Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przekłamanie dystansu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie Przekłamanie dystansu

    Witam, mam pytanie nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale w końcu nadszedł na to czas, mianowicie czego przekłamuje mi wskazanie dystansu? Pokazuje mi że do przejechania mam jeszcze 280 km a wskazówka paliwa pokazuje mi że mam ok. 7, 8 litrów paliwa. Aż tak oszczędny mój silnik nie jest, no chyba że o czymś nie wiem. A i jeszcze mam pytanie słyszałem że w 156 była jakaś kombinacja przycisków + i - do czego ona służyła?
    Ostatnio edytowane przez perek16 ; 05-11-2013 o 22:43

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    Witam, mam pytanie nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale w końcu nadszedł na to czas, mianowicie czego przekłamuje mi wskazanie dystansu? Pokazuje mi że do przejechania mam jeszcze 280 km a wskazówka paliwa pokazuje mi że mam ok. 7, 8 litrów paliwa. Aż tak oszczędny mój silnik nie jest, no chyba że o czymś nie wiem. A i jeszcze mam pytanie słyszałem że w 156 była jakaś kombinacja przycisków + i - do czego ona służyła?
    Nie ma co za bardzo ufać wskazaniom kompa A druga sprawa, że jak masz już w baku mniej jak 1/4 paliwa to wskazówka żyje swoim życiem, i raz Ci pokaże lekko powyżej 1/4, a raz będzie w połowie, ja już od dawna jeżdżę na kilometry przejechane i jak na razie jeszcze ropy mi nie brakło

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dzięki za wytłumaczenie. No niby racja, ale mój charakter jest taki, że jak coś jest to musi działać poprawnie, niestety ten samochód uczy pokory i czasem nie da się z nim wygrać. To jeszcze potrzebuje informacji o tych kombinacji przycisków.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    Dzięki za wytłumaczenie. No niby racja, ale mój charakter jest taki, że jak coś jest to musi działać poprawnie, niestety ten samochód uczy pokory i czasem nie da się z nim wygrać. To jeszcze potrzebuje informacji o tych kombinacji przycisków.
    Poczekaj jak się jeszcze wypowiedzą Ci co mają infocenter, może da się go kalibrować i stąd właśnie ten + i -

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ja zatankuje do full i pokazuje zasięg 1600 km ... a po mieście przejadę 700 i koniec ropy.

    Więc kwestie zasięgu sobie sam opanujesz bo wiesz ile tankować po ilu km, a wskazania zostaw dla wyglądu

    Nie ma rozwiązania problemu działania infocenter'a.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Kosz

    Sent from my LG-P920 using Tapatalk
    147 powodów do zadowolenia

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a mie sie zasięg zgadza ino spalanie średnie pokazuje mi zaniżone między 0,5-1 L

    a co do autora tematu - jak pojedziesz określony odcinek z wysokimi obrotami to na podstawie tego ostatniego odcinka obliczy ci zasięg
    i w drugą stronę też
    czyli np mam w baku 8L ( czyli prawie rezerwa i ok 100 pare km przed sobą ) ale pojadę sporo z górki , bez gazu ( czyli wg kompa min wyświetlane 2/100 ) to z 8 L zrobi mi zasięg 400 :-) i tak samo w drugą stronę - pojadę pod górkę na II i z wysokimi obrotami i średnim z odcinka 16/100 i zrobi mi zasięg 50km

    tylko nie pamiętam z jakiego odcinka zlicza kurde ale coś o tym było na forum

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    słyszałem że w 156 była jakaś kombinacja przycisków + i - do czego ona służyła?
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/57267-156_wskazanie_przegladu_reset_do_20tys.html

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/2451-kasowanie_inspekcji_156_2002r.html

    http://forum.alfaromeo.pl/viewtopic.php?t=5714
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 06-11-2013 o 10:20








  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tranceaddict
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Co do wskazań info center odnośnie dystansu i spalania również mam problem. Pisałem temat o tym ale nikt nie znał rozwiązania. Wszystko było dość miarodajne do czasu aż padł mi aku. Odpaliłem go na kablach i od tej pory zarówno dystans jak i spalanie sporo odbiega od normy. Spalanie mocno zaniżone ok 5L/100 w 2.0 JTS i jednocześnie dystans mocno zawyżony. Można to spróbować jakoś zresetować, ewentualnie jakąś przyczynę inną znaleźć ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar ramzesss3
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD + włoski skuter ferro :)
    Postów
    513

    Domyślnie

    jak leje pod korek to dpopiero wskazowka ruszy mi sie po 200km pozniej to juz jak jej sie chce ostatnio na full baku do zapalenia sie rezerwy zrobiłem 922km a w okresie letnim i mniej przeciagałem zrobniłem 1040km do zapalenia sie rezerwy kom pokladowy mam tylko przycisk wlonczenia gdzies nie lonczy i niepokazuje mi spalania musze gdzies podjechac zeby go naprawili

Podobne wątki

  1. [Giulietta] 1.4 TB 120 KM - Komputer pokładowy - przekłamanie o 1L/100km
    Utworzone przez jacat w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 07:39
  2. Poszukuję na kilka minut dystansu do 156 min 6mm
    Utworzone przez solberg w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 18:41
  3. przekłamanie licznika?
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 07:46
  4. Górny zliczacz kilometrów nie pokazuje dystansu 2.4 jtd
    Utworzone przez chomiko w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 09:07
  5. Przekłamanie wskaźnika temperatury
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory