Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #7851
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    18,6% akcyzy vs. 3,1 robi robotę. To akurat 20 tys różnicy w przypadku Julii.

    Nawiązując do rodzinnych kombi - przejechałem się niedawno Mazdą 6 kombi z tego samego rocznika co moja Julka (2011): w jakości trzymania się autka kupy - słabo; w jakości prowadzenia i radości jady - przepaść. PO powrocie do AR od razu z tytułu odreagowania spalanie podskoczyło o 1,5

    ps: co prawda nic nie skrzypiało w zawieszeniu przy pokonywaniu leżących policjantów, ale przywalenie podłogą jest zdecydowanie gorszym dźwiękiem - trzeba było to robić co najmniej o 10km/h wolniej
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 07-06-2016 o 16:05

  2. #7852
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Po prostu chłopakom umknęło ze Alfa ma wrócić na swoje historyczne miejsce w tej tzw. klasie Premium a nie być zwykłym autem dla plebsu pokroju Mazdy (nie obrażając nikogo oczywiście) i próbują zaklinać rzeczywistość że to auto jest za drogie, że sie nie sprzeda itp.
    Zadam wam proste pytanie które moze uświadomi czemu to auto tyle kosztuje:
    RWD zaczynają sie np. Od 150000
    FWD zaczynają sie od 90000
    I teraz zastanówcie sie jakim cudem Alfa miała by byc plasowana w cenniku FWD? I zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da, napiszecie ze nie bedziecie doplacali tyle za napęd? Ok, to wypad, Mazda przyjmie was z otwartymi ramionami. To jest polityka producenta i koniec, Serdzio nie siedzi na forum AH i nie myśli teraz "k..wa, trzeba bylo jednak wystartować z cena 25000€ za QV...", chce wypozycjonowac ja tak a nie inaczej i mysle ze ma głęboko w swojej ciemni lamenty ludzi którzy porownuja ja do Mazdy i ich na to auto nie stać.
    Swoja droga to interesujące, placz ze auto wyglada jak BMW... To kosztuje tez jak BMW
    Czy stac czy nie stac ,to moze lepiej niech kazdy sam zajzy w swoja kieszen.

    Wyjdzie alfa na zywo i bedzie mozna porozmawiac konkretniej. Piejecie z zachwytu za autem,ktorego jeszcze w salonie nie ma,wiec obiektywizmu tu za grosz .
    Nie jestem gosciem,ktory mysli pierwszy raz o alfie,bo mialem je dwie. Nie jestem tez osoba ,ktora nie wie co to rwd,bo mam stare prawdziwe rwd i mialem ultra nowoczesne rwd,zatem o sobie moge powiedziec,ze jestem obiektywny.

    Adamku111,tez kalkulowalem 150 k za diesla z automatem i w miare wyposazonym.
    Pozostaje czekac do konca roku i poczatku nastepnego. Mysle,ze ceny i negocjacje beda bardziej elastyczne.

    Pozostalym zycze wiecej dystansu. Wiem,ze to forum alfy,ale przez ponad 6 lat mojej obecnosci tutaj,nigdy nie czytalem tak napompowanego i bezpodstawnego zachwytu. Ok,powrot do rwd,fajnie,nizsza masa,fajnie,dobry automat ,fajnie,dobre osiagi tez fajnie. Wiemy tylko tyle. Kazdy sie przejedzie i wtedy bedzie wiadomo,co to auto jest warte.
    Troche luzu panowie.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 07-06-2016 o 16:12

  3. #7853
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nikomu w kieszeń nie zaglądam, tak to po prostu wygląda.
    O tym żeby poczekać aż wyjdzie było pisane dawno temu jednak Wy dalej swoje, za drogo itp. więc nie odwracaj kota ogonem. Ja nie pieję bynajmniej nad tym autem tylko kompletnie nie rozumiem pretensji co do cen nie znając nawet auta. Piszesz o sobie "obiektywny", nie da się być obiektywnym zakładając od razu że auto jest "za drogie". To właśnie rynek i klientela zadecyduje czyim konkurentem będzie Giulia, Serdżio celuje w BMW, Ty w Mazdę, a że to on decyduje to właśnie dlatego ta cena jest jak najbardziej normalna a nawet niska w porównaniu do konkurencji w którą celuje producent, powtarzam - producent. I myślę że sztab Alfy zdecydowanie lepiej wie jaką cenę dać na rynek niż garstka malkontentów z forum. To trochę taka dyskusja jak z moim kumplem hejterem którego odpowiedzi wyglądają mniej więcej tak:
    - podobał Ci się film X?
    - ch..wy, nie widziałem

  4. #7854
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    18,6% akcyzy vs. 3,1 robi robotę. To akurat 20 tys różnicy w przypadku Julii.
    Poczekajmy więc na cennik benzyny 200KM, obciążony mniejszą akcyzą. Czysto teoretycznie ma szansę zacząć się od 110-120tys. , gdyby cena najtańszej benzyny była zbliżona do najtańszego diesla przed podatkami i akcyzą. Wtedy z dobrym wyposażeniem można się zmieścić w ok. 160tys.

  5. #7855
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Z reguły benzyny są w cenie trochę slabszych diesli, czyli 200KM bym powiedział w cenie 180KM diesla, ale odchodzi jeszcze ta nieszczęsna akcyza,więc może bliżej będzie wersji 150konnej?! Z drugiej strony oferowane 6,6s do 100km/h może mocno podbić cenę.
    Oby miło zaskoczyli.
    Pozdro,
    Bartas

  6. #7856
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Nikomu w kieszeń nie zaglądam, tak to po prostu wygląda.
    O tym żeby poczekać aż wyjdzie było pisane dawno temu jednak Wy dalej swoje, za drogo itp. więc nie odwracaj kota ogonem. Ja nie pieję bynajmniej nad tym autem tylko kompletnie nie rozumiem pretensji co do cen nie znając nawet auta. Piszesz o sobie "obiektywny", nie da się być obiektywnym zakładając od razu że auto jest "za drogie". To właśnie rynek i klientela zadecyduje czyim konkurentem będzie Giulia, Serdżio celuje w BMW, Ty w Mazdę, a że to on decyduje to właśnie dlatego ta cena jest jak najbardziej normalna a nawet niska w porównaniu do konkurencji w którą celuje producent, powtarzam - producent. I myślę że sztab Alfy zdecydowanie lepiej wie jaką cenę dać na rynek niż garstka malkontentów z forum. To trochę taka dyskusja jak z moim kumplem hejterem którego odpowiedzi wyglądają mniej więcej tak:
    - podobał Ci się film X?
    - ch..wy, nie widziałem
    Niczego nie odwracam. Za doposazoną giulie mozna kupic sporo innych ciekawych aut,w tym mercedesa c-klasę np,który wykonczenie ma na poziomie klasy wyzszej. BMW,merc i audi całymi generacjami budowaly swój wizerunek dochodzac do dzisiejszej elitarnosci,alfa chce to zrobic zaledwie jednym modelem,od razu rządając za niego cenę najwyzszego pułapu. Nie bronie alfie starania sie o klientów najbardziej wymagajacych,ale tez wstrzymuje sie z oceną,jako by giulia juz była realnym konkurentem najdrozszych,a nie tylko teoretycznym,którym w tej chwili w istotcie własnie jest.
    Przejedziemy sie i odczucia nabiorą koloru i wyrazistosci.

    Niekoniecznie celuje w mazde . W pułapie giulii 150-200 tys jest bardzo duzo ciekawych samochodów . Potrzeba wielkiego oddania marce,by slepo isc tylko w jej model. Motoryzacja mocno poszła do przodu tehchologicznie. ALfa do tej pory szczyciła sie prowadzeniem. Dzis samochody prowadza sie dobrze lub bardzo dobrze. Moze mój błednik nie jest mocno wyczulony,ale nawet koreanska mysl techniczna oferuje bardzo przyzwoite prowadzenie. Ciezko bedzie giulii zawalczyc z konkurencja,bo tak szczerze powiedziawszy,majac opcje wydania 190-200 tys ( bo tyle zakosztuje godna giulia),mozna myslec o c klasie,która mocno przemawia swoją estetyką i wykonczeniem,ze o prestizu gwiazdy na masce nie wspominajac. Sam przyznaj,że wybór byłby raczej nie korzystny dla alfy.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 07-06-2016 o 19:06

  7. #7857
    Użytkownik Świeżak Avatar Falarek
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR MiTo
    Postów
    223

    Domyślnie

    Tak popatrzyć na japońską konkurencję w klasie premium to taki Lexus IS czy Infiniti Q50 w sumie wypadają podobnie do Giulii. Brak kombi mała gama silników, diesel w Infiniti też 2,2litra (w Lexus do niedawna też był 2,2D), jedyny plus że obie marki oferują hybrydy.

  8. #7858
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Pozostalym zycze wiecej dystansu. Wiem,ze to forum alfy,ale przez ponad 6 lat mojej obecnosci tutaj,nigdy nie czytalem tak napompowanego i bezpodstawnego zachwytu.
    Temat od dawna jest "pompowany", i to bardzo długo w duchu, że nic z projektu 952, nazwanego ostatecznie Giulią nie będzie.

    Przychylne jej oceny wyrażane przez różnych forumowiczów są tu zwykle komentowane negatywnie przez te same osoby - stale w ten sam sposób. Czasami można więc mieć wątpliwości czy to forum Alfy. Zwłaszcza, jeśli odniesie się je do porównań z wpisami o Giulii (w wersji QV) na niektórych forach BMW.


    W końcu jest, w wydaniu jakiego mało kto się spodziewał od strony technicznej (celowo nie oceniam czy to dobrze czy źle, bo to pokaże czas).

    Natomiast moim zdaniem wersja QV daje w pełni uzasadnione podstawy do zachwytu.
    Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy AR miała ostatnio model konkurencyjny (nie piszę lepszy, tylko konkurencyjny) dla BMW M3.
    To dla każdego Alfistii powinien być powód do dumy (bez względu na jej cenę oraz to czy go na nią stać, piszę tylko i aż o dokonaniu technicznym).

    Dzięki niej cuore sportivo znowu nabrało prawdziwego znaczenia, a nie pozostaje jedynie wyblakłym wspomnieniem.

    O wyglądzie celowo nie piszę nic - bo jednym się podoba, innym nie. Jak to w życiu.

    Uśmiecham się tylko lekko, kiedy czytam te same wpisy odmawiające Giulii immanętnych i ikonicznych cech AR - mając pod ręką blisko 600 stronicową książkę Lorenzo Ardizio "Tutto Alfa Romeo" z 2015 zawierającą opis blisko 300 modeli, w różnych wersjach od 24 HP z 1910 r. po 4C z 2013 r. / 4C Spider z 2014 r.


    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Ok,powrot do rwd,fajnie,nizsza masa,fajnie,dobry automat ,fajnie,dobre osiagi tez fajnie. Wiemy tylko tyle.
    Komentarz w stylu Clarksona.
    Bardzo mi się podoba

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Troche luzu panowie.
    Takie apele tu nie działają.
    Początkowo sposób w jaki toczy się ten wątek wydawał mi się męczący w formie i często nieznośny w treści, ale...
    Może i lepiej. Przynajmniej Giulia nie jest nijaka, skoro budzi tak zdecydowanie skrajne i różne emocje.

    Wydzielenie w temacie Giulii części dotyczącej QV i pozostałych wersji być może ułatwiłoby śledzenie i moderowanie tych wątków, ale to zmartwienie moderatora.




    I mam nadzieję, że 156 i 159 to nie będą Twoje ostatnie AR r-performance.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 07-06-2016 o 20:02
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #7859
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W skrócie: QV - zachwyt, duma i cuore sportivo .

  10. #7860
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Ciezko bedzie giulii zawalczyc z konkurencja,bo tak szczerze powiedziawszy,majac opcje wydania 190-200 tys ( bo tyle zakosztuje godna giulia),mozna myslec o c klasie,która mocno przemawia swoją estetyką i wykonczeniem,ze o prestizu gwiazdy na masce nie wspominajac. Sam przyznaj,że wybór byłby raczej nie korzystny dla alfy.
    Z pewnością łatwo nie będzie.

    Nie wchodząc w bardzo istotne - ale opisane już tu szeroko kwestie serwisu oraz finansowania - AR powinna mieć "jakiś" dobry pomysł na wypromowanie swojego nowego modelu (np. w Polsce ktoś z centrali powinien poinformować naszych dealerów, że w ogóle taki jest ).

    155 była promowana poprzez sport.

    156 - poprzez styl i ciągle jeszcze sport.

    159 - poprzez styl, ale zabrakło już i sportu i - co przykre - cuore sportivo.


    Giulia Avanti!
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 07-06-2016 o 20:19
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory