Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Co mam zrobić z tym autem;/

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 LPG
    Postów
    8

    Domyślnie Co mam zrobić z tym autem;/

    Siemanko kupiłem rok temu alfę za 7.5k:]
    Wszystko ok tylko do wymiany kable WN tak mi powiedział xD , zajrzałem a tam kable , cewki , świece wszystko owinięte izolacją i wszystko pozalewane olejem , także kable były tropem do uszczelnienia wycieku oleju dojechałem na minimum ;d wszystko powymieniałem grubo mnie to wyniosło , wachaczy nie liczę , blacharka ciulowa prawy tylny błotnik wgniecony tam przy światłach , klapa wgniecona no i zderzak tył też ( żony popisy na parkingu biedronki walnęła w ten duży słup ,,biedronka'' ) z przodu też pęknięty na dole , zaczęła ją strasznie brać ruda... choć w momencie zakupu nie ma nic , to teraz na progach mam malutkie dziury i w podłodze w miejscu pasażerów tylnych ;d jak jest mróźno zamarza od środka , a jak deszcze lub nawet nie to paruje strasznie od środka nie wiem co to za przyczyna woda pod tapicerką , czy uszczelki kijowe .
    Wariat pewnie bd do wymiany . Pali olej więc pierścienie czyli cały remont silnika ;/
    Reasumując podobają mi się alfy lecz ja trafiłem na tak zaniedbany egzemplarz że teraz wszystko powoli wychodzi i na dobrą sprawę koszt doprowadzenia jej do stanu na igłę wachał by się w 5-7 tys tak myślę , a w mojej obecnej sytuacji nie stać mnie na taki wydatek.
    Stąd moje pytanie do Was koledzy co mam z nią zrobić wystawić za 2k ? i opisać co i jak , czy na części poszłaby ? nie wiem jak lepiej muszę coś z nią zrobić i coś z niej wyciągnąć żeby móc odkładać i kupić jakąś konkrętną od forumowicza

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sposób pisania tego posta oraz przedstawiona tu historia sugeruje abyś sprzedał auto i kupił co najwyżej rower. Aha ... utrzymanie roweru też kosztuje.

    Wymiziane z Androida!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Szkoda, że jak kupowałeś to nie sprawdziłeś, czy dymi i nie podjechałeś na kanał, żeby sprawdzić stan podłogi, progów, itp.
    Jeśli bedziesz miał gdzie rozmontować i sprzedać we wlasnym zakresie części, to tak bardzo nie stacisz, tylko jak będziesz sprzedawał silnik to pisz prawdę o jego stanie technicznym.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Jeśli nie masz funduszy na odratowanie jej, to sprzedaj na części.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Na części. Jeżeli sam nie możesz rozebrać, to jest trochę firm kupujących auta na części. Chociaż wiele nie zarobisz, jak sprzedasz takiej firmie.

    Z drugiej strony jeżeli spodziewasz się dobrego auta za 7-8 tysięcy to musisz mieć niezłego farta. Ja swoją za tyle kupiłem ale z założeniem, że jeszcze ładne parę tysięcy włożę (co w dniu dzisiejszym uczynię ). A mi i tak trafił się całkiem zadbany egzemplarz. Generalnie jeżeli nie stać Cię na wyłożenie na raz 12-15 tysięcy, a auto jako takie Ci się podoba, to wg mnie warto zainwestować w samochód. Ale wtedy to już nie pitu pitu tylko na serio - włożyć kasę, nawet na raty (w sensie robiąc po kolei w miarę przypływu gotówki, a nie brać kasę z banku) i mieć dobry, zadbany samochód o którym wie się wszystko.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdezorientowany Zobacz post
    Siemanko kupiłem rok temu alfę za 7.5k:]
    Wszystko ok tylko do wymiany kable WN tak mi powiedział xD , zajrzałem a tam kable , cewki , świece wszystko owinięte izolacją i wszystko pozalewane olejem , także kable były tropem do uszczelnienia wycieku oleju dojechałem na minimum ;d wszystko powymieniałem grubo mnie to wyniosło , wachaczy nie liczę , blacharka ciulowa prawy tylny błotnik wgniecony tam przy światłach , klapa wgniecona no i zderzak tył też ( żony popisy na parkingu biedronki walnęła w ten duży słup ,,biedronka'' ) z przodu też pęknięty na dole , zaczęła ją strasznie brać ruda... choć w momencie zakupu nie ma nic , to teraz na progach mam malutkie dziury i w podłodze w miejscu pasażerów tylnych ;d jak jest mróźno zamarza od środka , a jak deszcze lub nawet nie to paruje strasznie od środka nie wiem co to za przyczyna woda pod tapicerką , czy uszczelki kijowe .
    Wariat pewnie bd do wymiany . Pali olej więc pierścienie czyli cały remont silnika ;/
    Reasumując podobają mi się alfy lecz ja trafiłem na tak zaniedbany egzemplarz że teraz wszystko powoli wychodzi i na dobrą sprawę koszt doprowadzenia jej do stanu na igłę wachał by się w 5-7 tys tak myślę , a w mojej obecnej sytuacji nie stać mnie na taki wydatek.
    Stąd moje pytanie do Was koledzy co mam z nią zrobić wystawić za 2k ? i opisać co i jak , czy na części poszłaby ? nie wiem jak lepiej muszę coś z nią zrobić i coś z niej wyciągnąć żeby móc odkładać i kupić jakąś konkrętną od forumowicza
    To jest poplątanie z pomieszaniem co napisałeś. Jak masz zdaną choć na mierny maturę z j. polskiego to nie uwierzę....


    1. Siemanko kupiłem rok temu alfę za 7.5k:]
    Wszystko ok tylko do wymiany kable WN tak mi powiedział xD , zajrzałem a tam kable , cewki , świece wszystko owinięte izolacją i wszystko pozalewane olejem , także kable były tropem do uszczelnienia wycieku oleju dojechałem na minimum ;d wszystko powymieniałem grubo mnie to wyniosło , wachaczy nie liczę ,


    Kupił rok temu Alfę. Nie zajrzał pod maskę bo po?! Kable i świece pływały w oleju. Aby nie było przepięć poprzedni właściciel owiną je taśmą izolacyjną. Obecny dojechał na minimum oleju bo po .uja dolewać jak może jeszcze jakoś silnik pociągnie.



    2. blacharka ciulowa prawy tylny błotnik wgniecony tam przy światłach , klapa wgniecona no i zderzak tył też ( żony popisy na parkingu biedronki walnęła w ten duży słup ,,biedronka'' ) z przodu też pęknięty na dole , zaczęła ją strasznie brać ruda... choć w momencie zakupu nie ma nic , to teraz na progach mam malutkie dziury i w podłodze w miejscu pasażerów tylnych ;d jak jest mróźno zamarza od środka , a jak deszcze lub nawet nie to paruje strasznie od środka nie wiem co to za przyczyna woda pod tapicerką , czy uszczelki kijowe .
    Wariat pewnie bd do wymiany . Pali olej więc pierścienie czyli cały remont silnika ;/



    Obecnie auto ma pełno wgniot (wina żony), dziur, zgnilizny i w ogóle blacharka jest bardzo kiepska. Zaraz po kupnie można było zadbać o stan blacharki.....
    Wariator do wymiany, silnik łyka olej.



    Cena auta rok temu wynosiła 7,5 tys. zł. Perfekcyjnego stanu za taką kasę nie można się spodziewać. Trzeba było podjechać do mechanika albo z kimś kumatym i dokłądnie obejrzeć auto. Kupiłeś po prostu minę, gdyż czytając to co nabazgrałeś - nie potrafisz ocenić stanu auta. O podstawach mechaniki nie ma co tu wspominać. Kupiłeś zaniedbany egzemplarz ale sam jeszcze bardziej go zaniedbałeś, a być może mogłeś coś uratować.
    Sprzedaj go firmie, która skupuje padliny. Nie wiem czy na częsci jest sens go opylić skoro to paździerz.

    Myslę, że kolejne auto będzie miało podobną historię.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 LPG
    Postów
    8

    Domyślnie

    Rozebrać mogę rozebrać na części(mam gdzie i jak) ostatnio rozbierałem lagune II 1.9 dci powypadkową:] ile mniej więcej zarobić na tej alfie na części?
    Czy nie bawić się i pchnąć ją za 2k .

    Co do ostatniego usera pisałem chaotycznie ponieważ czas mnie strasznie gonił i chciałem coś nabazgrać mniej więcej w jak najkrótszym czasie I po powrocie do domu zobaczyłem że jest min stan oleju...
    Nie musisz mnie tak poprawiać!
    Auto 9 lat jeździ na gazie , nie chcę jej reanimować bo to za duże koszty są .
    Co do blacharki to aż takiej tragedii nie ma , jak kolega ostatni to streścił ;p
    Ostatnio edytowane przez Zdezorientowany ; 15-11-2013 o 18:55

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    jak chcesz to moja jest na sprzedaż, po wymianie rozrządu reanimacji podłogi, wymiana sprzęgła i dwumasa no i zawieszenie, ogłoszenie masz w giełdzie i na allegro.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    I Ty dałeś za ten samochód 7.5 klocka? Który to rok? Ja za swoją całkowicie sprawną bez grama rdzy i grama zapocenia dałem 5 klocków =d

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 LPG
    Postów
    8

    Domyślnie

    No miałeś farta w takim razie
    Choć poprzednicy twierdzili że za te pieniądze nie mogłem się spodziewać lepszego egzemplarzu
    Rocznik:koniec 2000r ;p
    Koleś ubił niezły interes na mnie :] to dopiero mój I samochód

Podobne wątki

  1. szarpanie autem
    Utworzone przez Matix w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 17:42
  2. [159] [RZ]uca autem po autostradzie
    Utworzone przez Sandacz1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 13:11
  3. Rzuca autem
    Utworzone przez Arturxxx13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:33
  4. Prace nad autem....
    Utworzone przez karol90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 20:51
  5. czy tęsknisz za autem
    Utworzone przez kolorowy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory