Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Pomocy alfa romeo 159 2.4 JTD

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Potwierdzam wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą zrób test płynu chłodniczego.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD 200KM 2007r
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam ponownie po dłuższej przerwie, oddałem samochód do innego mechanika. Głowica została sprawdzona i okazuje się że nie była pęknięta a uszczelka była cała. Co zauważono:
    1) Pominięty obieg chłodniczki oleju
    2) Druga sprawa to brak jednej tulei mocującej na którą zachodzi głowica, druga tulejka luźna (urwana) prawdopodobnie nie od tego. (zdj1)

    3) widać oznaczenia na tłokach wyryte : I, II, III, IV ... czyli widać że był rozbierany.

    I teraz jakie zostały podjęte działania:
    1) mechanik powiedział by na razie nie wyciągać silnika by sprawdzić blok silnika, więc do toczy takie tulejki gdzie później już na nowo splanowaną głowicę nałoży na to z nową uszczelką.
    2) też na chwile obecną powiedział by tej chłodnicy oleju nie ruszać tylko sprawdzić jak samochód się będzie zachowywał
    3) Dodatkowo zostały zrobione również uszczelniacze zaworowe.

    W tym tygodniu mam odebrać samochód i zobaczymy co to będzie , ale też mam pytanie do Was drodzy alfaholicy. Co to może jeszcze być? Czy to może być problem z tymi tulejami? mechanik powiedział również że mogła być źle splanowana, może któryś z kolegów miał jakieś przeżycia podobne. Pozdrawiam serdecznie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0134.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	119.2 KB
ID:	164948   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0134.jpg
Wyświetleń:	891
Rozmiar:	119.9 KB
ID:	164949  
    Ostatnio edytowane przez chodak ; 27-04-2015 o 17:51

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    była Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDM 2007r, jest Peugeot 508
    Postów
    72

    Domyślnie

    Mam tą samą dolegliwość, moja stoi już u mechanika ale jeszcze nie ruszona. Też się grzała ale u mnie poszedł jeszcze biały dym z wydechów. Jak coś się dowiem od mechanika to dam znać

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Cytat Napisał chodak Zobacz post
    1) Pominięty obieg chłodniczki oleju
    Cytat Napisał chodak Zobacz post
    2) też na chwile obecną powiedział by tej chłodnicy oleju nie ruszać tylko sprawdzić jak samochód się będzie zachowywał
    Nie wiem czy to jest mądre. Wysoka temperatura oleju to krok w stronę pękniętej głowicy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Czy na uszczelce pod głowicą widać było ślady uszkodzenia? Czy udało się ustalić, że przyczyną grzania były spaliny w układzie chłodzenia?

    ZTCP to chłodnice oleju w 2.4 lubią cieknąć i są towarem deficytowym na rynku wtórnym. Wiem, że wydanie 1000 zł na nową część boli, ale takie oszczędności na takim istotnym elemencie to druciarstwo i powinno być karane.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    U mnie w tym silniku o którym mowa,pęknięcia były w kanalikach,które nie były widoczne,dopiero sprawdzenie jej pod ciśnieniem w odpowiednim zakładzie ujawniło wady.Objawy były identyczne jak w pierwszym poscie autora.Podczas remontu silnika okazało się że był już rozbierany(4 letni motor).

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vakos8
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Klucze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDM 200km, była 147 1.9JTD 115km
    Postów
    56

    Domyślnie

    ostatnio przechodziłem to samo. W tym motorze uszczelka jest metalowa, ciężko ją wydmuchać. U mnie pompowało bardzo węże, rozszczelniała się chłodnica i węże przez to ciśnienie. Przed ściągnięciem głowicy posprawdzane było wszystko co tylko było możliwe. Po ściągnięciu okazało się że głowica pęknięta w 6 miejscach (między zaworami). Okazało się że tylko jedno pęknięcie doszło do płaszcza wodnego. Starej nie regenerowałem, zakupiłem nową. Dokładnie jak pisał kolega wyżej, większości pęknięć nie będzie widać z zewnątrz. Trzeba oddać ją na sprawdzenie do konkretnej firmy wtedy wiemy wszystko. Dziwi mnie tylko fakt że Tobie gotuje płyn, bo u mnie podczas obciążenia silnika temperatura na wskaźniku spadała.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Z ciekawości, ile taka nowa głowica?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vakos8
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Klucze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDM 200km, była 147 1.9JTD 115km
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    Z ciekawości, ile taka nowa głowica?
    troche źle to ująłem, głowica nie jest nowa (ze sklepu). Zakupiłem głowicę używaną, lecz gotową do założenia. Z nowymi zaworami, sprężynami, uszczelniaczami, gwarancją. Cena 1400zł + zwrot starej.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że stara nie nadawała się do regeneracji? Ciekawe, czy ta, którą kupiłeś, nie była spawana.
    Dużo już zrobiłeś bo remoncie?

Podobne wątki

  1. [145] Alfa romeo 145 ! POMOCY !!
    Utworzone przez ProblemAlfa145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory