Strona 32 z 34 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 332

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    A degradację po wymianie zrobiłeś ? ,oprócz inspekcji ?

  2. #312
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Leję Ravenola FES 0W-30 USVO . Przebieg 112kkm. Znany warsztat z Legnicy też polecał ten olej
    Pozdrawiam - Brt

  3. #313
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=94281]Raf24[/MENTION] wydaje mi się że tak, ponieważ wyskoczył mi komunikat "konieczna wymiana oleju" na 4 miesiące i kilka kkm przed terminem. Po zmianie "zwykła" inspekcja wyzerowała licznik na 365 dni i 15kkm ale tamten komunikat został, dopiero inna procedura go skasowała.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #314
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,007

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=73398]andie[/MENTION] nie obwiniam oleju, ale to najłatwiejsze i najtańsze co mogę zrobić. Pomoże albo nie pomoże. Dzisiaj po raz 3 historia się powtórzyła, auto odpaliło na 3 gary, po nagrzaniu do 2 kresek i ponownym odpaleniu wszystko ok.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wymiana była w kwietniu, w czerwcu raczej nie "zrobiło się zimniej i zaczęły się problemy ujawniać" a wtedy było pierwsze zdarzenie. Teraz też się nie zrobiło mu zimniej, bo mieszka w ciepłym garażu w domu. Przebieg 64kkm, aku nowy w lutym tego roku, wymiana co roku bo nigdy nie było przebiegu. Średnio jakieś 8-10kkm interwał. Żadnych dodatków. Wszystko ASO bo wynajem, dopiero wymiana na Motul w kwietniu "na swoim" po wykupie auta. Przed tą wymianą na Motul po raz pierwszy w historii auta zawołał o zmianę oleju długo przed terminem, coś tam sobie wyliczył.
    wcześniej napisałeś:
    Krótko po wymianie ześwirował multi-air - odpaliła na 3 cylindry, telepała się, przeszło samo.
    teraz jednak wymiana kwiecień, pierwszy incydent czerwiec. po powyżsyzm sądziłem że masz na myśli kilka dni po max....

    Nie napisałeś jaki masz przebieg.

    Masz błędy typowe dla MA w ECU?

    Oczywiście że najłatwiej obwinić olej, i to najtańsza ścieżka sprawdzenia, ale diagnostykę zaczynaj od tego co siedzi w kompie. Jest jeszcze możliwość paliwo które lejesz. Co lejesz? Może 98 która nie schodzi lokalnie i jest do bani, albo stacja ma jakiś problem? próbuj inną przez jakiś czas i lej 95 bo ta rotuje. Mi auto zawsze na 95 najlepiej pracuje (a najlepiej na Vpower 95, na 100 silnik pracuje niezbyt fajnie; tak było przed stage1 i tak zostało po (nie robiłem map na 98))


    Jest jeszcze opcja że olej tylko na etykietce to Motul... Gdzie kupujesz? Po tym jak parę lat temu straszyli podróbkami min. motula, do giulietty żony leję Specol Premium, przynajmniej mam pewność że nikt tego nie podrabia a i tani, do tego z PAO.

    Do siebie była selenia z ASO więc gwarancja że nie podróba, potem już z zaufanego ShopEFI/QVStore najpierw Penrite a teraz ze względu na brak dostępności u przedstawiciela wpadł Ravenol.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=94281]Raf24[/MENTION] wydaje mi się że tak, ponieważ wyskoczył mi komunikat "konieczna wymiana oleju" na 4 miesiące i kilka kkm przed terminem. Po zmianie "zwykła" inspekcja wyzerowała licznik na 365 dni i 15kkm ale tamten komunikat został, dopiero inna procedura go skasowała.
    czyli kiedy zrobiłeś w kompie wymianę oleju? sprawdzałeż w ECU że parametr "degradacji oleju"(źle nazwane, odwrotnie) po procedurze jest 99%. Z MES czasem nie załapuje za pierwszym razem.

  5. #315
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] no i właśnie potem się nic nie da znaleźć w wątku o olejach, bo teraz robisz z tego wątek o MultiAir a dedykowany wątek już jest. A może to paliwo, a może burza na słońcu, glitch w komputerze bo słaby akumulator albo olej spod lady. Paliwo Pb 95 na tej samej stacji od 3 lat, akumulator nowy sprzed pół roku a olej od dostawcy bierze warsztat. Nie mam MES, warsztat ma swój sprzęt. Tutaj były szczegóły, błąd solenoidu cylindra pierwszego, dzisiaj sczytane błędy z dwóch poprzednich telepaczek w tym wczorajszej, tym razem te same błędy ale cylinder 2 i 3.

    Dzisiaj na serwisie wleciał do silnika Ravenol FES SAE 0W-30 USVO poprzedzony płukanką (był zalany Motul Eco-Clean 8100), sporo syfu wypłukała. Wlane 5,2 l, komputer widzi 5,8l i krzyczy że za dużo, po adaptacji zmienia zdanie i widzi 4,8l oraz 80,5mm.
    Przy okazji serwis skrzyni i co ciekawe było tam tylko 4,2l a powinno zejść zdecydowanie więcej (~6l). Nowego weszło 6,5l. Objawów żadnych nie było, serwis po prostu na 60kkm. Olej zlany czysty, tylko mało. Do tego tylny dyfer dostał nowy olej, olej zlany zaskakująco czysty, pisano tutaj że schodzi raczej kakao.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #316
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,007

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] no i właśnie potem się nic nie da znaleźć w wątku o olejach, bo teraz robisz z tego wątek o MultiAir a dedykowany wątek już jest. A może to paliwo, a może burza na słońcu, glitch w komputerze bo słaby akumulator albo olej spod lady. Paliwo Pb 95 na tej samej stacji od 3 lat, akumulator nowy sprzed pół roku a olej od dostawcy bierze warsztat. Nie mam MES, warsztat ma swój sprzęt. Tutaj były szczegóły, błąd solenoidu cylindra pierwszego, dzisiaj sczytane błędy z dwóch poprzednich telepaczek w tym wczorajszej, tym razem te same błędy ale cylinder 2 i 3.

    Dzisiaj na serwisie wleciał do silnika Ravenol FES SAE 0W-30 USVO poprzedzony płukanką (był zalany Motul Eco-Clean 8100), sporo syfu wypłukała. Wlane 5,2 l, komputer widzi 5,8l i krzyczy że za dużo, po adaptacji zmienia zdanie i widzi 4,8l oraz 80,5mm.
    Przy okazji serwis skrzyni i co ciekawe było tam tylko 4,2l a powinno zejść zdecydowanie więcej (~6l). Nowego weszło 6,5l. Objawów żadnych nie było, serwis po prostu na 60kkm. Olej zlany czysty, tylko mało. Do tego tylny dyfer dostał nowy olej, olej zlany zaskakująco czysty, pisano tutaj że schodzi raczej kakao.
    czekaj, coś mi nie pasi. ganisz na olej problemy z wypadającym zapłonem. pytam i piszę co uważam w temacie, ale to Ty jednak wspomniałeś o problemach z pracą na 3 cylindry w temacie olejowym, więc jeśli już to Ty zacząłeś off top. poza tym miło usłyszeć, że jak spędzi się po koleżeńsku 2x10 minut na pisanie posta i pochylenie się nad problemem, to zamiast dziękuje, jest od razu : "off topic spamerze" czy coś w ten deseń. bardzo motywujące.
    wyśmiewaj dalej inne scenariusze (paliwo itp, a też nei wspominałeś, spekulujemy zatem, zgadza się), pisze Ci z doświadczenia, życzliwie i z chęcią pomocy. niestety slap in the face.

    Forum śledze pobieżnie, nie mam czasu od dawna na czytanie wszystkich wątków, bardzo wybiórczo, czasem przypadkowo, nie zaglądam nawet do tego co podlinkowałeś.

    Dalej nie odpisałeś nic o przebiegu auta... ale już straciłem motywacje do dalszej dyskusji, i kolejny raz do obecności na polskich forach, bo tu za często się obrywa

    Błędów kodów nie dałeś, ale śmierdzi mi to multiairem. Bez odbioru bo nie uczestnicze w dalszej dyskusji.

  7. #317
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] no i właśnie potem się nic nie da znaleźć w wątku o olejach, bo teraz robisz z tego wątek o MultiAir a dedykowany wątek już jest. A może to paliwo, a może burza na słońcu, glitch w komputerze bo słaby akumulator albo olej spod lady. Paliwo Pb 95 na tej samej stacji od 3 lat, akumulator nowy sprzed pół roku a olej od dostawcy bierze warsztat. Nie mam MES, warsztat ma swój sprzęt. Tutaj były szczegóły, błąd solenoidu cylindra pierwszego, dzisiaj sczytane błędy z dwóch poprzednich telepaczek w tym wczorajszej, tym razem te same błędy ale cylinder 2 i 3.

    Dzisiaj na serwisie wleciał do silnika Ravenol FES SAE 0W-30 USVO poprzedzony płukanką (był zalany Motul Eco-Clean 8100), sporo syfu wypłukała. Wlane 5,2 l, komputer widzi 5,8l i krzyczy że za dużo, po adaptacji zmienia zdanie i widzi 4,8l oraz 80,5mm.
    Przy okazji serwis skrzyni i co ciekawe było tam tylko 4,2l a powinno zejść zdecydowanie więcej (~6l). Nowego weszło 6,5l. Objawów żadnych nie było, serwis po prostu na 60kkm. Olej zlany czysty, tylko mało. Do tego tylny dyfer dostał nowy olej, olej zlany zaskakująco czysty, pisano tutaj że schodzi raczej kakao.
    Słowo klucz- rada mojego mechanika - płukanki do silnika nie powinno stosować się w tych silnikach. Podobno- zaznaczam podobno - niekorzystnie wpływa to na uszczelnienie elementów modułu MA. Ponoć może wypłukać uszczelnienia modułu które są a formie uszczelek w płynie a takę występują przy tych komorach olejowych przed elektrozaworami MA przez to cały układ traci szczelność. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak twierdzi właśnie w większości przypadków MA odzywa się po zastosowaniu przy wymianie oleju płukanek. Nie mam powodu mu wierzyć ponieważ zna sie na tej materii naprawdę dobrze.
    Powiem tak- nie wiem ile w tym prawdy - przez 90 tkm ja wymian oleju - selenia digitek miałem 14 i po 95 tkm odezwał sie MA po raz pierwszy - żadnych płukanek - paliwo TYLKO z shella VPower- wcześniej 100 od około 40 tkm VP 95.

  8. #318
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Słowo klucz- rada mojego mechanika - płukanki do silnika nie powinno stosować się w tych silnikach. Podobno- zaznaczam podobno - niekorzystnie wpływa to na uszczelnienie elementów modułu MA. Ponoć może wypłukać uszczelnienia modułu które są a formie uszczelek w płynie a takę występują przy tych komorach olejowych przed elektrozaworami MA przez to cały układ traci szczelność. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak twierdzi właśnie w większości przypadków MA odzywa się po zastosowaniu przy wymianie oleju płukanek. Nie mam powodu mu wierzyć ponieważ zna sie na tej materii naprawdę dobrze.
    Powiem tak- nie wiem ile w tym prawdy - przez 90 tkm ja wymian oleju - selenia digitek miałem 14 i po 95 tkm odezwał sie MA po raz pierwszy - żadnych płukanek - paliwo TYLKO z shella VPower- wcześniej 100 od około 40 tkm VP 95.
    Mowa o Adrianie z italiano garage? Też o tym czytałem

  9. #319
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Słowo klucz- rada mojego mechanika - płukanki do silnika nie powinno stosować się w tych silnikach. Podobno- zaznaczam podobno - niekorzystnie wpływa to na uszczelnienie elementów modułu MA. Ponoć może wypłukać uszczelnienia modułu które są a formie uszczelek w płynie a takę występują przy tych komorach olejowych przed elektrozaworami MA przez to cały układ traci szczelność. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak twierdzi właśnie w większości przypadków MA odzywa się po zastosowaniu przy wymianie oleju płukanek. Nie mam powodu mu wierzyć ponieważ zna sie na tej materii naprawdę dobrze.
    Powiem tak- nie wiem ile w tym prawdy - przez 90 tkm ja wymian oleju - selenia digitek miałem 14 i po 95 tkm odezwał sie MA po raz pierwszy - żadnych płukanek - paliwo TYLKO z shella VPower- wcześniej 100 od około 40 tkm VP 95.
    Ciekawa informacja. Żadnych płukanek czy te mniej agresywne, na których można a nawet powinno się pojeździć są dopuszczalne ?

  10. #320
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć - większość z nas wymienia olej w interwale poniżej 10kkm. Po co komu w tym przypadku płukanka? Czemu to ma służyć? Lepszemu samopoczuciu? Rozumiem - wymiana za każdym razem co 15kkm, co 18kkm - no dobra, płukanka może i cos-tam zgarnie, ale po 8000km?

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory