Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 164

Temat: GME 2.0 MultiAir

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Ile spali Giulia w trasie dowiesz się od właściciela tego modelu. Użytkownik starej 159 w Jtdm nie będzie miał o tym zielonego pojęcia. Jeśli pomimo 8 biegowej przekładni na trasie by palił znacząco więcej od Twojej Giulietty to było by dziwne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ile spali Giulia w trasie dowiesz się od właściciela tego modelu. Użytkownik starej 159 w Jtdm nie będzie miał o tym zielonego pojęcia. Jeśli pomimo 8 biegowej przekładni na trasie by palił znacząco więcej od Twojej Giulietty to było by dziwne.
    Co do jednego masz rację, żuczku - użytkownicy starych Giuliett i 159 mogą sobie co najwyżej gdybać w tym temacie. Ale ja ci powiem jedno - przypisujesz zbyt duży wpływ ilości biegów na spalanie. Masa + pojemność robią swoje, dodatkowy bieg/2 biegi cudów nie zdziałają.

    EDIT:
    A żeby nie toczyć z tobą pustych dyskursów, masz proszę oto opinie o spalaniu Giulii 2.0 TB na trasie - opinia od Janka, świeżo upieczonego właściela:

    "Trasa Warszawa-Łódź-Wrocław-Czechy znacznie powyżej przepisowej spalanie około 15l/100 przy pełnym załadunku"

    Nawet biorąc pod uwagę pełny załadunek i owe <znacznie powyżej przepisowych> prędkości, o których pisze Janek, to ja już widzę te Twoje 7,5 - 8 l przy 140 km/h, żuczku
    Ostatnio edytowane przez Myszkin ; 19-02-2017 o 16:42
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Nawet biorąc pod uwagę pełny załadunek i owe <znacznie powyżej przepisowych> prędkości, o których pisze Janek, to ja już widzę te Twoje 7,5 - 8 l przy 140 km/h, żuczku
    Spalanie nie rośnie liniowo do prędkości. Tak jak opory nie rosną proporcjonalnie. Przy ponad 200km/h, a tak rozumiem "znacznie powyżej przepisowych prędkości" spalanie w okolicach 15 litrów jest zrozumiałe i nie wyklucza wyniku o połowę mniejszego przy prędkości o 30% niższej.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Masa + pojemność robią swoje, dodatkowy bieg/2 biegi cudów nie zdziałają.
    Owszem, dodatkowe dwa biegi mogą cuda zdziałać w zalezności od zestopniowania. Mi 4.2 V8 w ważącym 1800kg aucie nawet 10L nie pali przy takich prędkosciach, bo mam wtedy 2000 obrotów.

    masa i pojemnosć jest
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz2107 Zobacz post
    Spalanie nie rośnie liniowo do prędkości. Tak jak opory nie rosną proporcjonalnie. Przy ponad 200km/h, a tak rozumiem "znacznie powyżej przepisowych prędkości" spalanie w okolicach 15 litrów jest zrozumiałe i nie wyklucza wyniku o połowę mniejszego przy prędkości o 30% niższej.
    Człowieku, Janek podał spalanie 15l z całej trasy do Czech ! Idąc Twoim tokiem rozumowania te 200 km/h to musiałaby być jego średnia prędkość z tej trasy. On nie jest samobójcą Żeby na kilkuset km trasie po Polsce mieć średnią ponad 200 km/h (ach te nasze wspaniałe dwupasmowe ekspresówki i autostrady) to albo nie spotkał ani jednego tira po drodze albo jechał w trakcie transmisji meczu Polska-Niemcy na ME2016
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mazda 6 GG, 2.0 benzyna, 2007
    Postów
    8

    Domyślnie

    Powiem szczerze, ze jestem zalamany spalaniem Giuli. Jesli ktos pisze ze jego Giulia pali 15l/100km i jest z tego zadowolony, to ja odpadam w przedbiegach i chyba nie jestem juz zainteresowany tym samochodem. On przy pelnym zaladowaniu i przy 200km/h nie powinien chwilowo przekraczac 12l i srednio 10l (przy sredniej 130km - zeby miec taka srednia z trasy trzeba naprawde starac sie jechac 200km/h). Spalanie jakie narazie pojawia sie w komentarzach kompletnie dyskwalifikuje ten samochod w moich oczach.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Ja ierdziele skąd Wy wiecie jak on jechał, ile kiloemtrów tak darł 200 kmh, czy przyspieszał na każdym biegu czy cisnął tylko z 8 np.... z jednego posta dyskusja na milion.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jak zwykle.
    Bo w końcu to jaki był ruch też nie ma wg niektórych wpływu na spalanie... Można przejechać trasę ze średnią 130km/h i spalaniem 8L a można spalić i 20L.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Zdaje się że Passat B8 ze 220 konną benzyną pali jakieś 7.5 przy 140
    VW wcisnął już odłączane cylindry do 2.0? Jak tak to może dlatego? Co nie zmienia faktu, że i tak się zepsuje


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli pomimo 8 biegowej przekładni na trasie by palił znacząco więcej od Twojej Giulietty to było by dziwne.
    Z tego założenia wychodzę. Ale Giulietta to bieda Alfa jak niektórzy mówią, bardziej Fiat...


    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    z jednego posta dyskusja na milion.
    Właśnie, dlatego wysyłam konfigurację do Carserwisu i zapytanie o 280KM na weekend. Będę wiedzieć czy to coś dla mnie czy nie... 8l zaakceptuje. Więcej już nie. Chyba, że diesel w Giulii też pali 8l wtedy... wtedy się będę zastanawiać

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Spalanie passat 2.0 tsi 220 koni

    http://www.motostat.pl/vehicle-stats/81862

    Niestety nikt Giuli w benzynie nie dodaje, ale w sumie nie dziwie się jak ją z 10 osób kupiło

Podobne wątki

  1. [MiTo] Multiair - naprawa
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-12-2023, 19:33
  2. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  3. [MiTo] Atywator Multiair
    Utworzone przez Edluk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory