Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Kupno Alfy 156

  1. #1
    BiałyMudźin
    Gość

    Domyślnie Kupno Alfy 156

    Witam.
    Jako, że jest to mój pierwszy post to wypada sie przedstawić Nazywam się Paweł, mam 18 lat i na 19 urodziny (za kilka miesięcy) chcę zrobić sobie prezent i kupić Alfę 156 jak dla mnie samochód full klasa. Proszę tylko o 'małe' odpowiedzi na moje 'małe' pytania
    Otóż czy oplaca się klupić Alfę za 5tyśi (ewentualnie z groszami do 6tyśi)? Oczywiście chodzi mi tylko o to by Alfa miała MOC (uważam Alfę za sportowy wózek), więc silnik TS najlepiej, nie?
    Czytałem już sporo na temat tego samochodu tylko nie wiem czy 5 do 6tyśi wystarczy na 'nie dojebaną' Alfę.
    Nie znam się ogólnie na mechanice, więc proszę nie bić.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Jak kupisz za 5-6 tysiaków, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że na dzień dobry będziesz musiał dołożyć 2-3 tys. Lepiej rozejrzyj się za 156 od któregoś z Alfacholików.

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Ja sprzedałem moją w zeszłym roku za 7400-2.0ts 2000r. i nic w nią inwestować nie trzeba było. więc może coś znajdziesz

  4. #4
    Firestone
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sport to nie TS tylko V6 Ale w tych pieniądzach nie ma szans. Pamiętaj że koszt zakupu to nie wszystko. O alfe trzeba dbać i utrzymanie pochłania dużo kasy.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Polatać da się i Ts-em, zwłaszcza dwulitrowym, ale pozostaje problem, który poruszył kolega wyżej. Tak więc radzę poszukać egzemplarza za większą kasę

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

  6. #6
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiałyMudźin Zobacz post
    Nie znam się ogólnie na mechanice, więc proszę nie bić.
    jeśli Ci się zdarzy usterka w aucie albo awaria to mam rozumieć, że naprawę zlecisz mechanikowi z warsztatu tak? jeśli tak to faktycznie radziłbym wziąć autko z wyższej półki cenowej ponieważ naprawy w tych pięknych autkach kosztują...(zwłaszcza w warsztatach mechanicznych potrafią golić nieźle). autko w lepszym stanie i wyższej cenie logicznie mniej się psuje, i tu nawet nie ma co porównywać- tak po prostu jest zwłaszcza że o te autka trzeba dbać jak o kobietę aby się odwdzięczało w przeciwnym razie potrafi się mścić;D

  7. #7
    BiałyMudźin
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie odpowiedzi. Liczyłem 5tyśi minimum, 7 tyśi to i tak dobra cena jak za takie autko
    Sprzedam skutera za tysiaka (stoi z 1-2lata w garażu nie używany ;p), ojciec dołoży i będzie git

    //Nielot
    Tak, odwiedzał bym warsztat ale tylko w ostateczności, ponieważ mam znajomych co sie znają na robocie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nielot Zobacz post
    i wyższej cenie logicznie mniej się psuje,
    Kurde zawsze mi sie wydawało ze z logiki jestem mocny, ale to mnie przerosło.
    Czyli jeżeli mam dwa szroty w tym samym stanie i jednego wystawie za 5 tyś a drugiego za 10tyś to ten drugi przestanie się psuć ?
    Fajnie - ja zawsze sądziłem, że to mechanika działa takie cuda a nie cena ;P)
    Sory - ale nie mogłem. Cena dziś nie jest żadnym wyznacznikiem - chyba że mamy do czynienia z odchyłką większą jak te 40% od ceny średniej - to jest albo złom albo wypadkowa.
    TS za 6-7 tyś to jak najbardziej możliwa opcja. W podstawowej 156 - ja bym celował w 1.8, odpada nam koszt przy rozrządzie paska wałków balansujących - n o i ogólnie chodzą opinie że mniej problematyczny od 2.0 - i mniej się zaciera na panewach.
    147 powodów do zadowolenia

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    A czemu nie JTD? Też przy kupnie myślałem tak jak Ty mocna benzyna+ LPG, ale obawa przed padniętym wariatorem, sondą lambda, przepływomierzem i padającymi panewkami skierowała mnie na JTD i jakoś nie żałuję kupna ropniaka. Miło się tym jeździ, a w trasie jak dla mnie nie ma lepszego silnika(no może 2.5 V6 jak twierdzą nie którzy jest też dobry bo sam nie miałem okazji prowadzić). 105 KM wbrew pozorom wystarczy do dość dynamicznego przemieszczania się po mieście, a przy tym nie spala dużych ilości ropy. No i nie jest tak wrażliwą konstrukcją jak silniki TS. Ja bym na Twoim miejscu szukał JTD, ale 115 KM zmienna geometria turbiny=bardziej podatna na chip tuning niż wersja 105 KM, gdzie turbina zmiennej geometrii łopatek nie posiada.

    I tak jak koledzy wyżej pisali, Alfa może i jest tania w zakupie(czasami), ale serwis pożera trochę gotówki Alfa to samochód bardzo wymagający jeśli chodzi o serwis, a posiłkując się tanimi zamiennikami wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle.

    Oglądając 156 zwróć uwagę na obecność korozji w podłodze i progach, lubi je chrupać od środka

  10. #10
    BiałyMudźin
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzięki jeszcze raz
    Nie zależy mi za bardzo na spalaniu, czy cenach serwisu, ponieważ to co zarobie mam dla siebie. Mam 18lat, nie mam specjalnych wydatków, etc. Jak będę sam się utrzymywał, rodzine, dom to wtedy pomyśle o zmianie samochodu. Na razie potrzebuje takiego by poszaleć troche Jakieś blachary wyrwać heh.

    Dzięki za rady


    // Wszystkim dałem także e-podziękowania forumowe

    //Co do TS, JTD to jest spora różnica kucyków pod maską.
    Ostatnio edytowane przez BiałyMudźin ; 11-01-2013 o 00:56

Podobne wątki

  1. Kupno alfy GT
    Utworzone przez dawidek2x w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 14:26
  2. kupno Alfy
    Utworzone przez matig w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:30
  3. Kupno Alfy GT
    Utworzone przez Ghazi w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 16:07
  4. Kupno alfy 166
    Utworzone przez abezus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 17:29
  5. Kupno Alfy???
    Utworzone przez Lukash85 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory