Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63

Temat: Drgania karoserii przy ruszaniu 1.9 jtd

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Z tego co widze to nie ma jednoznacznej przyczyny powstawania tych drgan , czytalem juz o tylu przyczynach ze nie jestem w stanie ich wymienic...
    Na początku było mrowienie kierownicy teraz drga , na postoju karoseria drga , to co znajduje sie w kieszeniach boczka drzy i niekiedy sie obija jesli jest luzne i stoi.
    Ruszam na sprzegle i silnik wydaje takie dzwieki jakby mial sie rozleciec i drga i w sumie gdy jade bez gazu na roznych biegach jest podobnie . Dodam gazu gdy ruszam ustaje lecz w momencie puszczenia sprzegla , drzy nie wiem jak to nazwac ale nie ma plynnego ruszenia nigdy tj chwilowe pozniej sie nie objawia. Przy odpaleniu gdy mam niedomkniete drzwi o cos sie obijaja lub podskakuja na zawiasach tak czy siak jak sie to pierwszy raz stalo to sie przestraszylem.
    Drgania czuc na blotniku gdy sie go dotknie a od mrowienia do terazniejszego stanu ujechalem 30 k km mam zamiar sie za to wziasc... tylko jak to zdiagnozowac ? co obstawiacie ?
    Czy trzeba wymieniac w ciemno?

  2. #42
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Powtórzę po raz setny - diesel tak ma. Nie pomoże zmiana poduszek, podniesienie obrotow jałowego tez nie specjalnie. Nie chcesz wibracji to zmień na PB albo przejedz sie dieslem Renault. Technika poszła do przodu i nowe diesle sa duzo bardziej komfortowe.

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    u ciebie wszystko wskazuje na 2mase

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    No ale zeby az tak mial jak w moim przypadku ? no i dlaczego sie tak zachowuje podczas ruszania ? a wiem ze tego nie bylo ;p
    U mnie jest to raczej zbyt zaawansowane , dlatego chcialbym to jakos zminimalizowac .
    Jesli nic z tym nie zrobie to co tylko moze mi sie komfort pogorszyc? ;p co za tym idzie?

  5. #45
    Użytkownik Embrion Avatar P@weł
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam. Dołączę się do rozmowy bo i ja mam z tym problem od kilku dni. W sobotę zmieniłem kompletne sprzęgło w swojej GT 1.9 JTD bo już ślizgało i podczas przyspieszania czuć było drżenie karoserii. Podejrzewałem, ze do wymiany będzie też koło dwumasowe, jednak koło było w bardzo dobrym stanie - powierzchnia styku z tarcza sprzęgła bez przepaleń czy nierówności, malutkie odchyłki na boki, nie było sensu go dotykać. Teraz do sedna - zimne auto szarpania nie ma, troszkę się nagrzeje - szarpie lekko podczas ruszania z 1 i wstecznego, jeśli dodam więcej gazu szarpania nie ma (na pozostałych biegach i podczas przyspieszania nie ma najmniejszych problemów). Podczas zmiany nie sprawdzałem za bardzo stanu poduszek. Ta na środku od skrzyni była raczej w dobrej kondycji, co do tej drugiej od strony kierowcy to pojęcia nie mam, nie ja ją odkręcałem. Dodam jeszcze tylko, że aktualnie zabieram się za uszczelnienie pompy paliwa oraz regeneracji jednego wtrysku bo "leje" oraz wymiany EGR bo ciągle wyskakuje błąd.

    Będę wdzięczny za podpowiedzi

    PS. Przed wymiana nie było tego problemu, jedynie przy gwałtownym ruszaniu szarpało ale to była wina zużytego sprzęgła.
    Ostatnio edytowane przez P@weł ; 14-04-2015 o 19:00

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał P@weł Zobacz post
    wymiany EGR bo ciągle wyskakuje błąd.
    EGR wyłączyć programowo i będzie taniej i na zawsze.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  7. #47
    Użytkownik Embrion Avatar P@weł
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Tylko wyłączyć czy coś jeszcze trzeba z tym robić ?

  8. #48
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Wszyscy tak lekko "wyłącz EGR" i już. Ale w zimie, szczególnie dla osób jeżdżących krótkie odcinki po mieście wyłączenie EGR nie jest dobrym rozwiązaniem. Także warto się zastanowić zanim się go wyłączy i zaślepi. Może lepiej go po prostu naprawić? Szczególnie, że solucja jest darmowa, nie wymaga kupowania niczego i dość (wbrew pozorom) prosta w wykonaniu dla każdego kto potrafi używać klucza i śrubokręta.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    tomSRT - nie wiem czy wiesz, ale silniki lubią zimne powietrze - jest w nim więcej cząsteczek tlenu. Dlatego też istnieja intercoolery które chodzą powietrze pompowane przez turbine. Co więcej. Syf nagromadzony w kolektorze (z EGR) utrudnia przepływ powietrza. No a czyszczenie kolektora to już jest zabawa (wiem co mówię).


  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomSRT Zobacz post
    Wszyscy tak lekko "wyłącz EGR" i już. Ale w zimie, szczególnie dla osób jeżdżących krótkie odcinki po mieście wyłączenie EGR nie jest dobrym rozwiązaniem.
    O czym ty tu piszesz?


    Nadymione z komórki.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [159] Drgania karoserii na wolnych obrotach 2.4 JTDM.
    Utworzone przez SiwyAlfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 14:19
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  3. Sprzeglo - drgania przy ruszaniu
    Utworzone przez badboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 21:23
  4. drgania przy ruszaniu bez obciążenia
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 16:04
  5. Drgania karoserii przy przyspieszaniu 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory