Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Stuk sprzęgła na luzie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie Stuk sprzęgła na luzie

    Dzisiaj na postoju na biegu jałowym, po wciśnięciu sprzęgła usłyszałem taki pojedynczy stuk (kilka razy próbowałem i za każdym razem był taki lekki stuk. Podobnie jest przy zmianach na biegu z 1 na 2 i 3 występuje taki sam stuk. (przy zmianach biegu uczucie takie jakby się za wcześnie sprzęgło puszczało)
    Z góry wielkie dzięki a pomoc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można gdybać Wysprzęglik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    Dzisiaj na postoju na biegu jałowym, po wciśnięciu sprzęgła usłyszałem taki pojedynczy stuk (kilka razy próbowałem i za każdym razem był taki lekki stuk. Podobnie jest przy zmianach na biegu z 1 na 2 i 3 występuje taki sam stuk. (przy zmianach biegu uczucie takie jakby się za wcześnie sprzęgło puszczało)
    Z góry wielkie dzięki a pomoc.
    Mam podobnie - tyle że raczej przy puszczaniu sprzęgła i zmianach z 1 na 2, z 2 na 3. Z tego co wiem, wiele osób tak ma. Gdybym jeździł głównie trasy, to by mi to nie przeszkadzało, w mieście trochę drażni. Hipotezy:

    1. poduszki skrzyni biegów - najbardziej prawdopodobne. Ktoś tu opisywał podobne objawy, wymienił poduszki i problem znikł.
    2. luz na mechanizmie różnicowym - wielu mówi, że "ten typ tak ma"
    3. luz na półosi? - czy to może się tak objawiać?

    Jeśli ktoś ma przy okazji poluzowane wieszaki wydechu, to te dwie rzeczy skorelowane robią naprawdę dużo hałasu. Wiem bo miałem, wymiana wieszaków (20 zł.) bardzo pomogła. Ale idealnie nie jest, po zimie pomyślę nad poduszkami.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    a na luzie tak masz? takie uczucie jakby ciągnącej sprężyny, powodującej pojedynczy krótki stuk przy puszczaniu sprzęgła?
    Ostatnio edytowane przez czapel ; 31-01-2014 o 21:35

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BB85
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 FL 1.9 JTDm 2007 r. Black Line
    Postów
    284

    Domyślnie

    Ja mam podobnie u siebie. Wyszło dopiero jak temperatura za oknami spadła. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale dobrze by było to zrobić, także jak ktoś znajdzie przyczynę to reszta będzie wdzięczna

    Wytapatalkowane z SGS2

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    a na luzie tak masz? takie uczucie jakby ciągnącej sprężyny, powodującej pojedynczy krótki stuk przy puszczaniu sprzęgła?
    Nie, na luzie nic nie stuka.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    no to mi właśnie to co na biegach przy puszczaniu tez na luzie jak puszczam słychać troszkę ciszej ale słychać jak się wsłucham. Jak możecie sprawdźcie u siebie, jak wolno puszczacie lub szybko u mnie przy szybkim. Chyba że ktoś już tak ma. Choć Tomek-krk jak mu przedstawiłem sytuację powiedział że to normalne.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    no to mi właśnie to co na biegach przy puszczaniu tez na luzie jak puszczam słychać troszkę ciszej ale słychać jak się wsłucham. Jak możecie sprawdźcie u siebie, jak wolno puszczacie lub szybko u mnie przy szybkim. Chyba że ktoś już tak ma. Choć Tomek-krk jak mu przedstawiłem sytuację powiedział że to normalne.
    Taak, no to jest właśnie to, co mnie trochę wkurza w 159, mimo że to obiektywnie świetny samochód. Stuka ci coś przy zmianie biegów, słyszysz: to normalne. Różne drobne luzy: to normalne, ten typ tak ma. W sumie mam małe doświadczenie jeśli chodzi o użytkowanie aut, i może we wszystkich (lub większości) coś takiego się znajdzie, ale dla mnie jak coś stuka to normalne nie jest... EOT

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Przyzwyczaj się, tutaj jak ci wywali kontrolke ciśnienia oleju to tez usłyszysz "to normalne"...
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    No właśnie - a ja tak nie mam. To znaczy ze mam chyba inny typ auta?. Skądś te stuki muszą się brać. Najlepiej podjechać do dobrego mechanika ( specjalizującego się w skrzyniach ) i zdiagnozować autko.

Podobne wątki

  1. [159] Stuk stuk pod pedałem sprzęgła
    Utworzone przez barank w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 08:00
  2. Stuk sprzęgła przy puszczaniu i naciskaniu JTD
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 21:18
  3. Stuk po puszczeniu sprzęgła
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 09:26
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:06
  5. ANKIETKA (puk, puk, stuk, stuk)
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 08:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory