Strona 19 z 37 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 361

Temat: [156] glosniki

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Prosta odpowiedź - Twoje radio daje jakieś 4x16W RMS a głośniki mają każdy po 60W RMS. Jak to ma ruszyć ten głośnik ? To typowe głośniki pod wzmacniacz i to nie pierwszy lepszy z brzegu.
    No wlasnie,tez tak pomyslalem ze moze to byc wina braku wzmacniacza.Trzeba bedzie zbierac kaske na jakis dobry wzmacniacz i moze jakis sub do bagaznika.

    Wysłane z mojego Nexus 4

  2. #182
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD MJet 140km 2003
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nawiązując do moich wcześniejszy postów. Jestem po instalacji Helix B62C przód oraz B6X tył. Powiem, że kosztowało mnie to sporo pracy nie wiem czy coś robiłem nie tak czy były jakieś inne rozwiązania ale przykładowo, żeby zainstalować gwizdki z przodu w miejscu oryginalnych musiałem w tym plastiku wydrążyć znaczy powiększyć otwór! niby w zestawie do gwizdków helixa są dwie maskownice które można wybrać i dopasować ja kombinowałem i ni w ząb nie pasowało nic żeby nie wiercić nie wiem co było nie tak... mam zdjęcie jaką dziurę drążyłem jakby ktoś był zainteresowany to mi zajęło 3godziny. Z przodu oczywiście maty butylowe 50cm na 75cm także poszło sprawnie. Jeśli chodzi o tylny zestaw B6X to miałem taki problem, że po wymianie (bez wytłumienia) wszystko zaczęło trzeszczeć jeśli dałem na radiu basu na maxa. także od nowa ściągałem tapicerkę i wypełniałem te newralgiczne punkty pianką - pomogło już nic nie trzeszczy!!!.
    Generalnie jestem zadowolony z zabiegu za 600zł głośniki plus maty można mieć przyjemnie grający sprzęt. bass jest całkiem odczuwalny, że się tak wyrażę ale... jeśli ktoś tak jak ja chce czasem mieć emiter sejsmiczny i jak włączy np https://www.youtube.com/watch?v=HMUD...713C70BA91BD6E to żeby żołądek wykręcało i po 3min żygać się chciało no to niestety wyżej wymienione zestawy tego nie dadzą. Nie wiem czy jakikolwiek zestaw w drzwiach na to pozwoli. Ja w bagażniku mam potwora z Loch Ness także jak żonka i dzieci wysiądą to... mogę się zrelaksować
    pozdrawiam
    i Helix B62C przód oraz B6X tył POLECAM

  3. #183
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Pakowanie głośników z tyłu to marnownie kasy, niszysz sobie całą scenę, plus mając tam gorszej jakości przetworniki psujesz jakość dźwięku...
    Ja mam zrobiony porządnie sam przód i z tyłu nikt nie narzeka na brak dźwięku..

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #184
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD MJet 140km 2003
    Postów
    17

    Domyślnie

    Coś w tym jest. Ale i tak golego tylu nigdy bym nie zostawił. Dwa nie wiem do końca o jakiej scenie mówisz z przodu system odseparowany za 250zl to wiesz scenę to ja mam jak pójdę do teatru a nie w trzeszczacej Alfie. To tylko moja taka mala dygresja

    Sent from my C6603 using Tapatalk

  5. #185
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Zamiast wywalać kasę na głośniki z tyłu trzeba było dorzucić do tych z przodu

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  6. #186
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Zamiast wywalać kasę na głośniki z tyłu trzeba było dorzucić do tych z przodu
    +1

    Zgodnie ze sztuką na pewno drzwi powinny być bardzo dobrze wygłuszone. Poza tym dobry system odseparowany na przodzie i odpowiednio zasilony potrafi zastąpić pełen setup z subwooferem w bagażniku.

  7. #187
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matixjaw
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 Jtdm 165km 380nm
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Zamiast wywalać kasę na głośniki z tyłu trzeba było dorzucić do tych z przodu
    ja mam przód i tył założony, przy dobrym dostrojeniu gra dużo lepiej niż sam przód

  8. #188
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał matixjaw Zobacz post
    ja mam przód i tył założony, przy dobrym dostrojeniu gra dużo lepiej niż sam przód
    Ekhm, powiedz to profesjonalistom budującym jakościowe car audio.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  9. #189
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matixjaw
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 Jtdm 165km 380nm
    Postów
    61

    Domyślnie

    ile ludzi tyle opini, 1/2 twierdzi że nie warto wsadzać głośniki na tył, reszta twierdzi że warto

  10. #190
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Na przykladzie - idziesz na koncert. Gdzie masz scene, z przodu czy z tylu? Wiem, ze porownanie srednie, natomiast jedyne co ma sens z tylu to subwoofer(chociaz nie zawsze jest potrzebny) - tylko dlatego, ze ponizej pewnej czestotliwosci nie da sie okreslic skad pochodzi dzwiek a audio stroi sie tak, zeby scena byla slyszalna ciut z tylu i lekko nad kierownica. Ale do tego trzeba porzadnego procesora dzwieku... I odpowiedniego sprzetu do ogarniecia tego.

    Sent from my BlackBerry 8900 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory