Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Xenony nisko świecą

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Brzeżnica
    Auto
    156 1,9 jtd 115km ,166 3.0 1999 r,*166 2.4 JTD
    Postów
    193

    Domyślnie Xenony nisko świecą

    witam .... mam problem ze swiatłami swieca bardzo w dól poczytałem temat na temat ustwainia itp. i sprawdziałem silniczki sa wpiete autopoziomowanie dzia ale cos nie mrawo bo jest tyko delikatny ruch w dół i z powrotem ....kreciłem imbusem i ida do góry ale bardzo malo ... starsznie zle sie jezdzi bo widze na 4-5 m.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Temat ksenonów w 166 jest niestety złożony. Czy w swojej alfie nie masz zużytych przednich sprężyn?
    W mojej kombinowałem z ustawieniem wysokości, wymieniłem żarniki i odbłysniki na nowe. Okazało sie jednak, że dopiero po wymianie sprężyn i podniesieniu przodu ksenony zaczęły świecić prawidłowo - na właściwa odległość.



  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Skąd wiesz że poziomowanie działa? To że machnie góra dół wcale jeszcze tego nie gwarantuje a jak jedziesz w nocy i auto się buja (po dziurach, hamowaniu czy przyspieszaniu) to reagują Ci lampy? Będzie to widać jak np depniesz mocniej to bardziej się położą. Skoro nie da się już bardziej ich podnieść do góry to pewnie coś jest uwalone przy czujniku. Może się wypiął, zaśniedziały styki albo jest uszkodzony. Zanurkuj. Przeczyść, obejrzyj. Możesz też podpiąć pod fesa albo alfa obd i zobacyzć czy coś wypluje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    Temat ksenonów w 166 jest niestety złożony. Czy w swojej alfie nie masz zużytych przednich sprężyn?
    W mojej kombinowałem z ustawieniem wysokości, wymieniłem żarniki i odbłysniki na nowe. Okazało sie jednak, że dopiero po wymianie sprężyn i podniesieniu przodu ksenony zaczęły świecić prawidłowo - na właściwa odległość.
    A jakie by to miało mieć znaczenie???? Ja mam obniżoną. W dodatku "siadające" sprężyny dla ecu są widoczne po prostu jak ciągłe obciążenie. Nie widzę w tym logiki. Prędzej przy podpinaniu/zapinaniu czujnika może coś "wzruszyłeś". Może trzeba było odczepić czujnik i powachlować nim w te i wewte. Musiałeś coś przez przypadek zrobić.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A jakie by to miało mieć znaczenie???? Ja mam obniżoną.

    związek jest przecież oczywisty. Ecu "nie wie" przecież, że masz zużyte sprężyny i nie kompensuje tego. A jeśli dodatkowo przód siedzi niżej niż tył (w stosunku do fabrycznego) ustawienia, to dlatego ksenony świecą pod nogi.
    Obniżenie zawieszenia nie wpływa na światła o ile jest ono równo obniżone na przodzie i tyle.



  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Nie masz racji.
    Ecu pamięta ustawienia i geometrię od ostatniej regulacji. Mogę przód zglebić o 5cm a tył jeszcze o tyle podnieść aż będzie mi zderzak o glebę szorować i też będzie dobrze. Po takim zabiegu regulujesz światła i czujniki poziomują Ci w stosunku do nowych ustawień. I nie ma znaczenia jak buda stoi. Możesz nawet mieć prawą wyżej a lewą niże i też ustawisz światła na równo i ksenon będzie poprawnie działał.

    Zrozum że nie ma znaczenia jak zamontowane i wychylone są czujniki. Ważne aby do aktualnego stanu rzeczy ustawić światła ręcznie na silnikach. Wtedy tworzysz tzw. punkt bazowy i od niego system pilnuje poziomu. A nie od jakiegoś poziomu zero auta czy czegoś tam. To nie ma nic do rzeczy. U Ciebie był zwykły zbieg okoliczności że problem znikną po wymianie sprężyn.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    U Ciebie był zwykły zbieg okoliczności że problem znikną po wymianie sprężyn.
    Bo wystarczyło zmienić punkt bazowy i światła świeciły by prosto tak jak trzeba.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Znajomy w 166 zrobił kalibracje ustawień w mes i wszystko co musiał zrobić by świeciły dalej niż 5m.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    Jak zdejmiesz przetwornicę i kopułkę ( tą obudowę), spójrz dobrze czy aby na pewno wszystkie złącza kuliste w środku lampy - trzymające cały środek są wpięte. Z tego co pamiętam mamy 3 sztuki. U mnie walczyłem długo z tym że nisko świeciła lampa i zakres regulacji nie był pełny. Co się okazało jedno złącze kuliste w lampie wypięte. Nie widać tego na pierwszy rzut oka.....

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Zawsze są trzy, w każdej lampie
    Możliwe że też wylazło któreś. Może też regulacja nie działa. Czytałem takie przypadki. Czy jak kręcisz czursson regulacją to lampy się ruszają? Stań w nocy przed ścianą jakąś.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Brzeżnica
    Auto
    156 1,9 jtd 115km ,166 3.0 1999 r,*166 2.4 JTD
    Postów
    193

    Domyślnie

    no jak kręcę imbusem to idą do góry i w dół ale bardzo mało.... wypiełem silniczki i chodzi tez góra dół ... te czujniki poziomowania głupio zapytam gdzie sie znajduja? wiem ze tez przez fejsa mozna cos pogrzebac ale nie mam narazie kabla (musze zamówic) ale jak narazie jazda po ciemku to masakra

Podobne wątki

  1. kłaniam się nisko!!
    Utworzone przez wroo33 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 14:22
  2. Ksenony / xenony świecą w ziemię
    Utworzone przez żuwik w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 08:11
  3. [147] Eibach-trochę za nisko?
    Utworzone przez thommen79 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 17:00
  4. Blisko świecą xenony..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 10:38
  5. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory