Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 238

Temat: [147] Obniżanie zawieszenia

  1. #191
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Wrzucę tutaj swoje trzy grosze.
    Ryśka poza forum nie znałem wcale, dzieli nas niemalże 100km, widziałem się z nim raz od czasu do czasu coś po handlujemy jak to bywa wśród miłośników marki. Całkiem spoko gość, raz po raz dostal części bez kasy przelew robił później jak mu pasowalo, żadnych oszustw nie było.

    Natomiast mam dystans do części używanych i kupując je dopytuje w jakim jest stanie, wymiary czy sama opinie sprzedającego.
    Trzeba liczyć się z tym, że nowe to. Jest nowe, a używane nigdy nie będzie Nowe.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  2. #192
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@myk Zobacz post
    Podbijam moją wypowiedź bo od tego czasu nic się nie zmieniło, a że zbliża się sezon wiosenno-letni, kiedy wiele osób ciągnie do obniżenia zawieszenia, chce ich ostrzec przed pochopnymi decyzjami. Najważniejsza przestroga to kupowanie czegokolwiek od rychuslu89. Od niego właśnie zakupiłem ten żałosny zestaw za 280zł + wysyłka. Miał to być komplet H&R obniżający o 30mm. Jak to wygląda widzicie na zdjęciach z mojej poprzedniej wypowiedzi. Przez rok czasu wymieniliśmy dziesiątki wiadomości (mam zarchiwizowaną całą korespondencję), zwodził mnie miesiącami, że jak tylko będzie mieć inny tył to mi je wymieni i co? Nic. Jego wspaniałomyślne rozwiązanie ograniczyło się w szczytowym okresie ograniczyło się do możliwości zwrotu sprężyn. Spoko no nie? To podliczmy: montaż 4szt sprężyn 200zł + demontaż i montaż moich seryjnych 200zł + 2 x wysyłka. Innymi słowy rychuslu89 wraca do punktu wyjścia, a ja jestem w plecy 450zł i Alfa wygląda jak przed całą tranzakcją Proponowałem wymiane tyłu, gdzie i tak jestem w dupie bo muszę płacić za wymiane ale trudno. Nic z tego nie wyszło choć jeszcze trzy tygodnie temu wysyłał mi zdjęcia zestawu, który ma i na który się zgodziłem. Już leciał wysyłać...i cisza. Aha, dodam, że rychuslu89 starał się zrzucić winę na zakład, który wymieniał mi sprężyny bo mogli sprawdzić co wkładają. Pamiętajcie. Winny jest każdy, w tym forum alfaholicy bo dopuścili możliwość sprzedaży sprężyn przez rychuslu89, ja bo jak kupiłem powinienem zmierzyć, mechanicy, nawet kurier bo gdyby się rozbił po drodze to sprężyny nie dotarły by do mnie i nie było by sprawy, wszyscy tylko nie on, który oszukał przy sprzedaży. Ostatecznie Alfa wygląda jak wiecznie przeładowany wóz budowlańców, jeździ jakby zawieszenie było zespawane na sztywno, a amortyzatory tył umarły w pół roku jazdy (drugie pół samochód stał bo byłem za granicą). Decydując się na używane springi w pierwszej kolejności szukałem na forum klubowym wierząc, że nie trafię na jakiegoś handlarza z Janusz-złomex z olx, który wyśle mi niewiadomo co. Przeliczyłem się mocno i Wy, wszyscy potencjalni kupcy też uważajcie.
    Jest takie przysłowie, które posiadaczom Alf powinno być znane i nie powinni go lekceważyć.. wielu tu na forum juz nie raz sie nauczyło..
    " oszczędny dwa razy traci"
    Tak niestety Alfy się mszczą niemiłosiernie na właścicielu, gdy ten leci po łebkach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #193
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@myk Zobacz post
    a ja jestem w plecy 450zł i Alfa wygląda jak przed całą tranzakcją
    No bez jaj, a kto ma niby finansować Twoje eksperymenty? Jeżeli modyfikujesz auto to z pewnymi wydatkami liczyć się musisz, chciałeś tanio to trzeba było samem wymieniać, albo idź teraz do tego mechanika i powiedz mu że w sumie to auto wygląda jak przed robotą więc pracy to on właściwie nie wykonał i chcesz zwrot kasy. Tylko uważaj żeby Cię jego śmiech nie zabił.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #194
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 JTDM 16V
    Postów
    16

    Domyślnie

    panowie już zwariowałem po tych wszystkich postach i nie wiem co brać do AR 147 JTDM 16V
    Eibach Pro Kit 30/30
    AP Sportfarhwerke 40/30
    obecnie felgi 16 i na razie na takich zostanie, dodatkowo jak z amorem na springach z przodu -40mm.
    Gdzieś czytałem, że do seryjnych najlepiej -30mm ale sam miałem w E46 328 40/30 na seryjnym amorze i było ok, po prostu nie wiem jak w AR to wygląda.
    Dodatkowo sam silnik diesla jest dość ciężki i może za bardzo siądzie na -40mm - raptem to tylko 1cm :-)
    Co byście poradzili, doradzili

  5. #195
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Bym poszedł w najpewnijesze wyjśćie czyli ajbach.

  6. #196
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 FL 1.9 150KM 3d
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witajcie, moja alfa stoi na seryjnym, trochę już wysłużonym zawiasie. Przy wyższych prędkościach tył jest bardzo nie stabilny, auto nurkuje bardzo. Poza tym nie ma co ukrywać autko stoi bardzo wysyłki i wyglada to źle moim zdaniem.

    Po wielu godzinach spędzonych na forum doszedłem do wniosku, ze sama zmiana sprężyn nie wpłynie za bardzo na prowadzenie, wiec proszę o poradę w jaki sposób uzyskam najlepszy efekt w stosunku to niewysokiego nakładu, w internecie sporo rzeczy firmy TA. Zauwazyzelm ze bardzo tanie toto, jakieś opinie ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #197
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClearWater Zobacz post
    Witajcie, moja alfa stoi na seryjnym, trochę już wysłużonym zawiasie. Przy wyższych prędkościach tył jest bardzo nie stabilny, auto nurkuje bardzo. Poza tym nie ma co ukrywać autko stoi bardzo wysyłki i wyglada to źle moim zdaniem.

    Po wielu godzinach spędzonych na forum doszedłem do wniosku, ze sama zmiana sprężyn nie wpłynie za bardzo na prowadzenie, wiec proszę o poradę w jaki sposób uzyskam najlepszy efekt w stosunku to niewysokiego nakładu, w internecie sporo rzeczy firmy TA. Zauwazyzelm ze bardzo tanie toto, jakieś opinie ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Miałem podobne zachowania auta , jak te które opisujesz.
    Zdecydowałem się kupić nowe amorki (Kayaba ) , poduszki SNR , Kayaba , sprężyny Pro Kit Eibach.
    Wszystkie problemy ustały.

    Nie oszczędzaj na zawieszeniu.
    Zastanów się czy będziesz korzystał , z regulacji wysokości w zawieszeniu gwintowanym , to po pierwsze.
    A po drugie , trochę tutaj się naczytałem o tym gwincie od ludzi którzy raczej jakieś pojęcie mają w tym temacie i podziękowałem.
    Ważniejsze jest dla mnie prawidłowe zachowanie auta itd. aniżeli obniżenie za wszelką cenę.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #198
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClearWater Zobacz post
    Po wielu godzinach spędzonych na forum doszedłem do wniosku, ze sama zmiana sprężyn nie wpłynie za bardzo na prowadzenie, wiec proszę o poradę w jaki sposób uzyskam najlepszy efekt w stosunku to niewysokiego nakładu, w internecie sporo rzeczy firmy TA. Zauwazyzelm ze bardzo tanie toto, jakieś opinie ?
    Miałem styczność w AR 147 i z gwintem TA i kitem (amory + sprężyny) firmy vogtland i uważam, że zestaw vogtlanda to najsensowniejszy wybór do 147 pod względem cena/jakość/prowadzenie. W gwincie TA były tylko dwa plusy: tanio i niski. Auto jak taczka mega sztywne tłumienie praktycznie nie istniało. Za to na vogtlandzie trochę sztywniej niż seria ale nadal z zachowaniem komfortu i dobrego tłumienia. Szkoda, ze do Brery vogtland nie robił całych kitów bo aktualnie mam Eibacha + KYB i z vogtlanda w 147 byle bardziej zadowolony.

  9. #199
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Potwierdzam slowa plywaka, po jego opini kilka lat temu mialem tez kit vogtlanda i bylem bardzo zadowolony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #200
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 FL 1.9 150KM 3d
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, obejrzałem pare zdjęć i wydaje mi się, ze wysoko stoi, chciałbym obniżyć o ok.40 mm/45mm bo na 30 będę szybko czuł niedosyt [emoji3]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] obniżanie zawieszenia a komfort jazdy ??
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:54
  2. Obniżanie AR 156
    Utworzone przez sebsoniki w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 21:56
  3. 156 - 2.5 V6 Wymiana zawieszenia ;D
    Utworzone przez Pfourul w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 21:39
  4. [164] Obniżanie zawieszenia
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 17:33
  5. [145] zawieszenia
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory