Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17711
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    W sobotę jadę obejrzeć ten egzemplarz:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-ladna-sztuka-ID6DEMQx.html

    Czy ktoś z obecnych tu już go wcześniej widział? Jeżeli nie to liczę na jakieś podpowiedzi czego szukać w takim samochodzie. Przebieg jest wręcz nierealny i w sumie to na początek chciałbym go zweryfikować porównując ze stanem. Będę wyposażony w czujnik grubości lakieru oraz ELM bluetooth + Multi Ecu Scan lub Fiat Ecu Scan. Nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z Alfami ale pozytywne opinie o tej wersji 159 mnie do takiego zakupu zachęciły.

  2. #17712
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morsh Zobacz post
    Diesel odpada, bo auto głównie na miasto, TBI wykracza poza mój budżet i chyba wcale dużo mniej nie pali? Co ciekawszego mógłbym w tym budżecie znaleźć u konkurencji?
    Ja też kupiłem jts a z zamiarem jazdy po mieście i tylko po miescie. Szybko z tego zrezygnowałem. Owszem 159 ma swój urok (zadbana w czarnym kolorze przykuwa wzrok ) ale eksploatacja miejska nie służy temu autu.Nagar, szybsze zużycie zawieszenia a w 159 nie jest super tanio. Pomijam już wysokie spalanie. Nie licz że w miescie chłapnie mniej niż 13l. Mnie denerwowały częste tankowania pod instrybutorem. Zmieniłem na Mito 1.4 w benzynce i o wiele lepiej się tym śmiga po miescie niż jts-em. Eksploatacyjnie mega tanio i spalanie na poziomie 8 litrów. Zimą 9,1. Ja wybrałem taką alternatywę nie rezygnując z marki. Pytanie czy to ma być Twoje auto wielozadaniowe tj wyjazdy wakacyjne itp czy szukasz tylko typowo do jazdy w ruchu miejskim.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał digital5 Zobacz post
    W sobotę jadę obejrzeć ten egzemplarz:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-ladna-sztuka-ID6DEMQx.html

    Czy ktoś z obecnych tu już go wcześniej widział? Jeżeli nie to liczę na jakieś podpowiedzi czego szukać w takim samochodzie. Przebieg jest wręcz nierealny i w sumie to na początek chciałbym go zweryfikować porównując ze stanem. Będę wyposażony w czujnik grubości lakieru oraz ELM bluetooth + Multi Ecu Scan lub Fiat Ecu Scan. Nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z Alfami ale pozytywne opinie o tej wersji 159 mnie do takiego zakupu zachęciły.
    Jak już kupisz to przy wymianie oleju wymien profilaktycznie smok. Przypadłość 159 i opli insigni. Jak ma rzeczywiscie taki przebieg to raczej nikt tam nie zaglądał i nie kusił się o wymianę.

    - - - Updated - - -

    Oczywisie klapy wirowe do weryfikacji
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  3. #17713
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Cytat Napisał digital5 Zobacz post
    W sobotę jadę obejrzeć ten egzemplarz:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-ladna-sztuka-ID6DEMQx.html
    ZAR93900007281691 ostatni wpis w ASO jest na 23743km i szkody do weryfikcji
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #17714
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    ZAR93900007281691 ostatni wpis w ASO jest na 23743km i szkody do weryfikcji
    Eh. A w ogłoszeniu jak wół, że bezwypadkowy. Dziękuję serdecznie za pomoc.

  5. #17715
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    szkody a bezwypadkowy to dość duża różnica. auto może być bezwypadkowe, ale ktoś kiedyś miał jakąś szkodę (np. urwane lusterko) i został stosowny zapis o pobraniu ubezpieczenia. może tez oczywiście być zatajony wypadek. kolega poprostu sugeruje, żeby zwrócić na to uwagę, a nie rezygnować z auta.

  6. #17716
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Paliwożerność w stosunu do osiągów nie adekwatna.
    Hmm, to jest fakt, ale jeśli kolega szuka akurat JTSa, to chyba powinien to wiedzieć - diesle, to przede wszystkim DPFy, klapy wirowe i oczywiście EGR - poza tym, koszty ewentualnej naprawy układu wtryskowego, czy turbiny, to jest jakaś masakra.

    Mam JTSa, tyle, że 1,9, z 2006 roku, od 2012 roku i jedyne co robiłem przy silniku, to wymiana elektrozaworów, które, jak się później okazało wystarczyło umyć w myjcie ultradźwiękowej, ale i tak, kupiłem nowe w jueseju, za ułamek ceny w ASO, poza tym, przeglądy olejowe i nic więcej - zapomniałbym, słynny już chyba na całym Świecie, wykonany w kosmicznej technologii, a przynajmniej cena na to wskazuje, czujnik i wskaźnik oleju, który nie wskazuje temperatury oleju, bo ciśnienie mierzy, a więc jeśli komuś nie przeszkadza klapnięta wskazówka na wskaźniku, to może sobie odpuścić - to by było na tyle.

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    (co w przypadku 159-ki oznacza wydatek nawet rzędu 4tys. za przód)
    W benzynie? - możesz jakoś przybliżyć te koszty, bo chyba grubo przegiąłeś.

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Jak już kupisz to przy wymianie oleju wymien profilaktycznie smok.
    Kolega, raczy żartować, prawda?

    Przy wymianie oleju "profilaktycznie smok", do którego wyjęcia, trzeba opuszcać sanki, żeby wyjąć miskę, to faktycznie "przy okazji"

    Poza tym, co z tym smokiem miałoby się dziać?

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    szkody a bezwypadkowy to dość duża różnica
    100% racji, dlatego warto, żeby oprócz czujnika, był ktoś, kto stwierdzi, czy nie została naruszona płyta podłogowa, czy podłużnice - nawet jak masz porządnego dzwona, to samochód można wyciagnąć na ramie i założyć oryginalnie lakierowane części nadwozia, kupując je na szrocie w kolorze nadwozia i wtedy żaden czujnik Ci tego nie pokaże.

    W kwestii weryfikacji przebiegu, samochodu sprowadzanego, to też nie jest jakaś super trudna sprawa, wystarczy mieć i zweryfikować książkę serwisową, a poza tym, dzisiaj są już stronki, gdzie za kilkadziesiąt złotych, może sprawdzić konkretny egzemplarz.


    Poza tym, najważniejsze przy zakupie "nie napalać się" i mieś świadomość, że to nie jest "ten jedyny", ale, że "tego kwiatu, to pół Światu" - dobrze jest mieć obok, kogoś, kto do tematu podejdzie na chłodno i potrafi wylać na Twoja głowę, kubeł zimnej wody, bo jak ktoś mądry powiedział, "Alfę kupuje się sercem, a nie rozumem", a jak powszechnie wiadomo "serce nie sługa i rozumu nie słucha"

  7. #17717
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Taurus kolega squadracorse miał na myśli smoka oleju w silniku 2.0 jtd. Nie w benzynie.
    Jeden kolega pytał o 2.2 jts, a inny o 2.0 jtd

  8. #17718
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Kolega, raczy żartować, prawda?

    Przy wymianie oleju "profilaktycznie smok", do którego wyjęcia, trzeba opuszcać sanki, żeby wyjąć miskę, to faktycznie "przy okazji"

    Ja bym to robił w pierwszej kolejności po zakupie 2.0jtd chyba że dostane wiarygodną informację że było to już sprawdzane i ewentualnie wymieniane. Co sie może dziać pytasz? Brak odpowiedniego smarowania i dowidzenia. Znajomy w ostatniej chwili dokonał rewizji w insigni. Nie pamiętam czym się to objawiło ale chyba coś z kontrolką oleju było nke tak.
    Taniej jest zapobiegać niż później leczyć. Coś wiem o tym.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #17719
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taurus Zobacz post
    W benzynie? - możesz jakoś przybliżyć te koszty, bo chyba grubo przegiąłeś.
    z tego co się orientuję, to zawieszenie w dieslu i benzynie składa się z tych samych elementów.
    policz sobie komplet wahaczy góra/dół, końcówki stabilizatorów i drążków kierowniczych, amortyzatory i sprężyny. do tego parę roboczogodzin i 4tys. będzie mało.

  10. #17720
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Jeśli robić kompleksowo na lepszych podzespołach i wszystkie wymienione części brać przez serwis to rzeczywiście 4 tys będzie mało. Tyle że to najczarniejszy scenariusz, który zdarza się raczej niesamowicie rzadko. W takim wypadku też należy spodziewać się tylnego zawieszenia w kiepskim stanie i ja bym chyba taki egzemplarz odpuścił
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory