Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 136

Temat: falowanie obrotów na biegu jałowym

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czasem się zdarzy nieregularna praca silnika. Jeśli zauważę to zaraz po odpaleniu, włączam wtedy światła i klimę, i pod większym obciążeniem obroty przestają falować. Ale czasami mimo obciążenia też potrafią wariować (w granicach +/- 10 obrotów), a mam podwyższone na 830. Zauważyłem też przy okazji falowania obrotów falowanie wskazania ciśnienia atmosferycznego (odczyt zmieniał się z 983 na 985 mbar w odstępach półsekundowych). Podzwoniłem po elektronikach samochodowych w Radomiu to wszyscy mnie wręcz olali... A sam bez odpowiedniego sprzętu raczej nie podejmę się przelutowania tego czujnika w ECU.
    U mnie obroty na biegu jałowym to ok. 850-870. Ale miałem modyfikowany soft przez cinka i z tego co pamiętam to cinek coś tam pytał mnie czy chcę podnieść wolne obroty jako dobrą praktykę w wysłyżonych 1.9 jtdm. Swoją drogą te wahania 983-985... to faktycznie trochę chyba przesadzasz z idealizowaniem działania elektroniki w naszych autach. To praktycznie jest ciągły odczyt.

    Wracając do sedna problemu – u mnie chyba przyczyna problemu jest inna niż u ciebie. U mnie na zimnym silniki wszystko chodzi 100% prawidłowo. Problem pojawia się gdy auto złapie temperaturę, gdy pojadę przez dłuższy czas z obrotami np. 2500 i potem wrzucę na luz po hamowaniu silnikiem. Główny problem to jest po prostu gaśnięcie samochodu co jakiś czas w najmniej odpowiednim momencie.

    Mniej więcej wiem jak wywołać tą usterkę, będę próbował jeździć z podpiętym komputerem, żeby odczytać jakie są wtedy odczyty z czujników. Pytanie tylko co mierzyć? Ciśnienie na listwie paliwowej, obroty, coś jeszcze? doładowanie? Inna sprawa, że znów mam błędne odczyty doładowania, wymieniałem ok. rok temu czujnik i nowy znów pokazuje czasem 0,2 bar na postoju.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-09-2014 o 09:20

  2. #72
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A może usterka tkwi w ECU?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A może usterka tkwi w ECU?
    Gdybym miał pewność, że tak jest to bez zmrużenia okiem wymieniłbym ECU na inne. Ale kto da mi pewność? A taka operacja jest "nieco" kosztowna.

    Auto zaczęło niedomagać w ten sposób jakieś 1-2 miesiące temu, więc raczej skłaniam się ku problemom z układem paliwa, regulator ciśnienia, czujnik... Ale też chciałbym mieć jakieś potwierdzenie. Mógłbym próbować podmienić te części z jakąś inną Alfą, ale to też nie jest takie proste, bo ludzie których znam i mają AR159 nie bardzo są chętni na to, żeby im auto miało zgasnąć w czasie skręcania w wąską uliczkę.

    Dodam jeszcze, że raz na 10-20 razy podczas odpalania mam błąd wysokiej temperatury + spadki napięcia podczas odpalania objawiające się podskakiwaniem wskazówek obrotomierza/prędkościomierza. Dla mnie to jest zupełnie odrębna sprawa, ale może jednak trzeba iść w kierunku awarii elektrycznej? Jakiegoś zwarcia w jakimś urządzeniu? Na razie chyba pozostaje jeżdżenie do czasu aż coś nie klęknie do końca.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-09-2014 o 10:47

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie problemu z błędem zbyt wysokiej temperatury od dawna nie ma.
    Podmieniałem czujnik ciśnienia paliwa na listwie, ale nic to nie zmieniło w temacie wahania obrotów. Regulatora nie podmieniałem, ale demontowałem i czyściłem. Swoją drogą żadnego zabrudzenia w nim nie znalazłem.
    Szukałem też zaśniedziałych bądź luźnych styków w okolicach ECU i skrzynki z przekaźnikami, również nic interesującego nie zauważyłem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #75
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Dziwna sprawa, 2-3 dni miałem spory problem tego falowania i gaśnięcia samochodu. Na liczniku pojawiło się średnie spalanie z ostatnich 90 km: 10l/100 km
    Wczoraj sporo kręciłem się po mieście, problem nie występował, a średnie spalanie spadło do 9.3 l/100 km (czyli przez te 30-40 km spalanie było sporo niższe, skoro tak szybko średnia spadła).

    Nie wiem co mam o tym myśleć, ale ewidentnie jest coś nie halo.

  6. #76
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Dziwna sprawa, 2-3 dni miałem spory problem tego falowania i gaśnięcia samochodu. Na liczniku pojawiło się średnie spalanie z ostatnich 90 km: 10l/100 km
    Wczoraj sporo kręciłem się po mieście, problem nie występował, a średnie spalanie spadło do 9.3 l/100 km (czyli przez te 30-40 km spalanie było sporo niższe, skoro tak szybko średnia spadła).

    Nie wiem co mam o tym myśleć, ale ewidentnie jest coś nie halo.
    Jak Ci gasł silnik po obciażeniu to sprawdz cisnienie na listwie wiec albo podmien czujnik cisnienia paliwa na listwie albo regultor na pompie.


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukeMazur Zobacz post
    Jak Ci gasł silnik po obciażeniu to sprawdz cisnienie na listwie wiec albo podmien czujnik cisnienia paliwa na listwie albo regultor na pompie.
    Silnik gaśnie, gdy przez jakiś czas normalnie turlam się po mieście ze stałą prędkością i następnie – dojeżdżając do skrzyżowania i hamując silnikiem – wciskam sprzęgło na końcu tego hamowania. Po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 0. Na razie kolejny dzień i kolejne dziesiątki kilometrów za mną – problem nie wystąpił.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 08-09-2014 o 07:19

  8. #78
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czasem się zdarzy nieregularna praca silnika. Jeśli zauważę to zaraz po odpaleniu, włączam wtedy światła i klimę, i pod większym obciążeniem obroty przestają falować. Ale czasami mimo obciążenia też potrafią wariować (w granicach +/- 10 obrotów), a mam podwyższone na 830. Zauważyłem też przy okazji falowania obrotów falowanie wskazania ciśnienia atmosferycznego (odczyt zmieniał się z 983 na 985 mbar w odstępach półsekundowych). Podzwoniłem po elektronikach samochodowych w Radomiu to wszyscy mnie wręcz olali... A sam bez odpowiedniego sprzętu raczej nie podejmę się przelutowania tego czujnika w ECU.
    Mogę ci to wymienić. Ale nie dam ci gwarancji że to coś poprawi. Albo nawet pójdę dalej i powiem że prawie na pewno nie poprawi

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #79
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No to chyba podziękuję Poczekam chyba aż przyczyna tego zjawiska sama się ujawni.
    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Silnik gaśnie, gdy przez jakiś czas normalnie turlam się po mieście ze stałą prędkością i następnie – dojeżdżając do skrzyżowania i hamując silnikiem – wciskam sprzęgło na końcu tego hamowania. Po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 0.
    A to już jakaś masakra. I jak się domyślam żadnego błędu w kokpicie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #80
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A to już jakaś masakra. I jak się domyślam żadnego błędu w kokpicie.
    Żadnego błędu. Po odpaleniu obroty falują jak szalone. Potem po kilku minutach problem mija. Obroty na jałowym stoją na baczność. Zgaszenie silnika zdarzyło mi się na razie dopiero parę razy. Na razie po zmianie paliwa od 3 dni jest spokój. Zobaczymy co będzie dalej.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 09-09-2014 o 13:44

Podobne wątki

  1. Falowanie obrotów na biegu jałowym
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 13:38
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 12:05
  3. falowanie obrotów na jałowym JTD
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 20:02
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:10
  5. AR 156 1.6 TS z gazem, 2 tys obrotów na jałowym
    Utworzone przez luceklz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory