja już wtryski w TS wymieniałem przez syfiastą benzyne, no i nie był to mały koszt tej operacji, bo trzebabyło jeszcze wyczyscic układ paliwowy, a to już zrobiłem sam i jakiez było moje zdziwienie co za syf zobaczyłem w baku!

    Jeżeli miałbym sie teraz zastanawiac, czy jtd, ts, ts z lpg - to brałbym tylko jtd, bo przez 13 miesiecy jak go mam ani razu mi nie stanął na trasie, jezdzi i pali zawsze ok. Jedyne co musiałem wymienic to czujnik położenia wału - jeżeli chodzi o sprawy silnikowe.

    A kolega niech policzy sobie dobrze ile ma zamiar robic kilosów rocznie tak plus minus.
    Czego oczekuje od auta.

    Poprzednicy pisali jeszcze ze LPG jezdzi sie taniej - tak, ale jesli chodzi o paliwo, a zapomnieli dodac że tylne amory dostają w dupe szybciej, butla zajmuje sporo miejsca i jest to troche uciązliwe, jak chcesz cos przewieźć dłuższego - nie raz mi sie to zdarzyło... serwis LPG też musi byc kumaty, bo u nas w okolicy to sami gaziarze od poldolotów.... i tu jest najwiekszy problem. No i jeszcze jedno wtryski z benzyny lubią sie zapiekac jak ktos dużo jezdzi na LPG - też to przerzyłem. Na LPG zrobiłem już ponad 80tkm silnik chodzi, ale co jakis czas czyszcze przepustnice i cały monowtrysk, bo jest to zalepione od tego gazu - co mie zdziwiło. Tylko tam mam instale 2 gen. już 5 lat.

    marek230482 - a dlaczego boisz sie tak diesli ja też miałem kiedys takie obawy tj. jakies 2 lata temu jak szukałem alfy 156 jtd, że zacznie sie sypac, ale teraz wiem, że zrobiłem dobrze i jestem zadowolony i chyba już bym nie zamienił na inne.
    Ostatnio edytowane przez majster ; 23-08-2010 o 15:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory