Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Temat: 4HP20 Sportronic. Po przełaczeniu na D lub R, nie jedzie

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR166 3.0 Sportronic
    Postów
    1

    Unhappy Nie jedzie na D, AR166 awaria ASB 4HP-20

    Cytat Napisał Lesterek Zobacz post
    Witam
    Problem w mojej Belli (AR 166 3.0 V6 Sportronic) zaczął się dzisiaj rano.
    Rano po ok 15km i nagrzaniu silnika, skrzynia przestała ciągnąć na D, tak jakby sama zrzuciła na N i zaświeciła się kontrolka otwartej klapy. Laweta... Na ICS brak błędów, na P skrzynia trzyma napęd. Na R,N,D zachowuje się jak na N. Na wyświetlaczu poprawnie pokazuje położenie lewarka również przełączenie na Sport, ale nie reaguje na ręczną zmianę biegu. W tunelu lekko wilgotno. Na półosi widoczny olej, ale nie przesadnie dużo. Macie jakieś pomysły, sugestie.
    Z góry dzięki.
    Witam!
    Wczoraj mnie spotkał taki sam problem ze skrzynią. Jeździłem cały dzień, (skrzynia zawsze działała płynnie, nic nie stukało i nie pukało), wjechałem na podwórko by zaparkować i nagle obroty mi wystrzeliły - tak jak na N...Zwróciłem się do panów od automatycznych skrzyń w Długołęcę (asb-dlugoleka. pl), za 100kę zabrali mi auto. Pod koniec dnia telefon - uszkodzenie mechaniczne skrzyni, naprawa 5k, wymiana 1,5k+oleje. Przyczyn nie powiedzieli. Czy rzeczywiście powinienem rozbić skarbonkę i szukać innej skrzyni, może jednak sprawa w elektronice? Z góry wdzięczny za pomoc!

    AR 166 3.0 V6 Sportronic

  2. #82
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Z ceną remontu przesadzili. Ale ten serwis nie jest ani tani ani miły. Nie kojarzę też żadnych pozytywnych opinii o nich (od strony alfy).
    Na pytanie czy i co się opłaca to tylko Ty sam możesz sobie odpowiedzieć.
    Jeżeli chodzi o diagnozę to jeżeli sam się na tym nie znasz to nic Ci po naszych radach. Serwis i tak Cię wyśmieje za pouczanie i auto wypchnie za bramę.
    Możesz spróbować inny serwis ASB - Tiger Serwis na Jeleniogórskiej. O nim przynajmniej znam pozytywne opinie. Sam byłem tam na diagnozie z podejrzeniem uszkodzonej skrzyni automatycznej. Gość zamiast nabijać na mnie kasę to zrobił sprytne rozeznanie. Wyszło że to nie wina skrzyni i za dobrą radę i dzień na podnośniku zapłaciłem 50zł.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 30-04-2016 o 13:09

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    Dobra. U mnie sprawa po ponad trzech miesiącach stania sprawa jak narazie rozwiązana. Po kolei: po sprawdzeniu elektryki i kompa postanowiłem od forumowicza kupić skrzynie - jeździłem dawca i było ok choć jak się potem okazało za krótko jechałem. Skrzynia wraz z uszkodzonym konwerterem trafiła na warsztat a na następny dzień zawiozlem alfe.po zrzuceniu skrzyni okazało się ze zerwalo śruby od sprzęgła i dlatego nie było napędu. Na warsztat dojechalo sprzęgło po regeneracji i złożone do kupy. Po odpaleniu wycie i rzezenie , po wyjeździe z warsztatu po 200 m straciłem napęd. Gasilem i odpalalem aby wrucic na warsztat. Diagnoza - źle zregenerowane sprzęgło bo na skrzyni przecież jeździłem. Sprzęgło pojechało i wrucilo. Alfa złożona i dalej to samo. Wyje rzezi i po 2 km pada napęd. Alfa z powrotem na warsztat. Zdecydowałem ze wkładamy moja skrzynie i zregenerowane sprzęgło. Odpalenie i cisza. Zrobiłem 15 km i grzalem pół godziny przed jazda. Teraz alfa się składa w środku i ładowanie aku. Jutro mam nadzieje ze będzie długa jazda testowa.
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witam podepnę się pod temat... a wiec mam spory problem bo pewnego dnia odpaliłem silnik ale zero reakcji na gaz jak wrzuciłem wsteczny to myślałem ze dzwona zaliczyłem tak szarpało podczas zmiany biegu, wyłączyłem silnik i włączyłem za 3 razem udało mu się uruchomić tak żeby dojechać do domu w miarę normalnie ... jak podłączyłem pod kompa to takie błędy wywaliło 3C 0E 02 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błedy.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	72.9 KB
ID:	229551
    dziś sprawdziłem olej odkręcając śrubę tą poziomą na włączonym silniku i jest trochę się ulało

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    A sprawdzałem pod tunelem czy sucho? Może nawet jak sucho to otwórz kompa i zobacz- poprzednikowi mogło cieknac. Sprawdź też dużą wtyczkę okrągłą na skrzyni i przeczysc ja

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    wszystko wyczyszczone wtyczki na skrzyni jak i duża wtyczka w tunelu wyciągnąłem ten sterownik niby suchy przeczyściłem kontaktem i nic po podłączeniu wszystkiego dalej to samo jest błąd i komputer widzi te błędy jako przejściowe/obecne tylko mi świeci check a nie kontrolka skrzyni ale błędy są na skrzyni jak podepnę pod kompa ... tak wygląda tunel niby coś tam leciało bo wszystko takie zapaćkane Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170605_171514.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	90.9 KB
ID:	229659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170605_172339.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	67.2 KB
ID:	229660

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    jest działa już... został jeden błąd z którym miałem kiedyś problem bo czasami wyłączało mi ASR ktoś coś wie co może być ?

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    To napisz co zrobiłes dla potomnych a poza tym jaki błąd Ci pozostal

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    A więc na pierwszy rzut idzie sterownik odkręcamy boczki tunelu i wykręcamy taki duży srebrny sterownik z dużą czarna wtyczka ja go dałem do ciepłego żeby ewentualnie wyschną następnie bierzecie jakiś płyn do czyszczenia styków ja użyłem kontaktu dobrze czyści i szybko się usuwa przeczyściłem wszystkie styki te na wtyczce jak i na sterowniku potem wziąłem się za skrzynie dla lepszego dostępu ściągnąłem sobie rurę od filtra ... na górze skrzyni widać taką spora czarna okrągła wtyczkę przekręcamy w lewo i wychodzi tam miałem trochę osadu też dobrze przeczyściłem kontaktem tą i 2 inne mniejsze wtyczki które od niej odchodziły dla pewności ... na koniec tego przedmuchałem kompresorem żeby na pewno nic tam nie wleciało ... podłączyłem kompa wykasowałem już nieobecne błędy i jak na razie jeździ

    ale został mi jeden błąd który od dłuższego czasu mnie meczy czasami ostatnio rzadziej rozłącza mi ASR sam z siebie i działa dopiero po wyłączeniu i włączeniu silnika komputer pokazał to...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad4.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	229681
    jak ktoś miał już coś takiego proszę o pomoc

Podobne wątki

  1. Jakie podświetlenie PRND - Sportronic 4HP20 ?
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 09:02
  2. Wsady ecu 3.0 V6 Sportronic 4HP20
    Utworzone przez jendger w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 19:13
  3. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00
  4. Koło zamachowe - 4HP20 Sportronic '99 3.0
    Utworzone przez gms247 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 15:18
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory