Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Opony na cały rok - opinie.

  1. #11
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To musiałeś mieć jakieś totalne padaki. Jeździłem Bravą przez dwa sezony na letnich Michelinach i było spoko nawet podczas wycieczek na wieś. A trafiłem na jedną z "zim stulecia". Chociaż pamiętam do dziś branie zakrętu prowadzącego nad spadkiem do pola mającym z 10-15 metrów wysokości

    Nie wiem - może to pozostałości czasów w których uczyłem się jeździć i śmigałem PF 125p na wielosezonówkach Dębicy (bo innych nie było) po każdym śniegu i zaspie. Nigdy nie miałem problemów. W Bravie na letnich raz mi się zdarzyło utknąć w głębszym śniegu na parkingu

    Nie przesadzajcie. Dobre wielosezonówki nie odstają od sezonowych opon ze średniej półki, a biją na głowę te z niższej.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Ford Mondeo 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    Raczej trudno znaleźć argumenty przemawiające za oponami wielosezonowymi. Najważniejszy jest tutaj zresztą aspekt bezpieczeństwa. Nawet krótkie dojazdy do pracy mogą skończyć się stłuczką przy nagłej zmianie pogody. W imię czego zatem ryzykować? W górach skąd pochodzę, opony wielosezonowe są nie do pomyślenia.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    I tym oto sposobem brniemy do tego samego wniosku co zwykle. Czyli kupuj najdroższe, dedykowane i nie oszczędzaj bo nigdy nie wiesz kiedy w drodze do pracy trafisz na zimę stulecia a przecież to Twoje bezpieczeństwo. Ale z drugiej zaś strony w 1926 dorożki nie miały opon i ludzie żyli, więc i ja dam radę. Nadal niektórzy zimę na slikach pokonują i z drogi nie wypadają Czyli rozbieżności na maxa i każdy coś tam racji ma a jak zwykle zadecydują pieniądze

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    opona caloroczna jest droższa
    na oponie całorocznej pojezdzisz krócej, bo zrobisz na niej per saldo dużo więcej kilometrów
    opona całoroczna nie jest ani bardzo dobra na lato ani bardzo dobra na zimę
    powstaje pytanie: po co w ogóle są opony całoroczne?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał valcoonetti26 Zobacz post
    Raczej trudno znaleźć argumenty przemawiające za oponami wielosezonowymi. Najważniejszy jest tutaj zresztą aspekt bezpieczeństwa. Nawet krótkie dojazdy do pracy mogą skończyć się stłuczką przy nagłej zmianie pogody. W imię czego zatem ryzykować? W górach skąd pochodzę, opony wielosezonowe są nie do pomyślenia.
    Tak z ciekawości - masz własne doświadczenia z jazdą na oponach całorocznych (jeżeli tak to jakich) i stąd formułujesz takie opinie?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gillette Zobacz post
    Cześć, mam do was zapytanie o opony tzw. "całoroczne"? Niedawno kupiłem lubej Citroena C3 i zastanawiałem się nad tym rodzajem opon. Kobieta nie jeździ nim specjalnie dużo, jedynie do pracy , mieszkamy w małym miasteczku. Czytałem sporo na ten temat i wszędzie jest praktycznie to samo, tak jak tutaj http://magazyn-czesci.pl/opony-caloroczne.html że niby fajnie ładnie, ale jednak lepsze są sezonówki. Postanowiłem więc poradzić się Was, być może ktoś ma doświadczenie z takimi oponami.
    Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek hamowanie na śniegu to całoroczne od razu odpuść !!
    Miałem raz... i wystarczyło.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savak Zobacz post
    Tak z ciekawości - masz własne doświadczenia z jazdą na oponach całorocznych (jeżeli tak to jakich) i stąd formułujesz takie opinie?
    Przyłączam się do pytania.
    Ja jeździłem na wielosezonowych i jak ktoś lata mało, spokojnie i mieszka na płaskim to starczą.
    valcoonetti26 mam wrażenie ze ty to sie gazet naczytałeś i w życiu z taka oponą do czynienia nie miałeś

  8. #18
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    valcoonetti26 to jakiś oponiarz. Napisał jednego posta tylko tutaj

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    valcoonetti26 to jakiś oponiarz. Napisał jednego posta tylko tutaj
    Hehehe, no może. Sporo jeździłem na różnych oponach. Obecnie w 159 od prawie roku mam Goodyear Vector 4seasons i złego słowa nie dam powiedzieć. Bardzo dobra opona. Na śniegu sprawowała się bez problemów, nawet w górach. Miałem to szczęście tej zimy, że akurat spadł i przejechałem parę razy Salmopol Szczyrk/Wisła.

  10. #20
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Ford Mondeo 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nie jestem ,,oponiarzem". Wyraziłem tylko swoją opinię na temat, który poniekąd dotyczy również mojego bezpieczeństwa na drodze i moich dzieci z którymi często jeżdżę. Nie chciałbym uczestniczyć w kolizji wywołanej przez pozorne oszczędności drugiego kierowcy. Na oponach wielosezonowych jeździłem wiele lat temu i nigdy więcej tego nie powtórzę. Prawda jest taka, że tak zwana umownie ,,uniwersalna" mieszanka gumy nie sprawdza się w lecie (jest zbyt twarda, bardziej szumi i powoduje większe spalanie) i nie sprawdza się również w zimie. Tu z kolei nie jest dostatecznie twarda a przy dużych mrozach guma praktycznie traci swoje właściwości. O bieżniku w tej sytuacji nie ma co wspominać. Koncerny produkują opony zimowe nastawiając się głównie na zmianę mieszanki. Bieżniki są cechą drugorzędną i dopasowywaną indywidualnie do potrzeb. Bieżnik zaokrąglony po bokach i niższy nadaje się na ,,zachodnie" autostrady, gdzie osiąga się duże prędkości i droga rzadko jest pokryta śniegiem. Ja wybieram tylko opony typowe do zaśnieżonych dróg (kanciaste z wysokim bieżnikiem) z racji miejsca zamieszkania i to jest podstawowe kryterium mojej wizyty u wulkanizatora. Nie ,,promuję" żadnej marki, chociaż mając wybór wybiorę produkt z Finlandii. Nietrudno zgadnąć, że mają oni największe doświadczenie w tej materii.
    Jestem nowym użytkownikiem forum (z zamiarem wymiany samochodu na nową markę) i nie jest moją intencją powodowanie spięć - raczej chętnie skorzystam tutaj z wielu cennych porad.

Podobne wątki

  1. Opony letnie Federal SS 595 opinie osób które jeździły na takich
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 22:06
  2. Opony bieżnikowane lato - opinie
    Utworzone przez kbarann w dziale 147
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 08:44
  3. Opony letnie Maxxis - opinie
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:05
  4. Opony 18 opinie
    Utworzone przez marekkoczta w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory