Strona 61 z 484 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #601
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Podkreślę: KOLIZJA. Nie wypadek, nie masakra, tylko KOLIZJA.
    aaa, bo tak powiedział pan kierownik złomowiska, do którego trafiają tylko auta, które nie zostały naprawione? To jest zwyczajna bzdura


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak się składa, że miałem takie auto. Maska, zderzak, przednie lampy, chłodnica. No tragedia. Silnik nie dostał, podłużnice nie tknięte, ale że marka premium, koszt części i robocizny wysoki, to dostał całkę. No co zrobisz?
    Tylko, że w odróżnieniu od takiego elektryka ten samochód dało się naprawić bez żadnego problemu, po naprawie był pełnosprawny, prosty i bezpieczny.
    A elektryka nikt nie naprawi - bo nie kupisz używanego pakietu baterii, skoro niezależnie od strony auta (przód, tył, bok) ona zawsze obrywa i jest zniszczona.
    ale w USA sie go nie opłacało naprawiać najwyrazniej??? całe mnóstwo tam nowiutkich aut po kolizjach na aukcjach.

    serio? nie pogubiłeś się trochę?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Poza tym sory, ale z takimi potężnymi napięciami i natężeniami płynącymi pod d.... siedzeniem ja jako użytkownik po byle stłuczce bym się sam domagał "całki" , nie wiem wcale jak kabelki prowadze te rzeki prądu są pozabezpieczane, co się gdzie przemiesciło, czy za xx tysięcy km się nie przetrze i mnie nie sfajczy. Więc to złomowanie po kolizji nie dziwi mnie wcale.
    ta, a w spalinowym to wymieniasz cały układ paliwowy włącznie ze zbiornikiem paliwa? xD nie bądzmy smieszni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    pewnie po części chocby z wyższej ceny roboczogodziny przy elektryku. Jeszcze nie wpadł nikt na pomysł dopłat do rbh przy EV najwyraźnej.
    ciekawe ile tych roboczogodzin potrzebnych przy wymianie turbosprezarki lub wtrysków w spalinowym, vs elektryk. Oh, wait
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #602
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale skad te wyzsze koszty naprawy sie wam wzięły?
    Chodzi mi o to, że w elektryku/hybrydzie łatwiej osiągnąć szkodę całkowitą. Znajomy w tamtym roku, bodajże w XC90 aby ominąć samochód, przejechał przez wysepkę ze znakiem. Finalnie, rura od znaku (chyba) uszkodziła podwozie i poszycie baterii. Auto w sumie nic takiego, całka

  3. #603
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    aaa, bo tak powiedział pan kierownik złomowiska, do którego trafiają tylko auta, które nie zostały naprawione? To jest zwyczajna bzdura




    ale w USA sie go nie opłacało naprawiać najwyrazniej??? całe mnóstwo tam nowiutkich aut po kolizjach na aukcjach.

    serio? nie pogubiłeś się trochę?

    - - - Updated - - -



    ta, a w spalinowym to wymieniasz cały układ paliwowy włącznie ze zbiornikiem paliwa? xD nie bądzmy smieszni.

    - - - Updated - - -



    ciekawe ile tych roboczogodzin potrzebnych przy wymianie turbosprezarki lub wtrysków w spalinowym, vs elektryk. Oh, wait

    nie wiem nic o wtryskach i sprężarkach, zauważ że sprężarki powszechne w małolitrażówlkach pojawiły się aby mniej "truć" czy też płacić niższe podatki. Więc tokiem nowej mody powinniśmy je hołubić.

    I mowa jest o naprawie po stłuczce.
    Pewnie się płaci, za te sprężarki i wtryski, tak słyszałem. Płaci się, bo na to ciemny lud trudno nabrać, żeby do takich rzeczy dopłacał jak dopłaca do elektryków .

    Co do zbiorników, przewodów paliwa - konstruktorzy spalinowych mieli dość czasu aby nauczyć się projektować układ paliwowy , dość danych z wypadkow co z czym może kolidować itp. Więc spokojnie, wiedzą co kiedy wymienić, a w razie wątpliwości to pikuś koszt zbionika, przewodów itd.

    Co to w ogóle za rozmowa - pytasz skąd droższa naprawa elektryka czy ich całki, piszę Ci, to odpowiadasz - a bo w spalinowym to turbosprężarka kosztuje.
    I iks de mające nie wiem co, wzmocnić tą wypowiedź w jakikolwiek sposób ? akurat obnaża brak argumentacji , tak wyjaśnię Ci jak są takie iks de odbierane .

  4. #604
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do zbiorników, przewodów paliwa - konstruktorzy spalinowych mieli dość czasu aby nauczyć się projektować układ paliwowy , dość danych z wypadkow co z czym może kolidować itp. Więc spokojnie, wiedzą co kiedy wymienić, a w razie wątpliwości to pikuś koszt zbionika, przewodów itd.
    tak sie nauczyli projektować układ paliwowy, że nawet wypadki niepotrzebne:
    https://www.mlive.com/auto/2022/05/h...leak-fuel.html
    https://www.consumerreports.org/car-...s-a1029678313/
    https://www.consumerreports.org/car-...s-a1029678313/

    mozemy nie popadać w śmieszność? A jak chciales, zeby auta na wodor byly, bo takie fajne, to nie wspominales nic o bombach pod zadkiem.



    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Chodzi mi o to, że w elektryku/hybrydzie łatwiej osiągnąć szkodę całkowitą. Znajomy w tamtym roku, bodajże w XC90 aby ominąć samochód, przejechał przez wysepkę ze znakiem. Finalnie, rura od znaku (chyba) uszkodziła podwozie i poszycie baterii. Auto w sumie nic takiego, całka
    Mysle, ze roznie moze bywac. Taką wysepką tez nie trudno rozwalic komplet chłodnic, urwac wydech, uszkodic miske olejową albo dzwon skrzyni biegów. Akumulator jest w podłodze pod przedziałem pasażerskim, a jak płyta podłogowa ruszona, to ASO tego robic raczej nie będzie. Ludzie tutaj nie potrafią wyjść poza własną zagrodę. Tak, u nas, auto dostanie całkę, a pozniej i tak sie je robi na cwiarkach z rozbitków. Nie wszedzie sie takie rzeczy praktykuje.

    Cały czas ludzie nie potrafią tutaj wyjsć myslami poza własną zagrodę, gdzie sie auta składa z trzech, i wszyscy są zadowoleni.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #605
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    To jest zwyczajna bzdura
    Aaa, bo tak powiedział Tomtrz, który nie obsługuje tych aut elektrycznych w ilościach hurtowych, ale WIE


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale w USA sie go nie opłacało naprawiać najwyrazniej??? całe mnóstwo tam nowiutkich aut po kolizjach na aukcjach.

    serio? nie pogubiłeś się trochę?
    Ani trochę się nie pogubiłem - wiem doskonale w jakim stanie było auto, ile kosztowało + naprawa i jak potem jeździło. Czego nie zrobili w USA i dlaczego - mało mnie to obchodzi, mając dokumentację i kwoty wiem ile jestem do przodu. Przede wszystkim jednak wiem w jakim stanie miałem auto (praktycznie jak nówka, bo przebieg autostradowy i zero zniszczeń wnętrza) - porównując do tego co można kupić w PL (dramat).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #606
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Aaa, bo tak powiedział Tomtrz, który nie obsługuje tych aut elektrycznych w ilościach hurtowych, ale WIE
    serio, opinie pana ze złomowiska chcesz uznać jako fakt? a skad on ma to wiedzieć? Skoro trafiaja do niego tylko auta przeznaczone do złomowania? Popadamy w śmieszność

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ani trochę się nie pogubiłem - wiem doskonale w jakim stanie było auto, ile kosztowało + naprawa i jak potem jeździło. Czego nie zrobili w USA i dlaczego - mało mnie to obchodzi, mając dokumentację i kwoty wiem ile jestem do przodu. Przede wszystkim jednak wiem w jakim stanie miałem auto (praktycznie jak nówka, bo przebieg autostradowy i zero zniszczeń wnętrza) - porównując do tego co można kupić w PL (dramat).
    ciebie to nie interesuje? Doskonale wiesz, dlaczego on stał na aukcji za śmieszne pieniądze. Bo nie opłacało się go tam naprawiać. Spalinowy samochód, po kolizji.

    ale jak elektrycznego nie opłacało się naprawiać, to jest breaking news xD

    a tutaj tak dla odmiany nie pan ze złomowiska, nie "wydajemisie", tylko analiza na podstawie danych z zakladów ubzepieczeniowych.
    https://www.claimsjournal.com/news/n.../16/305991.htm

    i jeszcze ciekawostka z powyzszego:
    "On the other hand, electric cars are more likely to be able to drive away after a collision."

    No niemozliwe, przeciez elektryki do wyrzucenia po kazdej kolizji, a one bezczelnie jeżdzą xD Moze właścicele je pchają.

    A i właśnie. Kolejny kluczowy argument przeciw elektrykom. Jak sie popsuje, to taki ciezki jest, ze sie strasznie spocisz, jak go bedziesz pchał. A jak bedzie zima, to dostaniesz zapalenia płuc i umrzesz.

    Nie musicie dziękować
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 10-10-2022 o 13:22
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #607
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tak, musi być napisane wprost, bo jesli nie jest, to sa tylko twoje własne interpretacje (czyli czytanie bez zrozumienia). Przykład, który akurat dałaś, jest jednym z takich. Porusza kwestie, które nijak sie maja do wyników, czyli emisji, tylko wynika z niego, ze no fajnie by było, gdyby było ten lit takze podlegał pełnemu recyklingowi, zeby był w pełni zamkniety obieg.
    Jeśli nie może być sparafrazowne to trudno z tym dyskutować... Ponownie, dlaczego emisja miałaby być jedynym wzkaźnikiem? Wygląda to tak: cieszmy się, że emitują mniej CO2. Jak przyjdą problemy z produkcją lub utylizacją to jakoś to będzie, może potrzebna technologia się rozwinie, może nie. A co jeśli nie wystarczająco?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Taka ciekawostka jeszcze, zanim ktos wyskoczy z "wielkim problemem" składowania zuzytego paliwa jądrowego, to elektrownie węglowe tez produkuja odpady radioaktywne, i leżą sobie one na hałdach pod chmurką bez zadnej kontroli Wegiel zawiera śladowe ilości uranu, toru. Sladowe, ale jak sie go przepala w milionach ton, to sie troche tego zbiera.
    Zgadza się, ale przedstawianie sprawy zero-jedynkowo to nadużycie. Składowanie albo dalsza obróbka paliwa jądrowego też wiąże się z wysiłkiem i (bardzo niewielkim) ryzykiem, chociaż jest do ogarnięcia.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    serio, opinie pana ze złomowiska chcesz uznać jako fakt? a skad on ma to wiedzieć? Skoro trafiaja do niego tylko auta przeznaczone do złomowania? Popadamy w śmieszność
    Serio, może nie jako ścisły fakt, ale potraktować poważnie. Pan ze złomowiska ma z problemem do czynienia na co dzień od strony praktycznej i jego wiedzy też się należy jakiś szacunek... a w niejednej kwestii może być lepiej zorientowany niż eksperci


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a tutaj tak dla odmiany nie pan ze złomowiska, nie "wydajemisie", tylko analiza na podstawie danych z zakladów ubzepieczeniowych.
    https://www.claimsjournal.com/news/n.../16/305991.htm
    cytat: "Only “driveable repairs” were used..."



    Co do pożarów - nie siedzę dokładnie w temacie, ale zaciekawił mnie przykładowy opis negatywnych konsekwencji (i to nie wszystkich):
    https://www.sciencedirect.com/scienc...64032122003793

    Jeśli zanieczyszczenia i metale z baterii dostają się do wody to nie wpłyną negatywnie na zdrowie i środowisko?
    Ostatnio edytowane przez ika ; 10-10-2022 o 13:43

  8. #608
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A i właśnie. Kolejny kluczowy argument przeciw elektrykom. Jak sie popsuje, to taki ciezki jest, ze sie strasznie spocisz, jak go bedziesz pchał. A jak bedzie zima, to dostaniesz zapalenia płuc i umrzesz.
    O ile dobrze pamiętam to Tesla zablokowała skrzyżowanie w jakimś mieście w Polsce, a nie spalinowy samochód?
    Nie dało się jej ruszyć, nawet na lawetę wciągnąć.
    Ale na pewno coś pomyliłem xD
    Albo dziennikarze robią z igły widły, bo to nośny temat. Tak, na pewno tak właśnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bo nie opłacało się go tam naprawiać. Spalinowy samochód, po kolizji.

    ale jak elektrycznego nie opłacało się naprawiać, to jest breaking news xD
    Przejdźmy od teorii do praktyki. Polacy to bardzo bystry naród, od razu wyłapią okazję.
    No to rzuć proszę garść linków do tych "tanich powypadkowych elektryków z Norwegii" co to Polacy importują i naprawiają, bo to taki świetny biznes.
    No?

    Bo aut z USA można kupić sporo. Wszystkie wg ciebie nie opłacalne do naprawy w USA, a u nas jakoś się dało? Pospawali z trzech i jeździ taki przystanek autobusowy. A elektryka się nie da? Nie można z 3 pospawać jednego? Dołożyć blachę z wiaty, ogniwo ze starego Priusa i wio do ludzi! Jak to? Nie ma ich jeszcze na otomoto?

    Ciekawe dlaczego?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #609
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    O ile dobrze pamiętam to Tesla zablokowała skrzyżowanie w jakimś mieście w Polsce, a nie spalinowy samochód?
    Nie dało się jej ruszyć, nawet na lawetę wciągnąć.
    Ale na pewno coś pomyliłem xD
    Albo dziennikarze robią z igły widły, bo to nośny temat. Tak, na pewno tak właśnie
    no tak, przeciez spalinowe auta, jak sie popsują, nigdy nie blokują skrzyżowań.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Przejdźmy od teorii do praktyki. Polacy to bardzo bystry naród, od razu wyłapią okazję.
    No to rzuć proszę garść linków do tych "tanich powypadkowych elektryków z Norwegii" co to Polacy importują i naprawiają, bo to taki świetny biznes.
    No?
    Pewnie z tego samego powodu, dla którego nie widzisz zbyt wielu ogłoszeń jakichkolwiek uzywanych aut z Norwegii.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Bo aut z USA można kupić sporo. Wszystkie wg ciebie nie opłacalne do naprawy w USA, a u nas jakoś się dało? Pospawali z trzech i jeździ taki przystanek autobusowy. A elektryka się nie da? Nie można z 3 pospawać jednego? Dołożyć blachę z wiaty, ogniwo ze starego Priusa i wio do ludzi! Jak to? Nie ma ich jeszcze na otomoto?

    Ciekawe dlaczego?
    No nie, oni te auta w takich cenach z dobrego serca sprzedają. Taka działalność charytatywna na rzecz Europy środkowowschodniej.
    https://www.otomoto.pl/osobowe/tesla...panded%5D=true

    Elektryki z ameryki, juz zrobione.


    Tak bym apelował, żebyśmy nie robili z siebie idiotów.


    https://www.carfax.eu/pl/blog/ameryk...-salvage-title

    "W większości stanów USA tytuł „Salvage Title” jest przyznawany samochodom, które brały udział w wypadku i zostały uszkodzone w 75 do 90 procentach."
    "W latach od 2001 do dziś do Europy Wschodniej zaimportowano 2 147 779 używanych samochodów. Spośród nich 82.5% należało do kategorii pojazdów z „Salvage Title”."

    Czyli najprawodobniej, proszę ja ciebie, auto które kupiłeś, prawie nówka, po kolizji, w stanach było złomem po całce. Spalinowe.

    Tyle w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 10-10-2022 o 14:39
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #610
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Napisał Andrzejsr
    Poza tym sory, ale z takimi potężnymi napięciami i natężeniami płynącymi pod d.... siedzeniem ja jako użytkownik po byle stłuczce bym się sam domagał "całki" , nie wiem wcale jak kabelki prowadze te rzeki prądu są pozabezpieczane, co się gdzie przemiesciło, czy za xx tysięcy km się nie przetrze i mnie nie sfajczy. Więc to złomowanie po kolizji nie dziwi mnie wcale.
    ta, a w spalinowym to wymieniasz cały układ paliwowy włącznie ze zbiornikiem paliwa? xD nie bądzmy smieszni.
    Śmieszna jest ignorancja bezpieczeństwa elektrycznego. Wysokie napięcie jest śmiertelnie niebezpieczne, benzyna czy olej napędowy nie. Naprawa powypadkowa powinna bezwzględnie zawierać wymianę baterii oraz przynajmniej prawdziwą wizualną inspekcję przewodów hv, stąd złomowanie, bo to czynności zwyczajnie nieopłacalne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory