Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Demontaż kokpitu

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Jeśli nie będzie jak jej wyciągnąć, to jest też plus tego - zostaniesz z Alfą już na zawsze W końcu zaobrączkowana jest już
    Haha to dobre Z mojej strony myślę, że ten związek się prędko nie rozpadnie, no chyba, że Alfa się właśnie rozpadnie...

    Dzięki wszystkim za wsparcie, będę penetrował Alfę jak tylko przyjdzie kamera i mam nadzieje, że tym razem obędzie się bez rozbierania

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Dobra a tak poważnie, kamerki są na ali po 8$, wyjmij kratkę, będzie lepszy dostęp. Zdejmowanie deski to około 1,5h pracy bez ściągania stelażu . Jestem po takim montażu/demontażu przy zakładaniu PTC.
    Demontaż deski w 1.5h to chyba dla kogoś wprawionego czy robiłeś to kolego pierwszy raz?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Pierwszy, nie pierwszy. Filozofii nie ma, wszyscy się tego boja, ale póki nie zdejmujesz drzwi i stelaża (tego w tym wypadku robić nie trzeba), to wszystko idzie gładko. Zegary, kratki, schowek, poduszki, tunel przy lewarku i kierownica. Później tylko śruby deski i jazda. Wiązki przymocowane do stelaża. Po złożeniu nic nie trzeszczy. Czas liczony z wkrętarka.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170923_170728.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	118.2 KB
ID:	239306   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170923_074457.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	125.2 KB
ID:	239307  
    Ostatnio edytowane przez khropek ; 26-12-2017 o 19:34

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki za odrobinę wyobrażenia co dokładnie mnie czeka, a powiedz jeszcze, gdyby teoretycznie niczego nie wyciągać z środka auta to też trzeba demontować drzwi czy da się bez tego?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Warto przygotować sobie kilka pojemników na śrubki aby niemieć problemów przy składaniu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Drzwi demontujesz tylko do wyjęcia stelaża (ten srebrny z 2 zdj.), a ten do dostania się do nagrzewnicy. Także spokojnie

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Panowie, sam w to nie wierzę i nie zdziwi mnie jak Wy nie uwierzycie ale pomimo tego, że obrączka była całkiem głęboko udało się ją wyciągnąć za pomocą kamery endoskopowej! I to najtańszej na allegro, całkowity koszt z przesyłką wyniósł 60 zł.. Sama operacja trwała około 1.5h z czego 30 min szukałem igły w stogu siana, a godzina męczenia kabla biednej kamery (okręcanie, ciągniecie). Ocena całego przedsięwzięcia? Opcja z kamerą TYLKO dla cierpliwych (upartych) i nie do końca wiedzących jak zdemontować kokpit, ja spełniam wszystkie wymagania. Gdybym wiedział na pewno, że niczego nie zepsuję demontując kokpit zdecydował bym się na tą opcje bo zabawa z kamerą w moim przypadku trwała 1.5h, do samego końca człowiek nie ma pewności czy się uda (a więc potencjalnie marnuje się czas) i trzeba mieć jedno szczęście, że szukany drobiazg jest w zasięgu kamery bez ruchomej głowicy, a drugie szczęście to akurat się na niego natrafić. Zresztą jak często obrączki wpadają do nawiewu.. Dzięki za wparcie i pozdrawiam.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Haha lotka postaw, trafisz czwórkę chociaż to impreza się zwróci. Bo masz szczęście

Podobne wątki

  1. [GTV] Demontaż kokpitu (konsoli środkowej) w Gtv
    Utworzone przez foltec w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2021, 17:40
  2. [GTV] Demontaż kokpitu i całej reszty pod nim
    Utworzone przez bejnos w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:53
  3. [159] Demontaż kokpitu w Alfie Romeo 159
    Utworzone przez Krzysztof197 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 19:47
  4. Rysunek kokpitu
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 11:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory