Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Elektrozawór pochłaniacza oparów paliwa

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Przepraszam za zamieszanie
    Nie ma problemu
    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał skopek Zobacz post
    Trochę dziwne jest dla mnie, że opary paliwa miałyby taką prostą drogę wejścia w skład atmosfery (bo po co ten filtr oparów) ale skoro tak mówisz to wezmę się za korek.
    http://www.forum.alfaholicy.org/145_...ie_baku-2.html
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Dzięki za link. Właśnie grzebałem przy korku i jest tak, że zaworek pozwala na zasysanie powietrza do zbiornika ale nie pozwala na opuszczanie nadmiaru z baku.

    -----------------------------------------------------------------

    Po rozebraniu korka potwierdziło się to co pisałem wyżej. Zaworek w korku pozwala na dostawanie się powietrza do środka ale nie pozwala na jego wydostawanie się na zewnątrz co mi się wydaje prawidłowym działaniem. Dla pewności byłbym wdzięczny jeśli ktoś odkręciłby swój korek i spróbował dmuchnąć z całej siły w niego od środkowej strony i zobaczył czy uda mu się pokonać zaworek.
    Ostatnio edytowane przez skopek ; 23-02-2010 o 01:50

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Nie chciałbym zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Otóż najprawdopodobniej w wyniku mało profesjonalnego demontażu/montażu prawego błotnika uszkodzeniu uległy wężyki biegnące do filtra oparów paliwa. Jeden z nich został posztukowany, drugi zaś wygląda na złamany (ściśnięty) w każdym bądź razie jest solidnie odkształcony. Majster oczywiście zarzeka się, że nic nie było tam robione, ale ja wiem swoje.

    Mniej więcej od tamtego czasu zaczęły pojawiać się problemy związane z gaśnięciem silnika. Przy, czym dodam, że ponowne uruchomienie silnika możliwe jest dopiero po odłączeniu akumulatora na kilka chwil. Jeśli tego nie zrobię rozrusznik kręci a silnik zapalić nie chce. Domyślam się, że jest to związane z pompą paliwa, gdyż jeśli akumulator nie zostanie odłączony - po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję nie słychać charakterystycznego bzyknięcia pompy paliwa i wówczas nie ma mowy o odpaleniu.

    Przekaźnik pompy paliwa został wymieniony - dalej bez zmian. Przycisk pod siedzeniem kierowcy jest włączony. Zastanawiam się, czy przyczyną takiego zachowania mogą być uszkodzone wężyki filtra oparów paliwa? Utwierdził mnie w tym przekonaniu dzisiejszy eksperyment. Odpaliłem silnik, podniosłem maskę i szturchnąłem lekko wężykami. Nastąpiło niewielkie krótkotrwałe zachwianie równomiernego biegu silnika. Po chwili, gdy bieg silnika się wyrównał zaryzykowałem, szturchnąłem mocniej wężykami - silnik zgasł i od tamtego czasu, go nie uruchomiłem, gdyż nawet odłączenie klemy nic już nie pomogło. Dalej nic nie kombinowałem, bo zrobiło się ciemno

    Ma ktoś z Was jakieś pomysły na to co z tym zrobić? Czy istnieje jakieś elektroniczne połączenie filtra/zaworu z komputerem sterującym pracą silnika? Planuje wymienić oba wężyki na nowe. Zastanawiam się tylko, czy mogą być to zwykłe wężyki paliwowe, czy musi być to coś solidniejszego? Nie wydaje mi się, żeby panowało tam jakieś wysokie ciśnienie.

    I jeszcze jedno w jakiej pozycji powinien być ustawiony żółty suwak włącznika (ten pod czerwoną pokrywką pomiędzy akumulatorem a zbiorniczkiem wyrównawczym układu wspomagania), w kierunku zbiorniczka układu wspomagania, czy może w kierunku akumulatora?
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. pochlaniacz oparów ,elektrozawór v6
    Utworzone przez marc1nz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 18:13
  2. [145] elektrozawór oparów paliwa
    Utworzone przez alfometal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:41
  3. [145] Pochłaniacz oparów paliwa
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 21:57
  4. [156] Filtr oparów paliwa??
    Utworzone przez patryk520 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 19:17
  5. [155] filtr oparów paliwa
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 13:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory