Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Spotkanie z Czarną Blondyną , Szkoda Całkowita :<

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie Spotkanie z Czarną Blondyną , Szkoda Całkowita :<

    parę dni temu wyprzedzałem starą vectrę gdy znalazłem się równolegle do niej Blondyna postanowiła skręcić..... Efektem tego jest zniszczona Felga,przedni prawy błotnik,przednie prawe drzwi, przednie tylne drzwi i lekko mśniętny tylny błotnik... Ubezpieczyciel czarnej z TUW blondyny orzekł szkodę całkowitą ... Wartość auta wycenił na 5200 zł (śmiech na sali) i chce mi dać 1800 zł ....

    Czy mogę się w jakiś sposób domagać aby szkoda była uznana za częściową ? Chyba najlepiej byłoby przekazać sprawę do ASO ...i oni by się już z nimi użerali ...Aso wstępnie wyceniło koszty naprawy na 5k ...

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    nie chce uchodzic za eksperta od spraw ubezpieczen, ale wydaje mi sie, ze to od Ciebie zalezy co zrobisz z samochodem. To, ze ktos orzekl szkode calkowita, nie znaczy, ze nie masz prawa naprawiac samochodu. Wydaje mi sie, ze najlepiej byloby odstawic auto do dobrego warsztatu, albo tak jak piszesz do aso, przekazac im wszystkie informacje i papiery i zalatwic to bezgotowkowo - nie dostaniesz ani zlotowki, ale auto bedzie naprawione i to warsztat / aso bedzie sie drapalo z ubezpieczycielem o pieniadze

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Na pewno możesz się odwołać. Na pewno możesz ugrać więcej ale to zależy tylko i wyłącznie od tego jak to rozegrasz. Jak nie masz jaj do takich spraw lepiej się zdaj na kogoś. Jest teraz pełno takich firm. A jak potrafisz temat dobrze szarpnąć to trzeba zbombardować ich paragrafami i ekspertyzami.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar oskar_s
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Sportronic Azzurro Nuvola
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jest też możliwość naprawienia samochodu metodą kosztorysową w ten sposób, żeby Alfa była porządnie naprawiona i zyskać jeszcze jakieś pieniądze na szkodzie. Ale to wiąże się z większą ilością czasu, którą trzeba na to poświęcić. Tak jak pisze m4rk, najmniej problemowe rozwiązanie to oddanie samochodu do naprawy do dobrego serwisu i rozliczenie bezgotówkowe. Pamiętaj, żeby wynająć sobie auto zastępcze teraz, w końcu nie z Twojej winy jesteś pozbawiony środku lokomocji

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    białystok
    Auto
    .
    Postów
    14

    Domyślnie

    Przy szkodach z OC ubezpieczyciel odpowiada do 100% wartości auta, czyli jesli wyceniono Ci wartość auta na 5200 zł, a Ty naprawisz (i udokumentujesz) to za sumę niższą od tej kwoty (czyli poniżej 100% wartości auta), to ubezpieczyciel ma obowiązek zapłacenia tej sumy. Skoro ASO wstępnie cenę naprawy wycenia na okolo 5k, to zakładam, że spokojnie za tyle naprawisz, choć, rzecz jasna, być może nie będzie to ASO. Więcej i być może jaśniej na przykład tutaj : KLIK.
    Ostatnio edytowane przez avtarozne ; 26-06-2014 o 18:51 Powód: polska język trudna język

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Nie chce mi się z nimi walczyć ASO podjęło się wyzwania .. jeszcze sie dodatkowo felgi i zderzak załapał hihi


    na marginesie jest możliwe ,żeby 2 gen była z 99r . ?
    (http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-...tml#9cf26d18ee)
    Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 26-06-2014 o 19:04

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    na marginesie jest możliwe ,żeby 2 gen była z 99r . ?
    Jak sobie ktoś przełoży przód od polifta to wtedy jest to możliwe.
    TO autko kiedys nalezalo do kolesia Gino z AC, potem je ktos odkupil , pojezdzil pol roku i znowu widze wisi.
    [C

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    oddaj sprawę adwokatowi on to bardzo szybko wyprostuję.Moja spraw była jeszcze śmieszniejsza - szkoda była całkowita - tylko za auto warte ok 70 tyś zaproponowano mi 5000 zł . wydatek 100 zł i ubezpieczyciel wypłacił 29000 zł bez wydziwiania. próbują walną cię w rogi.poza ty masz prawo do naprawy auta w ramach OC do wartości pojazdu z przed kolizji TO TWOJE PRAWO

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Nie chce mi się z nimi walczyć ASO podjęło się wyzwania .. jeszcze sie dodatkowo felgi i zderzak załapał hihi


    na marginesie jest możliwe ,żeby 2 gen była z 99r . ?
    (http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-...tml#9cf26d18ee)
    Jak jeżdżę od urodzenia po DLU tej AR 166 przed/po FL nie widziałem

    Walcz z ubezpieczalnią, pierwsza wycena przeważnie jest wzięta na korzyść ubezpieczyciela.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Jak sobie ktoś przełoży przód od polifta to wtedy jest to możliwe.
    TO autko kiedys nalezalo do kolesia Gino z AC, potem je ktos odkupil , pojezdzil pol roku i znowu widze wisi.

    Reflektor rozbity , zawieszenie piszczy,ognisko rdzy przy błotniku tylnym no i nie gaszące się kontrolki od Erbagów i wtrysków ... jak na moje oko to coś w silniku nie ten tego i się pozbyć próbuje .. Tylko trochę za dużo jak na ten rocznik ...

Podobne wątki

  1. Szkoda całkowita
    Utworzone przez milkyyyy w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory