Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zastanawiający lag/dławienie w okolicy 1.5 - 2k obrotów - 1.9 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie Zastanawiający lag/dławienie w okolicy 1.5 - 2k obrotów - 1.9 JTDm

    Hej,

    do tej pory nie dowiadywałem się/szukałem przyczyny ale jakoś, zaczyna przeszkadzać, mianowicie:
    Stało się to po wymianie rozrządu [w polecanym w KRK serwisie notabene], nie wiem czy może być powiązane, czy to przypadek itp. - ale tylko wskazuję. Gdzieś już wspominałem, dlaczego nie pojechałem "reklamować" - jak jechałem i to się zdarzyło chyba pomyślałem że to jednorazowe, przypadkowe, coś się musi ułożyć, poza tym auto stało długo w serwisie a potrzebowałem no i serwis na 2 końcu Krakowa więc każda wizyta to było poszukiwanie traficara/bolta/Łubera i powrót przez całe miasto...

    Auto ma czasami, dość rzadko - ale jednak - w okolicy 1.7 - 1.8 tys. obrotów (albo w tym niższym zakresie, już nie pamiętam - 1.3 - 1.4k) najczęściej takie "przycięcie"/zdławienie - na mniej niż pół sekundy - wrażenie jest takie, jakby auto zgasło i odpaliło się "na pych". Jest to niezależne od biegu, ale odczuwalne tym bardziej im większe jest obciążenie - np. wjeżdżając pod górkę.
    Czy macie jakieś sugestie, co to może być? EGR zablokowany zaślepką i wywalony software'owo, klapy wirowe także - wszystko w tym samym serwisie
    Mam tylko nadzieję, że to nie ustawienie rozrządu... Wtedy nie wiem, czy mogę w ogóle z tym jechać reklamować, bo było to robione chyba w 2018 roku...
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 03-11-2020 o 18:30

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Rozrząd o 1 ząbek?
    Bedzie jeździł właśnie tak

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Nieciekawie... Właśnie wyciągnąłem FV za rozrząd, widzę że robiony był 17-04-2018 roku.
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 03-11-2020 o 17:26

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Pytanie czy robili z blokadą..
    Ale ostatnio był temat taki i właśnie takie objawy były.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Serwis w zasadzie polecany w KRK. Koszty też niemałe, duży budynek, sporo aut. Wątpię żeby oszczędzali na blokadach... Pytanie tylko jak to traktować. Gwarancja, reklamacja, rękojmia - cokolwiek?
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 03-11-2020 o 18:31

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    2,5 roku temu robiona robota i chcesz to reklamować? Niepoważny jesteś?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Spokojnie Panie moderatorze Wyczytuje że podobno są 2 lata od usługi i rok od spostrzeżenia usterki na dostarczenie przedmiotu usługi. Nie wiem, jak jest - dlatego pytam. Proszę o oparcie bardziej na faktach (dlaczego nie można) aniżeli na odczuciach. Tak, jestem poważny - i to bardzo, bo ktoś potwierdził moje podejrzenia skąd może pochodzić rzadko pojawiająca się usterka, ale co ważniejsze że może być związana z rozrządem a to już nie jest sprawa "niepoważna".
    I żeby była jasność - nie mam na celu tutaj wyłudzania czegokolwiek, absolutnie! Mechanik i tak docieknie, co to - i jeżeli jest uczciwy (a wygląda) a problemem jest faktycznie złe ustawienie - to nie będzie próbował zwalać na coś inne czy wymyślać Wiem, że sporo czasu minęło, ale do końca nie wiem czy to jest takie "a minęło ponad miesiąc to sprawy nie ma" - rozrząd wymienia się raz na kilka lat i chyba prawnie jest to uregulowane, odnośnie takich usług - ile czasu klient ma na zgłoszenie, po zauważeniu usterki i jaki czas ma na jej zauważenie.
    Chodzi o to, że niestety pierwszy raz zobaczyłem ten objaw po wymianie - niestety nie na tyle często występował, żebym pamiętał o nim podczas późniejszych wizyt. Teraz po prostu ktoś zasugerował wprost że to rozrząd, dlatego poruszyłem temat - nawet po takim czasie.
    Nie chcę się wykłócać z mechanikiem i negować wszystkiego, rzucając artykułami, sądami czy policją - absolutnie! Chce po prostu znaleźć złoty środek, który będzie fair względem mnie i mechanika, jeżeli faktycznie okazałoby się iż "timingi" rozrządu zostały wadliwie ustawione...

    P.S. Odsyłam tutaj:
    https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl...acje/rekojmia/
    W szczególności: "Okres rękojmi" oraz "Reklamacja montażu".
    To tak odnośnie, czy jestem poważny po 2 i pół roku
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 03-11-2020 o 19:54

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    idz na nowo na rozrzad i tym razem z blokadami najlepiej

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    idz na nowo na rozrzad i tym razem z blokadami najlepiej
    Dzięki za porady Oddany do tego samego warsztatu - zobaczymy co powiedzą

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Dzięki za porady Oddany do tego samego warsztatu - zobaczymy co powiedzą
    Reklamacja z tytułu rękojmi w takim przypadku i tak musi być uznana przez wykonawcę (warsztat serwisowy) - w innym przypadku pozostaje dochodzenie swoich praw w długim procesie, powołanie rzeczoznawców itp. W przypadku uczciwego serwisu, któremu zależy na relacji z klientami zazwyczaj nie ma problemu do przyznania się do błędu jeśli taki miał miejsce i wykonawca nie będzie miał co do tego wątpliwości. Zdarzało mi się reklamować usługi, zdarzało mi się również reklamować np. wahacz, który wysypał się po 11 miesiącach. W tym przypadku serwis nie powiedział, że rozwaliłem bo jeździłem po dziurach, tylko wymienił na gwarancji.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Duszenie/dławienie 1.6 jtdm
    Utworzone przez r0bertos w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2020, 20:29
  2. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 00:49
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 22:17
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 14:01
  5. [145] Szarpanie, dławienie, falowanie obrotów
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 09:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory