Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 156 2.4 - Problem z nawiewem, śilniczki, klapky

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie Alfa 156 2.4 - Problem z nawiewem, śilniczki, klapy

    Alfa 156 2.4 JTD 2004r
    Witam, mianowicie mam pewien problem , od duższego czasu mam coś nie tak z nawiewem, grzeje prawie na maxa, przy temp silnika 80 stopni i ustawieniu nawiewu na 16 nie da się wytrzymać przy zamkniętych szybacz, tak gorąco , ogólnie wszystko działa, nawiew stopniowy jest, klima i tp tylko regulacja nie działa obojętnie czy mam 16 cz 28, ciepło powietrza jest takie samo, mechanik powiedział , żeby sprawdzić silniczki lub klapy, czy mógłby mi któryś opisać, w jaki sposób dojść do klap nawiewu i silniczków, czy łatwiej do nich dojść od zewnątrz (od potrzybia), czy od wewnątrz, pod deską rozdzielczą, jak się do tego zabrać !
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 11-12-2013 o 01:34

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie bardzo mogę pomóc, natomiast mam zbliżony problem, więc się podpinam pod temat., tzn gdy zmienię temp., na potencjometrze mija kilka dni zanim siłowniki zmienią ustawienie na ciepłe/zimne - mamy zimę więc nie narzekam, ale poprzednia zima - chyba 4 dni czekałem zanim zmieniły położenie na ciepłe powietrze. Zaraz po zakupie było -15, z Kutna do Łodzi 90km, nie czułem kończyn , mimo to nie zmieniam furki.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beo Zobacz post
    Nie bardzo mogę pomóc, natomiast mam zbliżony problem, więc się podpinam pod temat., tzn gdy zmienię temp., na potencjometrze mija kilka dni zanim siłowniki zmienią ustawienie na ciepłe/zimne - mamy zimę więc nie narzekam, ale poprzednia zima - chyba 4 dni czekałem zanim zmieniły położenie na ciepłe powietrze. Zaraz po zakupie było -15, z Kutna do Łodzi 90km, nie czułem kończyn , mimo to nie zmieniam furki.
    Słyszałem że reset coś tam daje, ściągnij jedną klamrę z akumulatora po 10min załóż, zapal zapłon ale nie odrazu, gdzieś po 5 min, powinieneś słyszeć jak się klapy ustawiają, w moim wypadku próbowałem ze 3 razy i nic, to samo

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    Do wymiany aktuator/silniczek klapy ciepło/zimno. Element elektroniczne sterowany, z potencjometrami na sprzężeniu zwrotnym które ulegają uszkodzeniu. Dostęp do aktuatora od strony pasażera. Poszukaj w sieci używki, bo oryginał kosztuje.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAV1986
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Korczyna koło Krosna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KM 1999 r.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam. Problem przerabiałem w lipcu jak silniczek od sterowania nawiewem ciepło/zimno zawiesił się w pozycji max i nie dało się obniżyć temperatury. Operację zaczynamy od wymontowania schowka i mamy większy dostęp do dwóch silniczków sterujących jeśli dobrze pamiętam górny silniczek odpowiada za temperaturę a ten niżej za kierunek nawiewu (już dokładnie nie pamiętam czy nie jest odwrotnie). Wyciągamy silniczek rozkręcamy plastikową obudowę i naszym oczom ukazuje się mały silnik elektryczny i kilka kół zębatych (ja wyjąłem koła zębate i sprawdziłem silniczek sam czy działa, a później jak już wiedziałem, że silnik jest sprawny wyczyściłem koła zębate i posmarowałem wszystko nowym białym smarem poskręcałem wszystko do kupy i śmiga aż miło.
    W tym temacie jest dużo informacji: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...nawiewu-2.html
    Ostatnio edytowane przez RAV1986 ; 14-12-2013 o 00:05

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAV1986 Zobacz post
    Wyciągamy silniczek rozkręcamy plastikową obudowę i naszym oczom ukazuje się mały silnik elektryczny i kilka kół zębatych (ja wyjąłem koła zębate i sprawdziłem silniczek sam czy działa, a później jak już wiedziałem, że silnik jest sprawny wyczyściłem koła zębate i posmarowałem wszystko nowym białym smarem poskręcałem wszystko do kupy i śmiga aż miło.
    Z tym wyciąganiem kół zębatych to raczej ostrożnie bo z tego co oglądałem ten silniczek rozebrany to kółko zębate koloru niebieskiego to chyba jakiś potencjometr. Pokręcimy nim i będzie zagadka (o ile nie zaznaczymy pierwotnego ustawienia) w jakiej pozycji później ustawić go przed złożeniem całości, no chyba, że ktoś wie jak to ustawić i się podzieli wiedzą

Podobne wątki

  1. [166] problem z nawiewem alfa 166 pomocy
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-06-2021, 10:56
  2. Problem z nawiewem alfa 147
    Utworzone przez komandooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 23:10
  3. problem z nawiewem
    Utworzone przez czarny 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:59
  4. problem z nawiewem w AR 156
    Utworzone przez dududs w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 14:05
  5. [166] problem z nawiewem
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory