Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: samochód po gradobiuciu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie samochód po gradobiuciu

    Zakładam nowy temat, bo jak widzę w spisie treści nie ma. Wszystko idealnie było, ale jak wiadomo do końca idealnie nie może być, no i spadł grad. Największe wgniecenia to dach i maska. Miał ktoś może doświadczenia w likwidacji takiej szkody. Przyznam że mam AC i czekam na wizytę likwidatora szkody. Dać auto do serwisu autoryzowanego i walczyć z ubezpieczycielem prawdopodobnie o wartość czy też gdzieś są niezależni specjaliści od likwidacji takich szkód?
    A może macie jakąś sprawdzoną firmę w Wawie lub w Lublinie która poradziła by sobie z usunięciem takiej szkody?
    Ostatnio edytowane przez raar2 ; 09-08-2016 o 17:09

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie prowadź do ASO bo to się mija z celem, wygląda to tak że ty zostawiasz auto w serwisie a oni korzystają z usług osób trzecich i dorzucają swoją prowizję. Polecam tą firmę:
    http://www.autodent.com.pl/

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    A gdzie to gradobicie cie dopadlo jesli mozna wiedziec? Mnie tez kiedys jak bylem w Pieninach na szczescie nie Alfa.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    widziałem w "Fani czerech kółek" jak kudłaty usuwał podobne wgniecenia nagrzewnicą indukcyjną, po prostu podgrzewał blachę wokoło wgniecenia i się prostowała

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał raar2 Zobacz post
    Zakładam nowy temat, bo jak widzę w spisie treści nie ma. Wszystko idealnie było, ale jak wiadomo do końca idealnie nie może być, no i spadł grad. Największe wgniecenia to dach i maska. Miał ktoś może doświadczenia w likwidacji takiej szkody. Przyznam że mam AC i czekam na wizytę likwidatora szkody. Dać auto do serwisu autoryzowanego i walczyć z ubezpieczycielem prawdopodobnie o wartość czy też gdzieś są niezależni specjaliści od likwidacji takich szkód?
    A może macie jakąś sprawdzoną firmę w Wawie lub w Lublinie która poradziła by sobie z usunięciem takiej szkody?
    Jak masz AC, to nawet się nie zastanawiaj, tylko oddaj auto do (dobrego) autoryzowanego ASO Alfa Romeo i dokonaj cesji odszkodowania na ASO. Na rękę, nigdy nie dostaniesz z AC takiej kwoty, żeby to naprawić dobrze. Nie wiem, jak dużo masz tych wgniotek, ale pokrywa maski/bagażnika powinna pójść do wymiany, a reszta do ręcznej naprawy plus malowanie zgodnie z technologią usuwania takich szkód. Na czas naprawy bierzesz auto zastępcze z ASO. Co do "utraty wartości", to się nie wypowiadam, bo ja odpuściłem.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Na nizinie dopadło, dokładnie w Łukowie, woj. lubelskie, ogólnie jesli stał gdzieś samochód to dach tu ma zmasakrowany. Wgniotek na dachu tak około 50 na masce około 10.
    Ostatnio edytowane przez raar2 ; 09-08-2016 o 19:39

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zostaw w dobrym ASO i będziesz miał święty spokój z papierologią.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zostaw w dobrym ASO i będziesz miał święty spokój z papierologią.
    W ASO może być problem z wysoką wyceną naprawy. Ubezpieczyciel w ramach AC może orzec szkodę całkowitą - nie wiem jakiej skali są uszkodzenia u ciebie, ale wtedy dostaniesz kwotę do ręki w wysokości różnicy rynkowej wartości auta i ceny zaproponowanej na ich wewnętrznej aukcji. Lepiej chyba oddać auto do dobrych specjalistów od "wgniotek", którzy mogą rozliczyć naprawę z ubezpieczycielem (wszystko zależy od posiadanego AC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    W ciągu trzech dni ma się pojawić likwidator szkód, zobaczę co powie na zostawienie auta w ASO. W sumie AC mam wskazane, zamiennik bez amortyzacji.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał raar2 Zobacz post
    W ciągu trzech dni ma się pojawić likwidator szkód, zobaczę co powie na zostawienie auta w ASO. W sumie AC mam wskazane, zamiennik bez amortyzacji.
    Jeśli Twoje AC pozwala na naprawę według rachunków, a nie wyceny ubezpieczyciela, to likwidator nie ma tu nic do gadania. Zanosisz wstępny kosztorys do ASO i to oni uzgadniają sposób i koszty naprawy. Ty masz dostać naprawione auto, tak jakby tej szkody nigdy nie było i tego masz się trzymać
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory