Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #111
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cześć,
    Lucyfer1234 - znalezienie zadbanego egzemplarza 2.2 JTS jest czymś praktycznie nieosiągalnym w PL. Przez zadbany rozumiem, że kupujesz 159'ke wymieniasz filtry, oleje, klocki i jeździsz. Większość tych samochodów na polskim rynku to barachło - wiem bo kiedyś nabywał ojciec, a ja sobie upierniczyłem w głowie, że jak nie ma dobrego egzemplarza to kupie z walniętym silnikiem i sam wszystko naprawię. To był wielki błąd, okazało się że silnik do niczego się nie nadaje - pomiary pokazały, że cały słupek jest zeskosowany. Skrzynie robiłem, nowe sprzęgło, dwumas nowy, cały silnik, nowy rozrząd, nowe panewki, uszczelniacze, i dużo jeszcze żeby pisać. Samochód jak dobrze jeździ to jest piękny. Kupiłbym 159 2.2 JTS ale NOWY . Reasumując jak masz pewniaka to kupuj, ale samochód się psuje i wiele części tylko w oryginale.
    Pozdrawiam

  2. #112
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bez przesady. Ja kupiłem w dobrym stanie i to od handlarza

  3. #113
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Nie mówię, że nie da się znaleźć fajnego egzemplarza. Jednak na rynku jest dużo "dojechanych" 2.2 JTS. Silniki są delikatne i trzeba o nie dbać, a naprawy nie są tanie i mechaników specjalizujących się w JTS mało. Jak komuś szwankuje JTS to się go pozbywa i trzeba uważać, żeby się nie naciąć. Ja miałem pecha i paru alfiarzy z JTS, których znam - kupili pojazdy nadające się do sporego remontu, zostali oszukani.
    Pozdrawiam

  4. #114
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    ?
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    Nie mówię, że nie da się znaleźć fajnego egzemplarza. Jednak na rynku jest dużo "dojechanych" 2.2 JTS. Silniki są delikatne i trzeba o nie dbać, a naprawy nie są tanie i mechaników specjalizujących się w JTS mało. Jak komuś szwankuje JTS to się go pozbywa i trzeba uważać, żeby się nie naciąć. Ja miałem pecha i paru alfiarzy z JTS, których znam - kupili pojazdy nadające się do sporego remontu, zostali oszukani.
    Pozdrawiam
    To jak to jest??ten silnik jest taki skomplikowany?,jedni piszą ze bez żadnej filozofi,drudzy ze skomplikowany!.Przeciez to nie silnik Wankla

  5. #115
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak właśnie powstają mity To zwykły silnik benzynowy wolnossący z bezpośrednim wtryskiem. Blok z Opla Z22, głowica zmodyfikowana przez AR, dodany system zmiennych faz rozrządu. Często mechanicy robią wielkie oczy jak widzą Alfę 159 z JTS-em, choć konstrukcja silnika jest "standardowa" i nie ma tu kosmicznej technologii. I nie wiadomo dlaczego boją się go jak ognia

    - - - Updated - - -

    Ale faktem jest, że nie ma zbyt wiele Alf z 2.2 pod maską, 1.9 jest bardziej popularny.

  6. #116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucyfer1234 Zobacz post
    To jak to jest??ten silnik jest taki skomplikowany?,jedni piszą ze bez żadnej filozofi,drudzy ze skomplikowany!.Przeciez to nie silnik Wankla
    Silnik szczególnie skomplikowany nie jest, ale jest delikatny. Jeśli kupisz zadbany egzemplarz - cieszysz się z jazdy, jeśli kupisz "dojechany" model to masz duży problem . 2.2 JTS mało nie pali i przy tym też nie oferuje jakiejś super mocy jak na 185KM .

  7. #117
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    ?
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    Silnik szczególnie skomplikowany nie jest, ale jest delikatny. Jeśli kupisz zadbany egzemplarz - cieszysz się z jazdy, jeśli kupisz "dojechany" model to masz duży problem . 2.2 JTS mało nie pali i przy tym też nie oferuje jakiejś super mocy jak na 185KM .
    No właśnie...jako ze będzie mój pierwszy benzyniak a moim dotychczasowym samochodem jest diesel o mocy 140 km i jestem zadowolony z przyspieszenia,osiągów wydawałoby się ze 185 km powinno być ok,a tu coraz więcej opini na temat ze „jaj nie urywa”.Zeby była jasność nie potrzebuje mocy by palić wrotki na każdym skrzyżowaniu oraz przyspieszenia jak wózki GT

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    Silnik szczególnie skomplikowany nie jest, ale jest delikatny. Jeśli kupisz zadbany egzemplarz - cieszysz się z jazdy, jeśli kupisz "dojechany" model to masz duży problem . 2.2 JTS mało nie pali i przy tym też nie oferuje jakiejś super mocy jak na 185KM .
    No właśnie...jako ze będzie mój pierwszy benzyniak a moim dotychczasowym samochodem jest diesel o mocy 140 km i jestem zadowolony z przyspieszenia,osiągów wydawałoby się ze 185 km powinno być ok,a tu coraz więcej opini na temat ze „jaj nie urywa”.Zeby była jasność nie potrzebuje mocy by palić wrotki na każdym skrzyżowaniu oraz przyspieszenia jak wózki GT.Spalanie naprawdę jest takie duże?,80 procent u mnie to jazda po cyklu mieszanym lub tylko miejskim,ropniak obecny pokazuje średnie 7,2l/100 km.Jesli będzie to niedużo ponad 10l to jeszcze nie popełnię sepuku.To ze muszę sprawdzić dobrze samochód przed zakupem to wiem,trochę tu pomogliście na co zwracać uwagę,ale takie coś jak sprawdzenie czy olej był wymieniany na czas i był odpowiedni(chodzi o nagar)jest bardzo trudne do sprawdzenia.Ktos pisał ze rozrząd z łańcuszkami kpl.kosztuje ponad tysiąca,w każdym samochodzie wymieniałem sam,czy w tym silniku mogę mieć problemy i lepiej zlecić to warsztatowi?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    Silnik szczególnie skomplikowany nie jest, ale jest delikatny. Jeśli kupisz zadbany egzemplarz - cieszysz się z jazdy, jeśli kupisz "dojechany" model to masz duży problem . 2.2 JTS mało nie pali i przy tym też nie oferuje jakiejś super mocy jak na 185KM .
    No właśnie...jako ze będzie mój pierwszy benzyniak a moim dotychczasowym samochodem jest diesel o mocy 140 km i jestem zadowolony z przyspieszenia,osiągów wydawałoby się ze 185 km powinno być ok,a tu coraz więcej opini na temat ze „jaj nie urywa”.Zeby była jasność nie potrzebuje mocy by palić wrotki na każdym skrzyżowaniu oraz przyspieszenia jak wózki GT.Spalanie naprawdę jest takie duże?,80 procent u mnie to jazda po cyklu mieszanym lub tylko miejskim,ropniak obecny pokazuje średnie 7,2l/100 km.Jesli będzie to niedużo ponad 10l to jeszcze nie popełnię sepuku.To ze muszę sprawdzić dobrze samochód przed zakupem to wiem,trochę tu pomogliście na co zwracać uwagę,ale takie coś jak sprawdzenie czy olej był wymieniany na czas i był odpowiedni(chodzi o nagar)jest bardzo trudne do sprawdzenia.Ktos pisał ze rozrząd z łańcuszkami kpl.kosztuje ponad tysiąca,w każdym samochodzie wymieniałem sam,czy w tym silniku mogę mieć problemy i lepiej zlecić to warsztatowi?

  8. #118
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucyfer1234 Zobacz post
    w każdym samochodzie wymieniałem sam,czy w tym silniku mogę mieć problemy i lepiej zlecić to warsztatowi?
    Spokojnie zrobisz to w takim razie sam. Nie ma żadnej filozofii, nie potrzeba blokad itp. Za nieco ponad 1000 zł masz już dwa zestawy (również dolny łańcuch).

    Co do osiągów to są zbliżone do 2.0 JTDm 170 KM. A spalanie w ruchu typowo miejskim to bliżej 12 litrów. Nigdy nie jeździłem przez długi czas tylko w koło komina, ale takie wartości pokazywał komputer.

  9. #119
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    ?
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Spokojnie zrobisz to w takim razie sam. Nie ma żadnej filozofii, nie potrzeba blokad itp. Za nieco ponad 1000 zł masz już dwa zestawy (również dolny łańcuch).

    Co do osiągów to są zbliżone do 2.0 JTDm 170 KM. A spalanie w ruchu typowo miejskim to bliżej 12 litrów. Nigdy nie jeździłem przez długi czas tylko w koło komina, ale takie wartości pokazywał komputer.
    A czy orientujesz się czy można spolszczyć język w menu?.Chodzi mi głównie w zegarach i ile takie coś kosztuje

  10. #120
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kupiłeś?
    Niestety nie ma dostępnej aktualizacji z językiem PL. Kiedyś maly_777 wykonał spolszczenie własnoręcznie, ale chyba nie jest dostępne

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory