Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 111

Temat: Skrzynia biegów.

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Dokładnie tak, jak pisze FXX - to nie jest wina skrzyni, a skoro już wymieniałeś łożysko w jednym kole i jesteś pewny, że to nie w nim tkwi problem, to z przekonaniem graniczącym z pewnością, jest to wina łożyska drugiego koła - za czasów, o których pisałeś, że opowiadał mi o nich pradziadek, łożyska w kołach, samochodów firmowych wymieniało się parami, czyli na obu piastach i to było zalecenie tzw. przeglądów eksploatacyjnych dużych, jeśli dobrze kojarzę w Żukach i Nysach, bo to było to samo zawieszenie, jedno z łożysk miało symbol 6306, albo RS albo ZZ, czyli kryte z obu stron - RS było kryte plastkiem, a ZZ metalem, symbolu drugiego nie pamiętam, bo tam wchodziły z każdej strony dwa łożyska jednorzędowe proste, a np. w "maluchach" są łożyska skośne, które pozwalały na kasowanie luzu eksploatacyjnego, w Zastawie było po jednym łożysku dwurzędowym
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 29-06-2023 o 16:51

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Chciałbym żeby to było tak jak piszecie.a łożyska na mechanizmie różnicowy?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Czemu Ty na siłę szukasz grubych problemów, zamiast zacząć od prostych rzeczy?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Nie szukam na siłę poprostu tam też są łożyska

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Zacząć trzeba od diagnostyki, a nie szukania - coś mi się wydaje, że bez kanału, to jest ciciubabka, bo nie jesteś w stanie zdjąć osłony pod silnikiem

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Nie szukam na siłę poprostu tam też są łożyska
    No to, źle zatytuowałeś wątek
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 29-06-2023 o 16:58

  5. #55
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Ok. Sprawdzę tak jak piszecie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    chwile temu wymieniałem piaste , która miała przejechane max . 7 tys , i nie był to byle g...o , tak ze zacznij od piasty , moja skrzynia ma 226 tys i jej nie słychac

  7. #57
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Żeby znowu nie było, że się czepiam - wiesz, że ewentualny luz na lożysku koła, sprawdza się ruszając kołem od góry i dołu, a nie na boki, bo wtedy go możesz nie wyczuć?
    Dla ścisłości, tak to można diagnozować łożyska koła w Nysie albo Żuku, ale nie 159.

    A co do tematu, hałas typowy dla łożyska podpory półosi (a wymieniałem dwa razy ), był słyszalny już po przejechaniu kilkuset metrów przy prędkościach niskich - kilkanaście kmh, jako szuranie, którego częstotliwość zwiększała się wraz z prędkością do około 70-80 kmh, później ten hałas był zagłuszany przez inne odgłosy i właściwie niesłyszalny. Niezależnie od biegu czy wciśniętego sprzęgła.
    Podobnie sprawa ma się z łożyskiem koła, tyle że hałas zaczyna się przy wyższych prędkościach i zwykle przestaje być słyszalny sporo powyżej 100 kmh. Dodatkowo często występuje modulacja hałasu w zależności od kierunku jazdy (zmienne obciążenie łożyska w czasie jazdy po zakrętach) - przetestuj w ten sposób. Z podniesionym kołem może być ciężko to wyłapać, ponieważ dochodzi hałas tarcia klocków o tarczę itp. Raz trafiłem, ale miałem auto na podnośniku i kręciłem kołami na zmianę, wsłuchując się w szmery.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dla ścisłości, tak to można diagnozować łożyska koła w Nysie albo Żuku, ale nie 159.
    Mógłbyś to jakoś uzasadnić - dlaczego w 159 nie można w ten sposób diagnozować luzu na łożysku koła?

    Zapomniałem o fundamentalnej kwestii, czyli tej, że szumiące łożysko będzie się grzało - przejedź kilka kilometrów nie używając hamulca zasadniczego, tylko ewentualnie ręcznego i sprawdź czy koło w centralnym punkcie jest cieplejsze niż pozostałe.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z podniesionym kołem może być ciężko to wyłapać, ponieważ dochodzi hałas tarcia klocków o tarczę itp.
    Tylko ktoś, kto nie wie czego słuchać, albo ktoś, komu "słoń nadepnął na ucho", może pomylić odgłos klocków z odgłosem huczącego łożyska, ale nawet wówczas, można odsunąć klocki od tarczy, albo je wyjąć na czas diagnozy - wystarczy pomyśleć
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 30-06-2023 o 05:19

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Mógłbyś to jakoś uzasadnić - dlaczego w 159 nie można w ten sposób diagnozować luzu na łożysku koła?

    Zapomniałem o fundamentalnej kwestii, czyli tej, że szumiące łożysko będzie się grzało - przejedź kilka kilometrów nie używając hamulca zasadniczego, tylko ewentualnie ręcznego i sprawdź czy koło w centralnym punkcie jest cieplejsze niż pozostałe.

    Czy Ty chłopie sobie jaja robisz ? To nie prehistoria motoryzacyjna, tutaj łożysko dostaje "raka" i dlatego wydaje odgłosy. Nic poza tym się nie dzieje, żadne luzy, żadne grzanie, to o czym piszesz, to objawy kompletnie rozsypanego łożyska, a nie szumiącego. Obudź się, mamy tutaj do czynienia z samochodami z lat 2000+ a nie 1970/80
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #60
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Jak mam przejechać kilka kilometrów beż hamulca zasadniczego? Gdzie są takie drogi bez ruchu a jak ktoś będzie jechał za mną to co mam krzyczeć ze będę hamował bez swiatel? Po użyciu hamulca ręcznego tarcze i tak będą miały inna temperaturę niż przód więc co skoro będę cieplejsze to łożyska z tyłu do wymiany? Yaniq czasami trzeba pomyśleć.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Skrzynia biegów Giulietta 2.0 JTDM - rozregulowany drążek skrzyni biegów?
    Utworzone przez Lukas1974 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2021, 17:20
  2. [156] Skrzynia biegów selespeed nie zmienia biegów proszę o pomoc
    Utworzone przez WojciechJ w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2021, 23:53
  3. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory