Strona 76 z 91 PierwszyPierwszy ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 909

Temat: Awaria silnika 2.0 170KM

  1. #751
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Każdy kto jeździł autem ze wskaźnikiem temp. oleju wie, że długa jazda na autostradzie zwiększa temp. oleju. Im wyższa prędkość tym bardziej. Sporo zależy od jakości oleju oraz silnika.

  2. #752
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    no to niech ktoś kto jeździ z takim wskaźnikiem napisze jakie są realne temperatury, bo wlepy pana redaktora, albo info z forum interii mnie nie przekonują.

  3. #753
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    U mnie to zależało od prędkości i oleju. Od 100 do 140 stopni. Ale dotyczy to silnika francuskiego xu10j4rs.

  4. #754
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Im szybciej jedziesz tym lepiej działa tez chłodzenie, więc... Funkcja dwóch zmiennych

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    U mnie to zależało od prędkości i oleju. Od 100 do 140 stopni. Ale dotyczy to silnika francuskiego xu10j4rs.
    Te 140 to chyba na północnej pętli ringu. Przy stuczterdziestuiluś nowoczesne samochody odcinają moc.

  5. #755
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    Aha: "W czasie jazdy przez długi czas ze stałym, dużym obciążeniem przy wysokiej temperaturze z oleju odparowują lekkie frakcje (m.in. paliwo), wypalają się nagary, zmniejszają się przedmuchy"

    Może nie demonizujmy samej prędkości, bo chodzi raczej o obciążenie silnika. A jeśli ktoś uważa że jazda ze stałym obciążeniem w zakresie (strzelam) 75% maksymalnego wpływa na olej tak czy owak, to wypadało by żeby udokumentował to twierdzenie chociażby jakimś wykresem degradacji oleju w funkcji obrotów silnika, czy czymś tam. Inaczej to ruszanie powietrzem.

    Oczywiście że turlanie się 120 na piątce/szóstce będzie mniej obciążające, ale nie róbmy z samochodu kapliczki, bo to w końcu tylko narzędzie. Zresztą nie wiem jak włosi, ale niemcy mieli chyba w zwyczaju projektować silniki tak żeby mogły pracować pod ciągłym obciążeniem "autostradowym".
    Pięknie wyrwałeś zdanie z kontekstu...to ja wlepię cały akapit.

    Jazda po mieście: nie należy wyłączać mocno rozgrzanego silnika – warto pozwolić mu się schłodzić. Uwaga: temperatura oleju nie jest tożsama z temperaturą w układzie chłodzenia – olej może być dość „chłodny” podczas jazdy w korku, a układ chłodzenia bliski eksplozji (na autostradzie odwrotnie – układ chłodzenia daje łatwo radę, olej osiąga skrajne temperatury). W czasie bardzo ostrej jazdy lepiej wyłączyć system start-stop. W silniku wyłączanym na gorąco dochodzi do zwęglenia oleju w kanałach olejowych, co ogranicza ich przepustowość. To, że turbiny w jednostkach ze start-stopem mają często chłodzenie wodne, nie do końca załatwia sprawę. W autach używanych tylko w mieście interwały „olejowe” należy skrócić co najmniej o 25 proc.
    Jazda autostradowa: jest najmniej obciążająca dla oleju silnikowego, za wyjątkiem sytuacji, gdy poruszamy się w granicach prędkości maksymalnej. W czasie jazdy przez długi czas ze stałym, dużym obciążeniem przy wysokiej temperaturze z oleju odparowują lekkie frakcje (m.in. paliwo), wypalają się nagary, zmniejszają się przedmuchy.
    Jazda sportowa: w takich warunkach temperatura oleju silnikowego, a także poszczególnych elementów silnika jest wyższa niż w normalnych. Olej może nawet „przypalać się” np. w turbosprężarce, co wyjątkowo szybko prowadzi do jego zużycia. Kierowcy, którzy wykorzystują maksymalne możliwości silnika, powinni skrócić dystans pomiędzy wymianami oleju co najmniej o połowę.

    A Włosi mają ograniczenie prędkości na autostradzie więc posądzanie ich o przygotowywanie aut do gnania autostradami jest bezpodstawne.
    No właśnie auto to nie kapliczka...to po co drążycie temat przez 80 stron? Popsuło, naprawić i doopy nie zawracać, jak, dlaczego , po co, a co na tuner....
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #756
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Nie mam silnika 2.0 jtd
    I nie pałam miłością do tunerów / z przyczyn wiadomych kto czyta czasem moje tematy/
    Ale mam pytanie z innej beczki takie zdroworozsądkowe.
    Czy jak będziemy mieli luz na jednym wahaczu to przyspieszy to zużycie pozostałych części zawieszenia?
    Większość odpowie twierdząco.
    A teraz przełóżcie to analogicznie na luzy zbyt duże w silniku a w 2.0 jtd to luz sworznia.
    I teraz znów zdroworozsądkowo przemyślcie co jest skutkiem a co przyczyną.
    I jeszcze jedno -
    tłoki do tych naszych fiatowych alf robione są byle gdzie i z byle czego obliczone tak ,ze mają wytrzymać te 400000 km przy NORMALNEJ eksplotacji.
    Czy podnoszenie mocy o 30 % i więcej można zaliczyć do normalnej eksploatacji?
    No i wracamy do najbardziej bolącej sprawy przebieg.
    Nie jest żadną tajemnicą ,że liczniki są cofane i cofane są również na życzenie kupującego.
    Cofane są również dlatego ,że Polacy tego chcą świadomie czy też nie.
    Bo wiara ,że 159 jest oddawana z psi pieniądz przez helmuta ,który jeżdził tylko do kościoła i super marketu jest tak silna ,że szkoda gadać i jeszcze płakał jak oddawał .
    A wystarczy wejść na byle jaki portal u niemców ,holendrów .belgów i zobaczyć ,że 159 za podobną kasę jak u nas ma przebieg 2 lub trzy razy wyższy.
    I jak słyszę te biadolenie ,że coś się wysrało po 50 tyś i jest to wina programu to mnie śmiech ogarnia.
    Ludzie co wy jesteście inteligentni inaczej czy jak?
    Myślicie ,że gdyby była możliwość podniesienia mocy przez fabrykę /co rozszerzyło by paletę silników/ to fiat by tego nie zrobił.Zrobiłby to na 100%
    bo tam w Makaronii to nie idioci?
    Ale widocznie się to nie opłacało bo drastycznie zmniejszyło by to i przebieg maksymalny i koszt przeglądów .
    Gdyby te silniki wysrały by się no powiedzmy 500 km po chipie to by było mocno podejrzane ale po 50 tyś!
    Nie popadajmy w paranoję.
    PS.Jest ryzyko jest zabawa a ,że czasem boli, trudno skoro chciało się więcej KM -brutalne ale prawdziwe






    Krrooooopka!

  7. #757
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    No właśnie auto to nie kapliczka...to po co drążycie temat przez 80 stron? Popsuło, naprawić i doopy nie zawracać, jak, dlaczego , po co, a co na tuner....
    To nie ja zacząłem

    Że zdanie wyrwane z kontekstu to się zgadzam.

    Tu jest troche "food for thought": http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=70&t=195831

    Ja jadąc 250-280 przez 20-30 kilometrów nie osiągnąłem więcej niż 130 stopni

  8. #758
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    A jakie temp oleju w 159 są uzyskiwane przy prędkościach max?

  9. #759
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    To nie ja zacząłem

    Że zdanie wyrwane z kontekstu to się zgadzam.

    Tu jest troche "food for thought": http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=70&t=195831



    [/FONT][/COLOR]
    I znowu wyrwałeś z kontekstu
    Kierownik z BMW ma problem z temp oleju i drugi mu zwraca uwagę, że może nie mieć chłodnicy oleju, co przy uszkodzonym aucie z USA jest prawdopodobne.

    Dla kolegi co pytał o analizę temp. oleju itd.itp....w BMW przy 149 stopniach silnik wchodzi w tryb awaryjny. Pamiętam swój epizod z rajdowym Peugeotem gdzie mechanicy zwracali mi uwagę , żebym kontrolował temp oleju i starał się chłodzić przy dojściu do 140 stopni.


    Ponawiam pytanie...czy 2,0 JTDM ma chłodnicę oleju?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #760
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Pięknie wyrwałeś zdanie z kontekstu...to ja wlepię cały akapit.

    Jazda po mieście: nie należy wyłączać mocno rozgrzanego silnika – warto pozwolić mu się schłodzić. Uwaga: temperatura oleju nie jest tożsama z temperaturą w układzie chłodzenia – olej może być dość „chłodny” podczas jazdy w korku, a układ chłodzenia bliski eksplozji (na autostradzie odwrotnie – układ chłodzenia daje łatwo radę, olej osiąga skrajne temperatury). W czasie bardzo ostrej jazdy lepiej wyłączyć system start-stop. W silniku wyłączanym na gorąco dochodzi do zwęglenia oleju w kanałach olejowych, co ogranicza ich przepustowość. To, że turbiny w jednostkach ze start-stopem mają często chłodzenie wodne, nie do końca załatwia sprawę. W autach używanych tylko w mieście interwały „olejowe” należy skrócić co najmniej o 25 proc.
    Jazda autostradowa: jest najmniej obciążająca dla oleju silnikowego, za wyjątkiem sytuacji, gdy poruszamy się w granicach prędkości maksymalnej. W czasie jazdy przez długi czas ze stałym, dużym obciążeniem przy wysokiej temperaturze z oleju odparowują lekkie frakcje (m.in. paliwo), wypalają się nagary, zmniejszają się przedmuchy.
    Jazda sportowa: w takich warunkach temperatura oleju silnikowego, a także poszczególnych elementów silnika jest wyższa niż w normalnych. Olej może nawet „przypalać się” np. w turbosprężarce, co wyjątkowo szybko prowadzi do jego zużycia. Kierowcy, którzy wykorzystują maksymalne możliwości silnika, powinni skrócić dystans pomiędzy wymianami oleju co najmniej o połowę.

    A Włosi mają ograniczenie prędkości na autostradzie więc posądzanie ich o przygotowywanie aut do gnania autostradami jest bezpodstawne.
    No właśnie auto to nie kapliczka...to po co drążycie temat przez 80 stron? Popsuło, naprawić i doopy nie zawracać, jak, dlaczego , po co, a co na tuner....
    No właśnie jak widać w ostatnim zdaniu tego artykułu co wkleiłeś, jest wyraźnie napisane "Kierowcy, którzy wykorzystują maksymalne możliwości silnika, powinni skrócić dystans pomiędzy wymianami oleju co najmniej o połowę". I ten dystans jest skrócony co najmniej o połowę bo w większości wymieniamy po 10-15 tys a instrukcja mówi o 30...mój już były diesel przez 3 lata był goniony 4 dni w tygodniu po autostradach i w 90% przejazdów miałem tempomat na 170-180 km/h zrobił w tym czasie 130 tys km i nie było żadnych problemów z nim....dwumas i turbo robiłem przy 207 tys km przebiegu i nie dlatego że padło tylko z racji częstych wyjazdów na Bałkany służbowo, a były już jakieś oznaki i dzwięki sugerujące wymianę za niedługo i nie chciałem tego robić np w bośni lub serbii ... chyba, że ktoś ma komunikat o niskim ciśnieniu oleju, lub wymienia co 30 tys to może wtedy silnik tego nie ogarnie i to Mu nie służy(auto jeździ dalej i ma sie dobrze kumpel nim jeździ)....co do temperatury oleju...mam teraz w JTS-ie podgląd i ostatnio przy 160 km na autostradzie po przejechaniu jakiś 50 km temperatura oleju była miedzy 100 a 110 już się nie zwiększała.
    Nie wciskajcie kitu, że taka prędkość na 2.0 czy 1.9 to dużo....chyba, że dużo poniżej V-max
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup używanej Julki 2.0 170KM czy 1.4 170KM
    Utworzone przez ziomek1988 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 16:10
  2. [GTV] Awaria silnika
    Utworzone przez Hostac w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 17:09
  3. 1.9 JTDm awaria silnika?
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 11:05
  4. [145] awaria silnika
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 08:32
  5. [146] awaria silnika
    Utworzone przez żylak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory