Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 104

Temat: Czy Tonale to jeszcze Alfa czy juz tylko auto z logiem Alfa Romeo?

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jak lecisz w trasę raz w miesiącu to już nie bardzo.
    już bez przesady to że nie wykorzystuje się potencjału auta w 100% nie oznacza że jest do dupy, co na pewno możesz potwierdzić jeżdżąc swoim V8. Zasuwasz wszędzie? No nie. Pojedziesz na tor się świetnie bawić? Pojedziesz. Tak samo z phevem - jak się przewiezie te dodatkowe nienaładowane kilogramy raz czy dwa to nie będzie katastrofa, bo wiesz że jak wrócisz do domu to sobie je naładujesz i będziesz jeździć za pół darmo w ciszy i komforcie.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    już bez przesady to że nie wykorzystuje się potencjału auta w 100% nie oznacza że jest do dupy, co na pewno możesz potwierdzić jeżdżąc swoim V8. Zasuwasz wszędzie? No nie. Pojedziesz na tor się świetnie bawić? Pojedziesz. Tak samo z phevem - jak się przewiezie te dodatkowe nienaładowane kilogramy raz czy dwa to nie będzie katastrofa, bo wiesz że jak wrócisz do domu to sobie je naładujesz i będziesz jeździć za pół darmo w ciszy i komforcie.
    Obecnie mam przebieg coś koło 4800 z czego spalinowy 13xx. średnie spalanie 2.6l
    czyli mogę przelecieć 2500 do włoch ze spalaniem 11l. ( realnie przy 130 z bagażem myślę że to będzie w trybie N jakieś 8,5 )
    a i tak średnia wyjdzie mi 5,5 l :-)

  3. #83
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    już bez przesady to że nie wykorzystuje się potencjału auta w 100% nie oznacza że jest do dupy
    No hej, ale ja nie napisałem, że do dupy. Po prostu auto ma typowo miejski profil jak dla mnie. Jazda w trasie 120 km/h wg mnie nie jest wygodna (chyba że po lokalnych drogach, to i 100 wystarczy), pytanie ile pali przy 150? O 160 i więcej nawet nie pytam, bo zostanę zaraz okrzyczany, że gdzie, jak i w ogóle
    Jak komuś pasuje taki profil auta, to niech kupuje. Jak nie przeszkadza jazda 120 po autostradzie, luz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    To nie jest tak że komuś wystarcza te 120 km / h
    realia są takie że jadąc na południe przez Czechy i Austrię a tą trasę robię 3-4 razy w roku
    poza PL gdzie mam kawałek 140 km /h ( jazda 140 od Częstochowy do Gliwic to niezłe doznanie - można mieć chorobę morską )
    to potem Czechy - 130 powiedzmy że w 50 % oraz AT - 110 na zmianę ze 130.
    I nie ma że policja odpuszcza - mandaty przychodzą nawet te po 30 euro.

    Teoria swoje a praktyka swoje - i nie wierzę że ktoś Czechy i Austrię robi powyżej limitów - chyba że ma rękę z portfelem wystawioną przez okno.

    Tonale Phev z pewnością nie jest samochodem który można traktować jako jedyne rodzinne auto dla rodziny która dużo wyjeżdża w długie trasy. Ale chyba nie takie było założenie przy projektowaniu tego samochodu.
    To dla mnie idealne auto #2 w rodzinie. Oczywiście może być#1 też ale z pewnymi zastrzeżeniami, które tutaj były już poruszane.

    Mam to szczęście że u mnie jest właśnie #2 ale dzięki temu iż mam swój prąd przyczyniła się do spadku mojego łącznego rachunku za paliwo w sposób znaczący i większy niż wynikający tylko z zamiany XV spalinowego ( który w mieście palił 9 ) na Tonale Phev. Wynika to z tego że kiedyś takie krótkie jazdy typu skocz do sklepu, podwieź dzieciaki, odbierz je rozkładały się na dwa samochody. Teraz w zasadzie Outback to tylko mój dojazd do pracy. Resztę robi Alfa. Tak więc oszczędność Phev to nie tylko spadek opłat za paliwo w jednym aucie ale w pewien sposób również w dwóch.

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    ( realnie przy 130 z bagażem myślę że to będzie w trybie N jakieś 8,5 )
    W tym roku byłem we Włoszech - spalanie 7,2 litra. Rok temu w Chorwacji - spalanie 7 litrów. Takie codzienne kręci mi się w okolicach 8 litrów (aktualnie 7,9).

    Zważywszy, że 160 KM kosztuje 176 tys. zł, a 280 KM 230 tys. (aktualnie najtańsze egzemplarze na Otomoto), różnica wychodzi 54 tys. zł. Podzielmy to przez 6,7 zł (koszt litra paliwa) i dostajemy prawie 9,5 tys. litrów Pb95. Przy średnim spalaniu 8 litrów daje nam to paliwa na przejechanie 118 tys. km. Przy moich rocznych przebiegach to jakieś 6 lat. I to przy założeniu, że prąd jest całkowicie za darmo. A w moim przypadku to niemożliwe.

    Pomijając więc kwestie wyposażenia, mocy itp. mamy do wyboru wersję "żółw" 160 KM, albo średnio opłacalne dopłacanie do 280 KM. Wspaniała gama napędowa .

    A jeśli się uwzględni fakt, że nadal można kupić Giulie 200 KM ze stocku za 175 tys. zł...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    [MENTION=89801]Machaju[/MENTION]:
    ps. w Polsce do +20 patrole nie reagują. sprawdzone wielokrotnie.

    Hmm..., Mam pecha: przy +6; 100 PLN, 2 pkt
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 31-08-2023 o 10:51 Powód: Sprostowanie

  7. #87
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W tym roku byłem we Włoszech - spalanie 7,2 litra. Rok temu w Chorwacji - spalanie 7 litrów. Takie codzienne kręci mi się w okolicach 8 litrów (aktualnie 7,9).

    Zważywszy, że 160 KM kosztuje 176 tys. zł, a 280 KM 230 tys. (aktualnie najtańsze egzemplarze na Otomoto), różnica wychodzi 54 tys. zł. Podzielmy to przez 6,7 zł (koszt litra paliwa) i dostajemy prawie 9,5 tys. litrów Pb95. Przy średnim spalaniu 8 litrów daje nam to paliwa na przejechanie 118 tys. km. Przy moich rocznych przebiegach to jakieś 6 lat. I to przy założeniu, że prąd jest całkowicie za darmo. A w moim przypadku to niemożliwe.

    Pomijając więc kwestie wyposażenia, mocy itp. mamy do wyboru wersję "żółw" 160 KM, albo średnio opłacalne dopłacanie do 280 KM. Wspaniała gama napędowa .

    A jeśli się uwzględni fakt, że nadal można kupić Giulie 200 KM ze stocku za 175 tys. zł...
    i w koło macieju ten sam argument ciągle. Masz Giulie bo chciałeś Giulię. Czy jej potrzebujesz? Realnie pewnie nie. Tak samo mojej mamie by wystarczyło np 208 przy jej realnych potrzebach, ale kupiła C5 X PHEV, bo chciała duże auto i chciała sobie ładować je w domu. Mogła kupić 1.2 bez hybrydy, ale tego nie zrobiła, bo nie chciała.
    Z excela wynika że połowa nas tutaj by sobie poradziła komunikacją miejską z okazjonalnym carsharingiem, ale tego nie robimy bo kupiliśmy auta takie jak chcieliśmy. I tyle

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Hmm..., Mam pecha: przy +6; 50 PLN, 2 pkt
    dostałeś taki mandat?

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    dostałeś taki mandat?
    Sprostowałem, 100,-

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Sprostowałem, 100,-
    Na ekspresówce/autostradzie?

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    No to kur..a wykrakałem
    właśnie przyszło mi z Włoch - na autostradzie:
    targa GM775FX ha violato l'art. 142/8 del C.d.S. poichè: circolava alla velocita'
    di Km/h 100,70,superando di Km/h 10,70 il limite di velocita' di Km/h 90 riferito

    czyli przekroczyłem o 10,7 km/h - 234 euro.

    a tutaj dyskusja że do 200 to jest wolniejszy o 5 sekund od innego modelu.
    Panowie - choćbyście zaklinali to rzeczywistość jest taka że będzie się jeździć wolniej niż szybciej.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21
  3. Maty wejściowe z logiem alfa romeo
    Utworzone przez paweldante w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 00:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory