Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wkręca się na obroty ale mocy brak

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Angry Wkręca się na obroty ale mocy brak

    Witam, mam następujący problem. Gdy wdepnę pedał gazu w podłogę to mimo gigantycznej turbodziury (pewnie problem z geometrią) obroty w końcu lecą do góry jak szalone, silnik wyje, a Alfa... no właśnie... niby jedzie ale 140km to na pewno nie jest. Na światłach albo ruszam naprawdę agresywnie (...i wtedy jadę niewiele szybciej niż pozostali) albo zostaję w tyle. Kiedyś Alfik potrafił nawet troszkę wcisnąć w fotel, teraz te uczucie jest mi kompletnie nieznane. Mam wrażenie, że im silnik mocniej rozgrzany tym gorzej. Jak jest zimny to zbiera się zdecydowanie lepiej (mimo, że nie przekraczam 2,5-3tys. obrotów żeby nie katować turbinki). Jak osiągnie wyższą temperaturę to 40km jakby gdzieś ulatuje. Dodatkowo wydaje mi się, że im cieplej na zewnątrz tym samochód słabiej się zbiera - ale to może kwestia tego, że po prostu nagrzewa się szybciej - na mrozie przy 90 stopniach temp. silnika jedzie tak samo słabo. Jeszcze jedno co może być istotne - jak wciskam gaz "na pół gwizdka", tak żeby wkręcał się na obroty wolniej to również zbiera się trochę lepiej niż przy wciśnięciu gazu "do dechy", nawet rozgrzany. Jakieś pomysły? Nie mam pomysłu czego to może być wina ale sposób w jaki ten silnik pracuje (wyje, a nie jedzie) odbiera mi całą radość z jazdy. Pomóżcie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Przepływomierz.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a sprzeglo?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Sprzęgło nie pasuje zbytnio do opisu . Silnik raczej by nie wył komputer odetnie moc silnika gdy wyczuje duży uślizg sprzęgła przynajmniej u mnie tak było obroty podskakiwały na chwile potem było odcięcie mocy do czasu aż uślizg ustawał. szczególnie dawało się to we znaki podczas wyprzedzania No chyba że w 1.9 nie ma takiej opcji w 2.4 cf3 jest. u mnie walnięta przepływka dawała takie objawy im mniej gazu tym lepsze przyspieszenie gaz do dechy muł.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    a sprzeglo?
    Sprzęgło nie ma nic do tego (swoją drogą - nówka sztuka). Ewidentnie silnik nie pracuje tak jak powinien. Niby wkręca się na obroty ale te obroty jak by słabo przekładały się na konie mechaniczne i moment obrotowy, strasznie nieprzyjemnie się nim jeździ. Ruszam ze świateł, rozpędzam się w tempie żółwia, a mam wrażenie jakbym zarzynał silnik... ciężko to opisać Może jutro podepnę go pod kompa i uda mi się podać jakieś konkretne parametry, bo ciężko może być cokolwiek zdiagnozować na podstawie moich subiektywnych odczuć

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfa159peeter Zobacz post
    Sprzęgło nie pasuje zbytnio do opisu . Silnik raczej by nie wył komputer odetnie moc silnika gdy wyczuje duży uślizg sprzęgła przynajmniej u mnie tak było obroty podskakiwały na chwile potem było odcięcie mocy do czasu aż uślizg ustawał. szczególnie dawało się to we znaki podczas wyprzedzania No chyba że w 1.9 nie ma takiej opcji w 2.4 cf3 jest. u mnie walnięta przepływka dawała takie objawy im mniej gazu tym lepsze przyspieszenie gaz do dechy muł.
    1.9 nie ma takiej opcji, obroty lecą w górę, aż mu nie popuścisz - to już przerabiałem Spróbuję odpiąć tą przepływkę i zobaczę czy coś się zmieni.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Rybnik / Żory
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 2.4 JTD
    Postów
    114

    Domyślnie

    Posprawdzaj wszystkie przewody od turbo, ja miałem ostatnio to samo, wyczyściłem czujnik doładowania ciśnienia, kombinowałem z przepływką, a okazało się że jeden wężyk z podciśnienia był delikatnie pęknięty (ledwo można było żauważyć). Objawy miałem identyczne jak Ty
    Alfa Romeo 156FL 2.4JTD Nero Metallico --> "Jak wjechała do kraju to tirówki brawo biły"

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Ja dosłownie parę dni temu szukałem przyczyny "braku" mocy. Wiadomo było kilka tropów: przepływomierz, egr, turbina.
    Okazało się, że to wężyk się zsunął.

    Tutaj masz link, może pomoże:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...brak_mocy.html

    Dodam jeszcze, że jak szukałem przyczyny i odpiąłem przepływomierz to był jeszcze bardziej zamulony - nie wiem co by było gdybym mu teraz odpiął kiedy jest już po problemie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasek44 Zobacz post
    Ja dosłownie parę dni temu szukałem przyczyny "braku" mocy. Wiadomo było kilka tropów: przepływomierz, egr, turbina.
    Okazało się, że to wężyk się zsunął.

    Tutaj masz link, może pomoże:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...brak_mocy.html

    Dodam jeszcze, że jak szukałem przyczyny i odpiąłem przepływomierz to był jeszcze bardziej zamulony - nie wiem co by było gdybym mu teraz odpiął kiedy jest już po problemie.
    To już kiedyś przerabiałem... wężyk spadł mi dokładnie w tym samym miejscu. Ale wtedy ze 140km zrobiło się 40 i ciężko było podjechać nawet pod niewielką górkę. Teraz nie jest tak źle, tylko moc jest w bardzo wąskim zakresie obrotów i ciężko się tak jeździ, zwłaszcza w mieście. Z dołu nie ciągnie w ogóle, potem jest ok (ale bez rewelacji), a powyżej 3 tys. już nie ma sensu go wkręcać bo jest zdecydowanie głośniej, a wcale nie szybciej. Jak wcisnę gaz do dechy to najpierw jest muł, potem obroty gwałtownie strzelają w górę i praktycznie omijają ten najbardziej korzystny zakres dlatego rozpędzam się tak wolno. Wydaje się, że turbo pompuje całkiem nieźle bo Vmax jest osiągalny, w trasie jeździ się super, tylko sterowanie nim kuleje i w tym kierunku będę szukał winnego.
    Ostatnio edytowane przez GMB_156 ; 24-06-2016 o 21:23

Podobne wątki

  1. Brak mocy 1.9 jtdm. Nie wkręca się na obroty.
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-04-2018, 19:35
  2. 1.9 JTD 115km kopci, brak mocy, nie wkręca się na obroty
    Utworzone przez Piotrek_ns w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 09:53
  3. nierówne obroty i brak mocy
    Utworzone przez arkadjush w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 07:51
  4. Obroty i brak mocy :(
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 11:11
  5. Brak mocy i niskie obroty w V6 2.5
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory