Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Pochylenie kół przednich

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie Pochylenie kół przednich

    Witam, mam problem z pochyleniem kół przednich. Cały przedni zawias jest nowy, amory bilstein b6 , wahacze dolne teknkrot, górne oryginał z ASO. Niestety koła stoją w negatywie -2 stopnie. Szkoda mi nowych opon, dlatego pytam się was co może być przyczyną. Ja obstawiam kilka rzeczy, ale może mieliście podobny problem.
    Rzeczy które odpowiadają za ten kąt to;
    Kielichy - tu trochę wątpię żeby aż tyle się złożyły , ale teoretycznie jest taka możliwość. Rozwiązaniem może być rozpórka.
    Krzywa zwrotnica- ale z dwóch stron prawie tak samo?
    Sprężyna - nie jestem pewien czy w tym zawieszeniu odpowiada ona za kat.
    I ostatni element który obstawiam to, że wahacze dolne (teknkrot) nie trzymają wymiarów , po prostu są za długie.
    Z tulejkami dystnsowymi się nie bawilem, bo to nie rozwiązuje problemu, a przy skręcaniu/ wydłużania trochę kosimy wahacz, bo regulacja jest tylko na cukierki.
    Ktos może zmierzyc rozstaw kielichów albo dysponuje fabrycznymi danymi?
    Dajcie znać jeśli mieliście podobny problem.
    Ostatnio edytowane przez misza007 ; 19-01-2017 o 00:29

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Co prawda nie na własnej skórze ale spotkałem się kilka razy z takim tematem tutaj na forum - pojawiało się zazwyczaj po wymianie dolnych wahaczy na jakieś tańsze zamienniki typu fast, więc obstawiam że tutaj leży problem

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Wczoraj przewalilem całe forum też sie z tym spotkałem, ale to na razie nie mam zadnego innego wahacza, jakaś sprawdzona firma która trzyma wymiary poza Trw?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza007 Zobacz post
    firma która trzyma wymiary poza Trw?
    Tylko trw.
    Kielichy -nie słyszałem żeby się składały-no chyba,że po dzwonie
    Zwrotnica-to raczej mało prawdopodobne
    Sprężyny -jeżeli obniżony -25-30,to delikatny wpływ mają
    Wahacze-tutaj bym szukał winy.
    Mój kolega zmieniał też na jakieś zamienniki i ma kąt P-3.01 i L-3.09 stopnia i jemu dopiero tnie opony w oczach.Tak na pocieszenie
    Temat wałkowany wielokrotnie i nikt jeszcze nie znalazł cudownego środka zaradczego.

    - - - Updated - - -

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    Ja mam Bilstein B8 i eibach -30mm. Caly przod z Trw. Kola musza byc minimalnie pochylone jesli masz auto obnizone. Mi nigdy zadnych opon nie scinalo a jezdze na moich pirelli juz 1.5 roku i sa rowniutko zuzyte.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    A auto jest obniżone? Same amortyzatory wcale auta nie obniżają tylko zmieniają charakterystykę sprężystości. Jeżeli auto jest mocno obniżone to pochylenie jest jak najbardziej normalne ale ścinać opon nie będzie sam mam tak od lat. Też mam bilstein+eibach (ale na pewno więcej niż -30).
    Jeżeli obniżenia nie ma to niestety będzie to powód jaki podano - zamienniki mają problemy z trzymaniem geometrii. Najtańszy ale nieformalny sposób "metodą prób i błędów" jest wtedy manewrowanie tulejkami pod mocowaniem wahaczy (toczy się nowe o zmienionej wysokości). Jednak to rzemieślniczy sposób w ostateczności.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Auto ma normalna wysokość na seryjnej sprezynie, dlatego takie wyniki nie są normą. Tulejki to można skrócić o pare milimetrów, ale kosimy wachacz, bo na samolotach nie opcji żeby zrobić taki manewr. To są aż 2 stopnie w stosunku do nominalu, także tulejka mogę ewentualnie zmniejszyć negatyw, ale nie osiągnę zalecanych kątów fabrycznych
    Zmierzy mi ktoś rozstaw kielichów od osi do osi tłoczyska amortyzatora? Chyba muszę dorwać jakiś wahacz innego producenta albo oryginalna używkę, przełożyć i zmierzyć kąty.
    Może ktoś napisać jaki macie odstęp pomiędzy opona a nadkolem?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Ja teraz wymiarów Ci nie podam ale między koło a nadkole z tyłu ciasno palec z przodu palec z luzem Lepiej jest zmierzyć wysokość rantu nadkola od drogi bo z oponami wiesz jak to jest... jeden zmierzy 1cm drugi na tym samym 2cm. Był temat na forum o wysokościach

    - - - Updated - - -

    W tym temacie masz dużo pomiarów nadkoli. Jak miałem dylemat ze swoją po zakupie to pytałem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...ko%C5%9B%C4%87

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Tak jak patrzę na schematy tego zawieszenia to wystarczy że sprężyna jest trochę zużyta to geometria nam ucieka. Przy zużytej sprężynie automatycznie górny wachacz ciągnie nam zwrotnice do środka i mamy piękny negatyw. Może sprężyna nie ma już fabrycznej wysokości i tu leży problem, mimo iż optycznie wygląda w porządku. Co o tym myślicie? Ehhh.. tak wiele pytań, a żadnej odpowiedzi

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mam to samo z jednej strony. Więcej tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...enie_kola.html

    Planuję zrzucić całe przednie zawieszenie, porównać wahacze górne i dolne (w sensie wymiarów), porównać sprężyny (o ciekawe prawa strona, ta bardziej pochylona stoi minimalnie wyżej).
    Następnie wymienię przednie tuleje dolnych wahaczy na poliuretan (udało mi się kupić tuleje, które mają 40+mm).
    No zamierzam jeszcze wymienić prawą zwrotnicę (na wypadek jakby była zgięta).

    No i zobaczymy co będzie.

Podobne wątki

  1. ściąganie w prawo / pochylenie koła
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 23:59
  2. regulacja pochylenie tylnych kół
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 14:49
  3. Pochylenie kół przednich
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 19:36
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 11:57
  5. [GT] Pochylenie tylnych kół
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 08:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory