Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa romeo 166 nawiew mnie robi w konia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    24

    Domyślnie Alfa romeo 166 nawiew mnie robi w konia

    Witam

    Szukam drugi tydzień i nie mogę znaleźć podobnego problemu ;/
    Natomiast mój problem polega na tym że po odpaleniu samochodu (tylko przy mrozie) nawiew nie działa, nie włącza się, jak samochód się nagrzeje tzn złapie temperature to po chwili pojawia się błąd związany z airconditional (dokładnie nie pamiętam treści), po tym komunikacie muszę wyłączyć samochód, następnie ponownie odpalić ( czasem tą czynność muszę powtórzyć dwa, trzy razy ) i dopiero ale również po kilkunastu sekundach uruchamia się nawiew i pracuje. Lecz jak samochód wystygnie znów pojawia się ten problem. Teraz nawet zdarzyło się na zagrzanym.


    Pomocy co to może być

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Ręcznie też dmuchawy nie włączysz? Co się dzieje jak ręcznie strzałką zwiększysz obroty? Paski się powiększają na wyświetlaczu?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ani ręcznie, ani automatycznie. Jak dodaje ręcznie to na wyświetlaczu paski się powiększają wszystko chodzi. Całą regulacja na wyświetlaczu się odbywa, tak jak pisałem po jakimś czasie pojawia się komunikat airconditional filed czy coś podobnego. Dopiero ponowne uruchomienie samochodu wraz z komputerem powoduje po chwili załączenie nawiewu.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Wygląda na usterkę wentylatora. Możesz jeszcze spróbować przeczyścić styki na złączu wentylatora pod podszybiem po stronie pasażera. Foto zobaczysz np w manualu do wymiany nagrzewnicy. W drugiej kolejności podłączył bym inny wentylator na próbę. Może to wina centralki ale raczej bym obstawiał wentylator lub jego przyłącze.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    miałem dokładnie to samo jakiś miesiąc temu, moze wczesniej. Wymiana gniazda bezpiecznika + czyszczenie przekqznikow w podszybiu z uzyciem papieru sciernego i kontaktu do styków w sprayu i wszystko chula jak ta lala.

    PS. gdyby kostka przy wentylatorze byłaby walnieta, to by sie "clima" wcale nie włączała - nie byłoby dostępu w menu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    24

    Domyślnie

    Czyli po prostu rozwalic cale podszybie i wyczyscic te styki przekaznikow itp? A powiedz mi ma to znaczenie ze takie cos dzieje sie tylko podczas mrozow?


    A za rady dziekuje, jak tylko pogoda pozwoli to przeczyszcze

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał deluxon Zobacz post
    Czyli po prostu rozwalic cale podszybie i wyczyscic te styki przekaznikow itp? A powiedz mi ma to znaczenie ze takie cos dzieje sie tylko podczas mrozow?


    A za rady dziekuje, jak tylko pogoda pozwoli to przeczyszcze
    Pośrodku jest osłona przekaźników/bezpieczników klimy przykręcona dwoma wkrętami, nie trzeba demontować podszybia.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar enzoR
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    166 2.5 V6 '99 manual LPG
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dla ułatwienia dodam Ci ze bezpiecznik i przekaźnik od dmuchawy to ten pierwszy od strony kierowcy (kiedyś szukałem z godzinę który to ale w końcu znalazłem)

  9. #9
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Wentylator nie właczy sie tez jak jest słaby styk na kostce od termometru ( tej pod lusterkiem kierowcy ) sam sie zdziwiłem ale to prawda Wiec jezeli jedziemy i na nierównościach wyskoczy airconditional to sa luzy na roznego rodzaju kostkach

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Wentylator nie właczy sie tez jak jest słaby styk na kostce od termometru ( tej pod lusterkiem kierowcy ) sam sie zdziwiłem ale to prawda Wiec jezeli jedziemy i na nierównościach wyskoczy airconditional to sa luzy na roznego rodzaju kostkach
    A co powiesz na to, że naprawdę losowo (auto może nawet stać w miejscu, ale musi być odpalone) wywali mi błąd, po czym nie moge zmienić kierunku nawiewu? Zdarza się to raz na ruski rok, ale dokucza i tak.. A po zgaszeniu i odpaleniu zapłonu wszystko już działa jak należy... a i głownie się tak dzieje, gdy nawiew jest odpalony "na twarz".

Podobne wątki

  1. CZY mechanik robi mnie w balona
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 07:02
  2. [146] Cos robi mnie w konia nie pali na gary
    Utworzone przez honziu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 07:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory