Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Renowacja / polerka czarnych felg - czym i jak ?

  1. #1
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie Renowacja / polerka czarnych felg - czym i jak ?

    Witam,

    Nadchodzi wiosna więc czas poświęcić trochę więcej uwagi Alfince ;-)

    Otóż mam felgi w kolorze czarnym, popularny model Selespeed. Malowałem je w zeszłym roku ale niestety, albo mi je za wcześnie wydano albo lakier był jakiś wyjątkowo miękki gdyż nawet po zwykłym przetarciu felg szmatką na lakierze pozostawały delikatne ryski. Po roku użytkowania doszedłem do wniosku że trzeba teraz coś z tym zrobić.

    I tutaj chciałem sie poradzić Was jaką polerkę na czarne felgi zastosować?

    Zależy mi na tym żeby przy rozsądnych kosztach uzyskać efekt zadowalający, chciałbym sie zmieścić w 100zł /pasta polerska, pad polerski, glinka? ... coś jeszcze?/, przymierzam się do polerki mechanicznej na wiertarce z regulowaną prędkością obrotów.

    Jak na dzień dzisiejszy, po lekturze kilku tematów myślę nad kupnem polerki Menzerna i do tego miękki pad tylko nie wiem którą polerkę konkretnie wybrać w moim przypadku? Tak jak wspomniałem, lakier jest bardzo miękki a ja szukam środka w miarę uniwersalnego więc kupowanie kilku o różnym stopniu ścieralności odpada bo też nie mam wymagań żeby wyszło mi lustro

    Manzerna 2500 to dobry wybór w tym wypadku?

    Czy felgi może lepiej polerować ręcznie bo jednak powierzchnie nie są takie płaskie i łatwo dostępne jak w przypadku karoserii?

    Z góry dzięki za pomoc


    Tak wygląda przykładowa felga, rysy pod palcem nie są wyczuwalne ale widoczne, nawet bez słońca

    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 02-03-2014 o 14:41

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Tarnow
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    148

    Domyślnie

    Tak menzerna 2500 powinna dac rade, fg500 albo 400 tez daje rade i zostawia ladne wykonczenie bez holosow jak sie uzyje miekkiego pada. Jak chces ztanio to popatrz na forum kosmetyka aut na dzial sprzedam moze znajdziesz cos w dobrych cenach.

  3. #3
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, a jaki pad do tego byś wybrał kolego? Średni czy miękki? Może jakaś konkretna firma godna polecenia?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Ja bym poszedł w okolice pomarańczowego flexi i menzerna 2500. Czarny/miękki jest baardzo miękki, nie wydaje mi się żeby cokolwiek zmienił. Jakie masz obroty w tej wiertarce?

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Tarnow
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    148

    Domyślnie

    dokladnie albo urbana srednio twardy, juz zlikwiduje rysy oraz zostawi dobre wykonczenie. urban jest troszke tanszy.

  6. #6
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Ja bym poszedł w okolice pomarańczowego flexi i menzerna 2500. Czarny/miękki jest baardzo miękki, nie wydaje mi się żeby cokolwiek zmienił. Jakie masz obroty w tej wiertarce?
    Dzięki! Po cały dniu śledzenia forum z kosmetykami samochodowymi doszedłem do bardzo podobnego wniosku Chociaż wahałem sie między miękkim a średnim padem, skoro jednak polecasz średni to na taki się zdecyduje plus Menzerma 2500. Wcześniej jednak felgi trzeba dobrze umyć i zapewne potraktować glinką? Coś jeszcze jeśli xhodzi o przygotowanie do polerki??

    Wiertarkę mam taką trochę już leciwą, wyrób rosyjski z lat 90-tych ma regulowane obroty pokrętłem w przycisku uruchamiającym, z tego co udało mi sie znaleźć w necie na temat tej wiertarki to obroty max 600/min, moc 600W

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    2500 jest zbyt drobna żeby cokolwiek z tym zrobić, tym bardziej ręcznie - urobisz się jak osioł i może będzie się bardziej świecić, ale o usunięciu rys to zapomnij, tutaj by trzeba minimum fg400 na początek i ew. poprawić potem właśnie pastą finiszową. Robienie polerki na wiertarce jest dość ryzykowne, ale do odważnych świat należy.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  8. #8
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    a FG400 to nie stosuje się do jakichś głębszych rys? Te moje są niewyczuwalne pod palcem ale fakt, pod słońce są dość ostre. a lakier jest bardzo miękki. chociaż ja sie nie znam więc może rzeczywiście trzeba by najpierw mocno ciąć. Napisałem maila ze zdjęciem do sklepu Detaliler.pl żeby mi coś sami doradzili. A wiertarka ma max 600 obrotów na minute więc chyba raczej nie ma obaw że uszkodzę lakier ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Ja jak wycinałem rysy po automatach na teoretycznie miękkim lakierze zaczynałem od fg500 + futro a i tak łatwo nie szło.
    Pytanie brzmi co to znaczy miękki lakier...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  10. #10
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Pytanie brzmi co to znaczy miękki lakier...
    Moje felgi jeszcze do tygodnia po odebraniu były takie że jak przetarłem szmatką z mikrofibry to pozostawały delikatne rysy ;-) to chyba był miękki lakier?
    ale generalnie powoli przekonuje sie do opcji FG400 na twardym padzie plus FF3000 na średnim, zobaczymy co mi w sklepie zaproponują.
    a jeszcze pytanko - polerka futrem to czym się różni względem padów gąbkowych ??

Podobne wątki

  1. Renowacja felg
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2014, 10:40
  2. Lakiernik, renowacja felg, polerka.
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 16:45
  3. Polerka felg
    Utworzone przez Alfista92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 21:22
  4. [156] Polerka felg
    Utworzone przez Gino w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory